CZARNY KOS - GDAŃSK WRZESZCZ

Dodano 5 grudnia 2015 przez aplikację Android
CZARNY KOS - GDAŃSK WRZESZCZ
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

71252
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Średni
 • Gwiazdki: 2.9
 • Dystans: 28,3 km
 • Czas trwania: 1 h 27 min
 • Średnia prędkość: 19,41 km/h
 • Przewyższenie: 182 m
 • Suma podejść: 967 m
 • Suma zejść: 1 142 m
 • Data: 4 grudnia 2015
 • Lokalizacja: Borkowo
407731
trasa26
Ta trasa to jedna z opcji bezkolizyjnego i przyjemnego dotarcia z Czarnego Kosa w Borkowie koło Żukowa do Gdańska - z pominięciem ruchliwych głównych dróg. Do Gdańska jedzie się z góry, wraca trochę pod górę, ale zawsze w razie zmęczenia można wrócić pociągiem PKM (darmowy przewóz rowerów). Trasa głownie szutrami, trochę asfaltu z małym ruchem samochodowym, trochę singletracka w lesie.
Z Czarnego Kosa jedziemy do Żukowa, na rondzie obok stacji Orlen skręcamy na Kościerzynę i po przejechaniu nad Radunią skręcamy w lewo przed cmentarzem. Mijamy młyn i jedziemy szutrową drogą wzdłuż Raduni. Dojeżdżamy do asfaltowej drogi w Lniskach, skręcamy w lewo i po zjechaniu z górki w prawo na Niestępowo. Kontynuujemy asfaltem aż do Niestępowa. Przejeżdżamy tory kolejowe, 2 koryta Raduni i kościół by na łuku drogi głównej w prawo pojechać prosto - znowu na szutrową drogę. Jedziemy nią cały czas prosto, aż dotrzemy do lasu. Tu też prosto mijając 3 krzyżówki z główniejszymi drogami w lesie. Następnie droga krzyżuje się z czarnym szlakiem - UWAGA, to taki szerszy singletrack. Skręcamy w czarny szlak w lewo i podążamy nim aż do Kokoszek. UWAGA w jednym punkcie - Gdy wyjedziemy z lasu jedziemy skrajem pola i lasu. Dojeżdżamy do drogi, po lewej mamy zabudowania. Szlak skręca lewo drogą szutrową, ale za 200 m odbija w prawo w młodnik - naprzeciwko pierwszego domu - wielkiej ciekawej willi - łatwo przeoczyć ten skręt. Przez Kokoszki przejeżdżamy czarnym szlakiem i zjeżdżamy w dół w stronę zbiornika retencyjnego w Karczemkach opuszczając szlak. Przejeżdżamy tunelem pod linią PKM i mijając zbiornik przejeżdżamy pod obwodnicą. Przed przystankiem PKM w lewo odbija szutrowa droga z zielonym i niebieskim szlakiem. Możemy jechać albo jednym albo drugim, oba zjeżdżają w stronę Matemblewa malowniczą doliną Strzyży. Ja pojechałem tym razem niebieskim szlakiem i trzymałem się głównej drogi wzdłuż Potoku Strzyża. Dojeżdżamy do osiedla i zjeżdżamy do Brętowa ulicą Potokową. Tu wskakujemy w sieć gdańskich dróg rowerowych. Do Wrzeszcza najłatwiej dojechać jadąc w lewo, a następnie na Rodzie De La Salle w prawo. Wzdłuż ulicy Słowackiego dociramy do skrzyżowania z Aleją Grunwaldzką przy Galerii Bałtyckiej. Tutaj kończę - jest to też skrzyżowanie dróg rowerowych w stronę Oliwy, Sopotu czy Gdańska - wybierajcie.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Pomorskie. Zamki i pałace
Pomorskie. Zamki i pałace - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa województwa pomorskiego na której zaznaczono za pomocą ilustracji zamki, dwory i pałace w województwie pomorskim. Mapa zawiera aktualną sieć dróg. Łącznie uwzględniono 121 miejsc wartych odwiedzenia.

Mapa Kaszuby dla aktywnych
Kaszuby dla aktywnych - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa obejmuje Kaszubski, Wdzydzki i Zaborski Park Krajobrazowy oraz Park Narodowy Bory Tucholskie. Najważniejsze miejscowości które znalazły się namapie to: Kartuzy, Ostrzyce, Szymbark, Bytów, Kościerzyna, Brusy, Swornegacie, Charzykowy, Chojnice i...

Mapa Województwo Pomorskie
Województwo Pomorskie - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa całego  województwa pomorskiego  z aktualnym przebiegiem dróg. Opisano ich numerację i kilometraż, zaznaczono również stacje paliw. Miejsca ciekawe, warte odwiedzenia podkreślono kolorem żółtym. Mapa posiada opisaną siatkę geograficzną WGS 84...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.

Beta