category-icon

Czeszow -Czestochowa Jasna Góra Trasa 01_07_2023 17:49

172 km
11 h 42 min
463 m
Polska, dolnośląskie, Czeszów

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2023-07-01
Polska, dolnośląskie, Czeszów
category-icon
172 km
463 m
307 m
Łatwy
11 h 42 min
5/6
Czeszow-Jasna Góra Częstochowa

Daliśmy radę łącznie 2 dni ponad 220km ale dzisiaj to pikuś bo wczoraj 9h kręcenia bez przerwy, przerwami 11.5h be żadnej awarii.
Przemyślenia z trasy hmm Orlen dziad firma nie pozwalają na żadnej stacji doładować co kolwieg a na hasło e-bike wogle nie ma opcji . Powiem tak UJ im w ......ę nie będę ich odwiedzał.
Ale co tam mini.
Dzień pobudka 5.00 2 jaja na patelnię kluczyk w prawo kierunek Czeszów do Jacka i Iwonki,tam zostawiamy auto i 6.00 start kierunek Częstochowa ????????.
Dajemy do Oleśnicy potem kierunek Namysłów a tam pierwszy przystanek bo pierwsza stacja paliw poważna ???????????????? wcześniej wymieniona i odmowa ładowania ???? Ale obok wulkanizacja opon i tam oczywiście zapraszamy za free nie ma problemu ???????? pozdrawiamy dziękujemy.
Cisniemy dalej Kluczbork kolejna stacja upss nie ma opcji ładowania ???? jedziemy jest stacja Lotos niby to samo a ludzie inni bardzo miło było naładowani pędzimy dziękujemy Lotos Kluczbork ????.
Krajową ciśnieniemy do Częstochowy na Jasną Górę .
Na liczniku mamy 172.20 km ???? tam zwiedzanie i łogien do osobistej chrzęstnej na odpoczynek ????????????????????????
Dziś rano pobudka śniadanko odpoczynek i kierunek Częstochowa Stradom PKP.
Tam kupujemy bilety na PKP do Wrocławia i odpoczywamy.
We Wrocławiu obsługa i info tragedia mają wyjeb.... Na turystę ???? infrastruktura na dworzec PKP główny patologia. Jest winda ok ale już na szynobusy niepełnosprawni nie wjadą! Ani ludzie z rowerem muszą mieć krzepę żeby wnieść po schodach jakaś tragedia fujj.
Szynobus Wrocławia do Trzebnicy pozytywny .
Z Trzebnicy do Czeszowa drogą krajową lecimy i bardzo miło było.
Koniec trasy czeszow było miło.na liczniku ponad 220km Przez 2 dni
Dziękuję Jacek Malerek oraz Iwona Malerek za wspaniały weekend

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Rowerowy Szlak Orlich Gniazd
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Rowerowy Szlak Orlich Gniazd

Szlak Orlich Gniazd to „rowerowy klasyk”. Jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych szlaków rowerowych w kraju, cieszącym się ugruntowaną renomą i dużą popularnością zarówno wśród rowerzystów o sportowym zacięciu, jak i miłośników turystyki rowerowej. Aktualny na rok 2020 i szczegółowy przebieg szlaku pokazano na mapach, które poza pełną treścią turystyczną, uwzględniają istotne dla rowerzystów informacje dotyczące rodzaju nawierzchni dróg, którymi przebiega szlak. Ukształtowanie terenu wymuszające podjazdy i zjazdy ilustrują profile trasy. Informacje o trasie uzupełniają zwięzłe opisy techniczne. Prezentację szlaku wzbogacają oczywiście treści krajoznawcze, wplatane w opis szlaku zgodnie z kierunkiem poruszania się rowerzystów. Całość trasy została podzielona na 13 arkuszy map (plus powiększenie fragmentu trasy w rejonie Złotego Potoku), tworzących jakby umowne odcinki. Przy czym podział ten wynika wyłącznie z zasięgu poszczególnych arkuszy, i nie należy go kojarzyć z realnymi etapami przejazdu. Żeby ułatwić czytanie mapy, poszczególne arkusze map zostały tak poobracane, aby były ułożone przed użytkownikiem zgodnie z kierunkiem jazdy. W związku z tym północ, wyraźnie oznaczona na mapach,  wskazuje różne kierunki, a nie górę mapy, jak ma to miejsce przy klasycznych mapach. Opomiarowanie dystansu na mapie odnajduje odzwierciedlenie w tekście i ułatwia identyfikację opisywanych miejsc na mapie. Ostatni punkt pomiarowy na danym arkuszu ma zawsze powtórzenie na mapie kolejnego odcinka. W kolorze niebieskim przedstawiamy kilometraż  trasy w kierunku przeciwnym. Żeby ułatwić planowanie przejazdu zaproponowaliśmy gotowe rozwiązania podziału trasy szlaku na etapy dzienne, wskazując miejscowości  wraz z listą noclegów, gdzie najlepiej zrobić odpoczynek. Mając na uwadze nastawienie i możliwości kondycyjne rowerzystów - od sportowego po zupełnie rekreacyjną turystykę rowerową- zaproponowaliśmy do wyboru podział trasy na: 2-3-4-5 etapów dziennych. Mapę offline można zakupić w aplikacji Traseo na urządzenia mobilne.  Rok wydania 2020

