CZARNY KOS - GDAŃSK WRZESZCZ

Dodano 5 grudnia 2015 przez aplikację Android
CZARNY KOS - GDAŃSK WRZESZCZ
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

71252
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Średni
 • Gwiazdki: 2.9
 • Dystans: 28,3 km
 • Czas trwania: 1 h 27 min
 • Średnia prędkość: 19,41 km/h
 • Przewyższenie: 182 m
 • Suma podejść: 967 m
 • Suma zejść: 1 142 m
 • Data: 4 grudnia 2015
 • Lokalizacja: Borkowo
407731
trasa26
Ta trasa to jedna z opcji bezkolizyjnego i przyjemnego dotarcia z Czarnego Kosa w Borkowie koło Żukowa do Gdańska - z pominięciem ruchliwych głównych dróg. Do Gdańska jedzie się z góry, wraca trochę pod górę, ale zawsze w razie zmęczenia można wrócić pociągiem PKM (darmowy przewóz rowerów). Trasa głownie szutrami, trochę asfaltu z małym ruchem samochodowym, trochę singletracka w lesie.
Z Czarnego Kosa jedziemy do Żukowa, na rondzie obok stacji Orlen skręcamy na Kościerzynę i po przejechaniu nad Radunią skręcamy w lewo przed cmentarzem. Mijamy młyn i jedziemy szutrową drogą wzdłuż Raduni. Dojeżdżamy do asfaltowej drogi w Lniskach, skręcamy w lewo i po zjechaniu z górki w prawo na Niestępowo. Kontynuujemy asfaltem aż do Niestępowa. Przejeżdżamy tory kolejowe, 2 koryta Raduni i kościół by na łuku drogi głównej w prawo pojechać prosto - znowu na szutrową drogę. Jedziemy nią cały czas prosto, aż dotrzemy do lasu. Tu też prosto mijając 3 krzyżówki z główniejszymi drogami w lesie. Następnie droga krzyżuje się z czarnym szlakiem - UWAGA, to taki szerszy singletrack. Skręcamy w czarny szlak w lewo i podążamy nim aż do Kokoszek. UWAGA w jednym punkcie - Gdy wyjedziemy z lasu jedziemy skrajem pola i lasu. Dojeżdżamy do drogi, po lewej mamy zabudowania. Szlak skręca lewo drogą szutrową, ale za 200 m odbija w prawo w młodnik - naprzeciwko pierwszego domu - wielkiej ciekawej willi - łatwo przeoczyć ten skręt. Przez Kokoszki przejeżdżamy czarnym szlakiem i zjeżdżamy w dół w stronę zbiornika retencyjnego w Karczemkach opuszczając szlak. Przejeżdżamy tunelem pod linią PKM i mijając zbiornik przejeżdżamy pod obwodnicą. Przed przystankiem PKM w lewo odbija szutrowa droga z zielonym i niebieskim szlakiem. Możemy jechać albo jednym albo drugim, oba zjeżdżają w stronę Matemblewa malowniczą doliną Strzyży. Ja pojechałem tym razem niebieskim szlakiem i trzymałem się głównej drogi wzdłuż Potoku Strzyża. Dojeżdżamy do osiedla i zjeżdżamy do Brętowa ulicą Potokową. Tu wskakujemy w sieć gdańskich dróg rowerowych. Do Wrzeszcza najłatwiej dojechać jadąc w lewo, a następnie na Rodzie De La Salle w prawo. Wzdłuż ulicy Słowackiego dociramy do skrzyżowania z Aleją Grunwaldzką przy Galerii Bałtyckiej. Tutaj kończę - jest to też skrzyżowanie dróg rowerowych w stronę Oliwy, Sopotu czy Gdańska - wybierajcie.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Gdańsk. Plan miasta
Gdańsk. Plan miasta - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Na planie zaznaczono wszystkie aktualne ulice, kina, teatry, ośrodki kultury, urzędy, stacje benzynowe, noclegi, restauracje, układ komunikacji. Oprócz spisu ulic są tu ważniejsze informacje dotyczące Gdańska oraz opis ciekawych miejsc.

Mapa Trójmiejski Park Krajobrazowy
Trójmiejski Park Krajobrazowy - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Trójmiasta obejmuje swoim zasięgiem obszar Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego od Wejherowa przez Redę, Rumię, Gdynię, Sopot aż do Gdańska. Na mapie ujęto wszystkie informacje przydatne turyście. Podano aktualne przebiegi szlaków pieszych,...

Mapa Kaszuby Środkowe
Kaszuby Środkowe - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Kaszub obejmuje obszar Pojezierza Kaszubskiego wraz z Kaszubskim, Wdzydzkim i fragmentem Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego oraz część Borów Tucholskich. Zasięg mapy wyznaczają: Bieszkowice na północy, Zblewo na południu, Dziemiany na...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0