Czaple gniazda

Dodano 25 listopada 2010 przez plik GPX
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

1536
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Piesza wycieczka
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 3.0
 • Dystans: 3,2 km
 • Czas trwania: 0 h 21 min
 • Średnia prędkość: 9 km/h
 • Przewyższenie: 23,07 m
 • Suma podejść: 51,91 m
 • Suma zejść: 53,84 m
 • Data: 7 lipca 2010
 • Lokalizacja: Polska, pomorskie, Tuchomie
2576
Czaple gniazda
W starym, śródpolnym zadrzewieniu, na łąkach między miejscowościami Masłowice Tuchomskie i Nowe Huty znajduje się czapliniec, składający się z ok. 35 gniazd czapli siwej.
Ścieżka, przeznaczona głównie dla adeptów ornitologii, biegnie przez pola i łąki na terenie o urozmaiconej rzeźbie. Główną atrakcją trasy jest zadrzewiona enklawa na łąkach, w której znajduje się ok. 35 gniazd czapli siwej. Ścieżka jest oznakowana strzałkami.Dojazd do ścieżki

Ścieżka Czaple gniazda znajduje się ok. 5 km od Tuchomia. Samochód można zostawić w Tuchomiu (na parkingu przy urzędzie gminy lub przy restauracji Myśliwska) albo przy drodze gminnej w Masłowicach (zob. dalej). Wyruszamy z Tuchomia (z Bytowa dojedziemy tu drogą krajową nr 20) szosą w kierunku Miastka. Następnie za stacją paliw skręcamy w prawo, a po przejechaniu ok. 100 m i minięciu starego nasypu kolejowego znów w prawo, na drogę asfaltową w kierunku zabudowań byłego PGR-u. W osadzie Masłowice Tuchomskie PGR skręcamy w lewo, a po ok. 30 m w prawo, na drogę gruntową, która przez pola i łąki doprowadza nas do lasu. Tu znów skręcamy w lewo, na drogę, która prowadzi już prosto do czaplich gniazd.
Trasę poleca
UM Bytów

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Kaszuby dla aktywnych
Kaszuby dla aktywnych - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa obejmuje Kaszubski, Wdzydzki i Zaborski Park Krajobrazowy oraz Park Narodowy Bory Tucholskie. Najważniejsze miejscowości które znalazły się namapie to: Kartuzy, Ostrzyce, Szymbark, Bytów, Kościerzyna, Brusy, Swornegacie, Charzykowy, Chojnice i...

Mapa Województwo Pomorskie
Województwo Pomorskie - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa całego  województwa pomorskiego  z aktualnym przebiegiem dróg. Opisano ich numerację i kilometraż, zaznaczono również stacje paliw. Miejsca ciekawe, warte odwiedzenia podkreślono kolorem żółtym. Mapa posiada opisaną siatkę geograficzną WGS 84...

Mapa Pomorskie. Zamki i pałace
Pomorskie. Zamki i pałace - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa województwa pomorskiego na której zaznaczono za pomocą ilustracji zamki, dwory i pałace w województwie pomorskim. Mapa zawiera aktualną sieć dróg. Łącznie uwzględniono 121 miejsc wartych odwiedzenia.

Wasza ocena: 2.4 (7 głosów)

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.

Beta