Czantoria Wielka

Dodano 14 września 2013 przez rysowanie
Czantoria Wielka
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

29510
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Turystyka górska
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 3.4
 • Dystans: 12,0 km
 • Przewyższenie: 515,75 m
 • Suma podejść: 524,17 m
 • Suma zejść: 528,98 m
 • Data: 4 września 2013
 • Lokalizacja: Polska, śląskie, Wisla
152128
Czarny Szlak
trzeba byc tutaj uwaznym, bo oznakowanie jest ukryte na slupku mostu.
152129
Czarny Szlak
152130
Czarny Szlak
152131
Czarny Szlak
152132
Rozdroze
Na tym skrzyzowaniu skrecamy w prawo. Uwaga nie ma kierunku na Czantorie!
152133
Czerwony Szlak
152134
Czerwony Szlak
Tutaj trzeba uwazac, bo oznakowania praktycznie nie ma. trzeba sie mocno wpatrywac w jakas sciezke w dol, zeby zobaczyc maly czerwony znak na drzewie.
152135
Inny szlak
152136
Inny Szlak
152137
Czantoria Wielka
995m npm
152138
Czerwony Szlak
152139
Czarny Szlak
W tle Czantoria
Trasa, z rodzaju "zdobywcy", czyli wejsc i zejsc, nie przygladajac sie specjalnie otaczajacej przyrodzie. Tym razem, szczyt zdobywalem samotnie. Podczas krotkiego wypoczynkowego pobytu w Wisle, nie moglem sie odmowic, chocby jednej wycieczki gorskiej, a ze nie bylo wiele czasy postanowiel, zdobyc szczyt najblizszy. Do wyboru mialem Soszow Wielki i Czantorie, ktore wczesniej zdobywalem w zimie. Los padl na Czantorie 995m npm.
Wycieczke rozpoczolem z pod hotelu, i do przeleczy beskidek, z kilkoma postojami na zrobienie zdjec, zajelo mi 35minut. W zimie, kiedy zdobywalismy Soszow, czas od punktu rozpoczynajacego szlak czarny do przeleczy zajelo nam 45 minut. Roznica spora, ale tez nie zalowalem sobie dobrego tempa.
Po osiagnieciu, pierwszego punktu pomiarowego, skrecilem w prawo na czerwony szlak prowadzcy na Czantorie. Jak szukacie w tym punktcie oznaczen na Czantorie to ich nie znajdziecie, trzeba sie sugerowac mapa. Po drodze nie obylo sie bez malej pomylki, ktora mi i tak pozniej wyszla na dobre. Dzieki radzie miejscowego grzybiarza, udalo mi sie wejsc z powrotem na szlak, omijajac strome podejscie. Potem juz tylko pozostalo ostatnie kilkaset metrow podejscia na szczyt. Czas od przleleczy na szczyt 55min. Cala trasa 1,5h. Niezle.
Po wypiciu dwoch zimnych, i chwili odpoczynku rozpoczolem droge powrotna, tym razem orginalnym szlakiem czerwonym. Tempa nie zwolnilem i po 1h bylem w hotelu z powrotem.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Beskid Śląski, Żywiecki i Mały
Beskid Śląski, Żywiecki i Mały - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna Beskidu Śląskiego, Żywieckiego i Małego - zostały zaznaczone na niej najpotrzebniejsze dla turystów informacje: przebiegi szlaków i atrakcje turystyczne. Aktualizacja: 2014

Mapa Cieszyn i okolice
Cieszyn i okolice - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Cieszyna w skali 1:25 000 – jak mapa sztabowa - obejmuje miasta: Cieszyn, Skoczów, Trinec, Ustroń. Są tu wszystkie szlaki z podaniem ich długości i czasami przejść. Mapa jest zaktualizowana w terenie.

Mapa Wisła. Podróż do Źródeł
Wisła. Podróż do Źródeł - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna „Wisła. Podróż do Źródeł” obejmuje swoim obszarem gminę Wisła, a także częściowo sąsiadujące miejscowości m.in. południową część Ustronia oraz Brennej.  Mapa prezentuje szlaki turystyczne z czasami przejść, ścieżki spacerowe i...

Wasza ocena: 3.0 (2 głosy)

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0