Przebieg trasy
Częstochowa (Promenada NIemena) - Czarny Las - Nowy / Stary Kocin - Kuźnica - Trzebca - Kule - Wąsosz Górny / Dolny - Patrzyków - Niwiska Dolne / Górne - Pajęczno
Większość trasy starałem się jechać jak najbliżej Kocinki, zwanej inaczej Czarną lub Białą Okszą. Mimo, że jest to dość mała rzeczka jest bardzo urocza i płynie przez dzikie tereny.
Początek z Częstochowy aż do Czarnego Lasu średnio przyjemny - jedzie się asfaltem, ruch bywa spory, nie lubię tego i staram się unikać ruchliwych dróg ale w tym przypadku ciężko było znaleźć trasę alternatywną. od Kuźnicy Lechowej sytuacja się poprawia - jedziemy przez małe wioski położone na uboczu gdzie natężenie ruchu jest bardzo małe, następnie przez las leśną drogą przez kolejne wioski - Nowy i Stary Kocin, za Kocinem robi się na prawdę fajnie - piękny, czysty las i trasa prowadząca zaraz przy Kocince, najprzyjemniejszy fragment wycieczki. Dalej dojeżdżamy do Kuźnicy - tutaj polecam smażonego pstrąga - pierwsza klasa. Jedziemy cały czas w okolicach Kocinki przez leśne tereny aż dojedziemy do Trzebcy - tam pojawia się asfalt, mijamy miejsce gdzie Kocinka wpływa do Liswarty, która z kolei niewiele dalej wpada do Warty... jedziemy wzdłuż tych rzek, najpierw przez Kule, później pomiędzy Wąsoszem Górnym wzdłuż Warty, następnie Patrzyków oraz Niwiska Górne, gdzie odbijamy na Pajęczno - i tam skończyła się moja wycieczka ;)
Ogólnie trasa dość łatwa, niewiele piachu, mało przewyższeń - bardzo polecam.
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce
Skomentuj