 

Bliskie okolice Wrocławia. Część południowo-wschodnia
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Bliskie okolice Wrocławia. Część południowo-wschodnia

Mapa Wrocławia i okolic na zachodzie sięga po centrum Wrocławia, na wschodzie do Brzegu, południowa granica określona jest przez Wiązów, północna przez Oleśnicę. Jest to obszar ograniczony współrzędnymi 17°04’ - 17°30’ długości geograficznej wschodniej oraz 50°49’-51°14’ szerokości geograficznej północnej. Mapa aktualizowana w terenie, zawiera długości szlaków pieszych i rowerowych, nazwy ulic, rodzaje nawierzchni dróg, zabytki. Tak dokładnej mapy turystycznej tego obszaru jeszcze nie było!

Okolice Częstochowy
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Okolice Częstochowy

Mapa Częstochowy i okolic obejmuje swym zasięgiem zachodnie okolice Częstochowy, a w nich Park Krajobrazowy Górnej Liswarty, powiat lubliniecki, zawiera sieć dróg z numeracją, granice gmin oraz bogatą treść turystyczną: szlaki piesze i rowerowe, ścieżki przyrodnicze, zabytki, ciekawe miejsca i przyrodniczą - granice rezerwatów, pomniki przyrody. Zawiera nazwy ulic w miejscowościach.

Stobrawski Park Krajobrazowy
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Stobrawski Park Krajobrazowy

Mapa turystyczna Stobrawskiego Parku Krajobrazowego aktualizowana w terenie z zaznaczonymi szlakami pieszymi i rowerowymi. Obejmuje swym zasięgiem obszar ograniczony od południowego-wschodu Jeziorem Turawskim, od północy sięga po Wołczyn, natomiast od wschodu po Brzeg.

Wzgórza Trzebnickie
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Wzgórza Trzebnickie

Mapa "Wzgórza Trzebnickie" obejmuje obszar od Wrocławia do Żmigrodu oraz od Brzegu Dolnego do Oleśnicy. Jest to obszar ograniczony współrzędnymi 16°41’ - 17°22’ długości geograficznej wschodniej oraz 51°09’-51°26’ szerokości geograficznej północnej. Na mapie zaznaczono wszystkie informacje potrzebne turyście oraz każdej osobie poruszającej się wg tej mapy. W miejscowościach opisano nazwy ulic . Są tu przebiegi wszystkich szlaków pieszych, rowerowych, kajakowych, konnych, opisano na nich odległości - co pozwoli zaplanować wycieczkę. Miejsca szczególnie warte odwiedzenia zaznaczono żółta ramką. Ukształtowanie terenu pokazano przy pomocy warstwic z cięciem co 5 m.

Jura Krakowsko-Częstochowska - część północna
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Jura Krakowsko-Częstochowska - część północna

Mapa przedstawia północną część jury Krakowsko-Częstochowskiej - obszar usiany skalnymi ostańcami z wąwozami i płaskowyżami. Są tu też zamki i pałace. Zasięg mapy wyznaczają: Częstochowa Koniecpol, Zawiercie, Miasteczko Śląskie. Gęsta sieć szlaków turystycznych, które umożliwiają dogodne dotarcie do wszystkich najciekawszych zakątków. Wszystkie szlaki (piesze, rowerowe, konne) posiadają między punktami węzłowymi odległości– dzięki temu można zaplanować wycieczkę.

Mapa przygotowana wyłącznie w wersji cyfrowej – brak dostępnej wersji papierowej.