Cieszyn Wisła

Dodano 24 lipca 2018 przez rysowanie
 • Opis
 • Mapa

Kod trasy

129246
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Średni
 • Gwiazdki: 1.8
 • Dystans: 143 km
 • Przewyższenie: 290,02 m
 • Suma podejść: 828,67 m
 • Suma zejść: 829,48 m
 • Data: 22 lipca 2018
 • Lokalizacja:
W upalną niedzielę 22 lipca 2018 roku pojechałem na wyprawę rowerową. Trasa rozpoczęła się w Bronowie i wiodła w stronę polsko-czeskiej granicy w Kaczycach Dolnych. Trasa ta wiele razy przez mnie była już pokonywana, dlatego nie będę się na jej temat rozpisywał. Wiodła przez lasy Landeka, zaborze, Drogomyśl, Pruchną i Kończyce do samych Kaczyc, a potem już na dół do rynku frysztackiego w czeskiej Karvinie. Stamtąd pojechałem przez ładny park Bożeny Nemcovej na trasę wiodącą wzdłuż Olzy, która zaprowadziła mnie aż do miejscowości Łąki nad Olzą, gdzie musiałem wjechać na główną drogę w kierunku Czeskiego Cieszyna. Na pewnym odcinku droga ta była remontowana i w samym Cieszynie musiałem nieco zmienić trasę. Niestety dotychczasowa, słoneczna pogoda zamieniła się w deszczową, ale nadal upalną. W deszczu przejechałem przez polski Cieszyn, gdzie nad Olzą zaliczyłem solidny upadek, spowodowany śliską nawierzchnią, ale szybko się pozbierałem i jechałem dalej do Trzyńca, gdzie skręciłem na Osuvky i tam zacząłem błądzić na trasie do Puńcowa. W pewnym momencie dostrzegłem chodniczek tuż na samej granicy, który w czasie deszczu fundował mi niesamowite wrażenia zwłaszcza podczas zjazdów w leśnych wąwozach pod Cieszynem. W końcu jednak dotarłem do Puńcowa i stamtąd pojechałem w kierunku Dzięgielowa. Tam zauważyłem czerwony szlak rowerowy do Ustronia i postanowiłem nim jechać. Przy granicy w Lesznej Górnej zawróciłem do Dzięgielowa, bo znaki tego szlaku gdzieś zniknęły... Tak oto z Dzięgielowa w ulewie jechałem przez Cisownicę do Ustronia, a tam wjechałem na Wiślaną Trasę Rowerową wiodącą walem Wisły do miejscowości o tej samej nazwie. Celem mojej wizyty w Wiśle były... skoki narciarskie ! Choć brzmi to niewiarygodnie, to jednak na tamtejszej skoczni im. Adama Małysza odbywał się inauguracyjny konkurs Letniego Grand Prix, który wygrał Kamil Stoch, a drugi był Piotr Żyła. Pod skocznią zgromadziły się setki kibiców z biało-czerwonymi barwami, przez co atmosfera podczas zawodów i odgrywania "Mazurka Dąbrowskiego" była naprawdę niesamowita. Po zakończeniu zawodów zwiedzałem skocznię z rowerem i dostrzegłem ekipę telewizyjną TVP , gdzie gościli Adam Małysz i Rafał Kot. Następnie wróciłem do Wisły, a potem WTRką jechałem aż do samego Skoczowa, gdzie zapadła ciemność. Potem już szybko, przez Pierściec i Landek do domu.

Wrażenia z wyprawy są niezwykłe: pierwszy upadek na nowym rowerze i to w Cieszynie i wizyta na skokach narciarskich w Wiśle-Malince. Pogoda była kapryśna, słońce a potem deszcz, ale to nie przeszkodziło w jeździe i licznik odnotował 129 km.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Beskid Śląski, Żywiecki i Mały
Beskid Śląski, Żywiecki i Mały - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna Beskidu Śląskiego, Żywieckiego i Małego - zostały zaznaczone na niej najpotrzebniejsze dla turystów informacje: przebiegi szlaków i atrakcje turystyczne. Aktualizacja: 2014

Mapa Cieszyn i okolice
Cieszyn i okolice - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Cieszyna w skali 1:25 000 – jak mapa sztabowa - obejmuje miasta: Cieszyn, Skoczów, Trinec, Ustroń. Są tu wszystkie szlaki z podaniem ich długości i czasami przejść. Mapa jest zaktualizowana w terenie.

Mapa Województwo opolskie i plan Opola
Województwo opolskie i plan Opola - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Opola i okolic obejmuje obszar województwa w skali 1:190 000. Mapa zawiera aktualny przebieg dróg wraz z numeracją, odległości drogowe, granice powiatów i gmin ponadto stacje paliw, hotele, parkingi, zabytki, zaznaczono...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0