Częstochowa-Kusięta-Olsztyn-Dębowiec-Kręciwilk

Dodano 16 września 2014 przez plik GPX
Częstochowa-Kusięta-Olsztyn-Dębowiec-Kręciwilk
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

49542
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 3.7
 • Dystans: 56,8 km
 • Czas trwania: 11 h 20 min
 • Średnia prędkość: 5,01 km/h
 • Przewyższenie: 119 m
 • Suma podejść: 1 258 m
 • Suma zejść: 1 272 m
 • Data: 14 września 2014
 • Lokalizacja: Polska, Śląskie, Olsztyn
289260
Diabelskie kowadło
289261
Skałki
289262
Bar Leśny
289743
miniatura
289745
DSC0104915
289750
miniatura10
Wycieczkę rowerową z dziećmi dziesięciolatką i dziewięciolatkiem zaczęliśmy w Częstochowie na Stradomiu. Pierwszym ciekawym miejscem jest kapliczka przy skrzyżowaniu ul. Piastowskiej i ul. Sabinowskiej która stoi tam od 1900 roku jak podają legendy.
Dla zainteresowanych link http://stradom.czest.pl/historia/stradomska-kapliczka/
Jadąc dalej mijamy kolejno wszystkie rzeki które płyną przez Częstochowę ; Stradomkę, Konopkę którą widzimy jak wpływa do Stradomki , Wartę i Kucelinkę która w istocie nie jest rzeką, lecz prawą odnogą Warty. Z Częstochowy wyjeżdżamy ul. Legionów gdzie jedziemy ścieżką rowerową która niestety nagle się kończy i kieruje nas w las. My wybraliśmy drogę asfaltową na Srocko aby po kilku minutach skręcić w prawo w las i znaleźć się na czerwonym rowerowym szlaku Orlich Gniazd. Drugie śniadanie postanowiliśmy zjeść w rezerwacie Zielona Góra w Kusiętach gdzie znajduje się skała o nazwie Diabelskie Kowadło. Na Zieloną Górę rowery musieliśmy wprowadzić i choć nie było łatwo wszyscy dali radę. Dalej trzymając się czerwonego szlaku pojechaliśmy do kościoła św. Jana Chrzciciela w Olsztynie.
Dla zainteresowanych link http://pl.wikipedia.org/wiki/Parafia_%C5%9Bw._Jana_Chrzciciela_w_Olsztynie_(wojew%C3%B3dztwo_%C5%9Bl%C4%85skie)
W Olsztynie spędziliśmy więcej czasu odpoczywając przy skałkach Biblioteka , Szafa i Dziewica oraz jedząc pizze i lody w rynku. Przy wyjeździe zatrzymaliśmy się jeszcze w Barze Leśnym gdzie można ochłodzić się zimnym napojem spotkać kolarzy a nawet kowboi na koniach. Postanowiliśmy wracać przez Dębowiec i Kręciwilk są tam bardzo przyjemne leśne drogi sprzyjające rowerzystą. Z Kręciwilka przez Kucelin i Raków wróciliśmy do domu.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Jura Krakowsko-Częstochowska - część północna
Jura Krakowsko-Częstochowska - część północna - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa przedstawia północną część jury Krakowsko-Częstochowskiej - obszar usiany skalnymi ostańcami z wąwozami i płaskowyżami. Są tu też zamki i pałace. Zasięg mapy wyznaczają: Częstochowa Koniecpol, Zawiercie, Miasteczko Śląskie. Gęsta sieć szlaków...

Mapa Jura Krakowsko-Częstochowska
Jura Krakowsko-Częstochowska - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Jury Krakowsko-Częstochowskiej zaznaczone zastały szlaki piesze, konne i rowerowe, w tym najważniejsze: Jurajski Szlak „Orlich Gniazd”, Szlak twierdzy Kraków, Szlak Zamonitu, Szlak Żarecki i inne.

Mapa Jura Krakowsko-Częstochowska - okolice Częstochowy
Jura Krakowsko-Częstochowska - okolice Częstochowy - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Jury Krakowsko-Częstochowskiej, fragmentu położonego bliżej Częstochowy. Zasięg mapy wyznaczają miejscowości: Częstochowa, Blachownia, Pajęczno, Radomsko. Zaznaczono tu szlaki piesze, rowerowe i konne wraz z zaznaczonymi odległościami. Mapa...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
w4tchdog
28 maja 2020 w4tchdog napisał:
bardzo fajna wycieczka
kys30
16 listopada 2015 kys30 napisał:
ciekawa trasa
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0