Cudze chwalicie, swego nie znacie - piesza wędrówka po Husowie

Dodano 27 sierpnia 2018 przez aplikację Android
Cudze chwalicie, swego nie znacie - piesza wędrówka po Husowie
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

132430
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Piesza wycieczka
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 3.1
 • Dystans: 20,4 km
 • Czas trwania: 3 h 20 min
 • Średnia prędkość: 6,11 km/h
 • Przewyższenie: 195,96 m
 • Suma podejść: 746,97 m
 • Suma zejść: 748,08 m
 • Data: 27 sierpnia 2018
 • Lokalizacja: Husów
750146
START - Patria
Patria - najwyższe wzniesienie powiatu łańcuckiego, które osiąga 426m n.p.m. Na jej stokach swoje źródła mają 3 cieki wodne m.in. Sawa czy Husówka. Położona jest na granicy Handzlówki i Husowa, między lasami Bąkowiec i Gaj. Z Patrii roztacza się bardzo rozległy widok na okoliczne miejscowości. W pogodne dni widać z niej bory Puszczy Sandomierskiej a także Górę Suchą czy grzbiet Słonnego na północ od Sanoka.
Co ciekawe, jeśli mamy dużo szczęścia i dobry sprzęt możemy dostrzec Bieszczady.
750147
Miejsce postoju dla turystów
750148
Kapliczka Matki Bożej Rózańcowej
Druga co do wielkości kapliczka murowana w Husowie. Wybudowana w latach 30 - tych XX wieku na miejscu drewnianej, która powstała prawdopodobnie w 1878 r. Wewnątrz kapliczki znajduje się gipsowa figurka Matki Bożej Różańcowej,
750149
Kapliczka na drzewie
Kapliczka wisząca na lipie, ze szklanymi drzwiami, blaszanym daszkiem. W środku znajduje się porcelanowa figurka Matki Bożej z Dzieciątkiem.
750150
Pomnik grunwaldzki
Stożkowy pomnik, na jego szczycie krzyż z pasyjką. Początkowo na pomniku znajdowało się popiersie Władysława Jagiełły, teraz została tylko tablica.
750151
Kapliczka św. Jana Nepomucena
Prawdopodobnie najstarsza kapliczka w Husowie (napis na frontonie AD 1833). Malowniczo położona nad brzegiem Husówki w otoczeniu wiekowych drzew.
750152
Krzyż na dawnym cmentarzu
750153
Plac po starym kościele
Na tym miejscu do r znajdował się kościół. Obecnie znajdują się tu odrestaurowane fundamenty kościoła, tablica informacyjna, fragment starej posadzki oraz przepiękna figurka Matki Bożej - a wszystko to w otoczeniu drzew (w większości są to lipy zasadzone w 1923 roku).
750154
Park dworski
Zaniedbany już nieco park dworski należący kiedyś do rodziny Oborskich - ostatnich właścicieli Husowa. Założony w stylu angielskim jest cennym elementem krajobrazu. Na jego południowym krańcu znajduje się źródełko Marusza.
750155
Strasznik
Teren rekreacyjny, znajduje się tutaj altana, grill i boisko do gry w siatkówkę. Jest to idealne miejsce na odpoczynek. Pod lasem umieszczone są także tablice z informacjami na temat fauny i flory okolicznych lasów.
751928
Rezerwat przyrody "Husówka"
Rezerwat został utworzony w 1995 roku w celu zachowania naturalnego stanowiska kłokoczki południowej. Jest on największym skupiskiem tego gatunku w tej części Pogórza Dynowskiego. Na terenie rezerwatu znajduje się ścieżka przyrodnicza.
773992
DSC_004474
Piesza wędrówka po Husowie, podczas której można poznać roślinność, atrakcje i kulturę południowej części gminy Markowa.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Okolice Rzeszowa. Część południowa
Okolice Rzeszowa. Część południowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Rzeszowa przedstawia środkową część województwa podkarpackiego na południe od miasta. Zasięg mapy wyznaczają: Rzeszów na północy, Ropczyce i Krosno na zachodzie, Brzozów na południu, Przeworsk na wschodzie. Obszar mapy obejmuje Pogórze...

Mapa Pogórze Przemyskie. Góry Sanocko-Turczańskie
Pogórze Przemyskie. Góry Sanocko-Turczańskie - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Północną i zachodnią granicę pogórza wyznacza rzeka San, na wschodzie granicę stanowi umownie granica z Ukrainą. Na południu Pogórza Przemyskiego znajdują się Góry Sanocko-Turczańskie.

Szukasz noclegu w okolicy?

Dokonując rezerwacji, wspierasz Traseo

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0