Chrzest bojowy Konrada ;)

Dodano 16 czerwca 2011 przez plik GPX
Chrzest bojowy Konrada ;)
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

3801
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower szosowy
 • Stopień trudności: Średni
 • Gwiazdki: 3.6
 • Dystans: 68,1 km
 • Czas trwania: 7 h 11 min
 • Średnia prędkość: 9,47 km/h
 • Przewyższenie: 70,7 m
 • Suma podejść: 300,4 m
 • Suma zejść: 310,5 m
 • Data: 12 czerwca 2011
 • Lokalizacja: Polska, śląskie, Świerklaniec
8425
Spotkane w drodze
8426
Ratusz w Tworogu
Pałac klasycystyczny z drugiej połowy XVIII wieku, otoczony pozostałościami parku. Przebudowywany w 1805 i 1923 roku, obecnie siedziba władz gminy.
8427
Kapliczka zamkowa
8428
Główna ulica Tworoga
8429
Brusiek - stara stodoła
Wieś Brusiek, położona na trasie Koszęcin - Tworóg, znana jest co najmniej od XIV wieku, kiedy to ówcześni właściciele tej miejscowości wybudowali tu pierwszą hutę. Nie wiadomo, czy kuźnik Brusiek zapożyczył miejscowości swego nazwiska, czy też sprawa przedstawiała się odwrotnie. Pewne jednak jest, że pierwszymi kuźnikami uchodzącymi za najlepszych w swym fachu byli Bruśkowie.
Z bruśkowskich przodków wywodził się także Walenty Roździeński, syn Jakuba Bruśka, który swoje nazwisko przyjął od Roździenia - dzisiejszej dzielnicy Katowic. Mistrz Walenty był autorem wierszowanego dzieła pt.: “Officina Ferraria - abo huta y warstat z kuźnicami szlachetnego dzieła żelaznego”, wydanego w roku 1612, w którym opisał nie tylko kunszt sztuki kuźniczej, ale również krainę swoich przodków.
8430
Drewniany kościółek
Już w XV w. wzmiankowano tu kościół, który spłonął. Obecny kościół zbudowano przed 1670 r. z fundacji Andrzeja Kochcickiego. Świątynia orientowana konstrukcji zrębowej, z wieżą konstrukcji słupowej. Prezbiterium zamknięte prostą ścianą, od północy przylega do niego zakrystia. Nawa szersza i wyższa połączona z przedsionkiem od północy. Wieża szalowana deskami, nakryta dachem namiotowym. Dach siodłowy kryty gontem, powyżej nawy sześcioboczna wieżyczka na sygnaturkę z latarnią i baniastym hełmem. Ściany kościoła pobite gontem.
8431
Wnętrze kościółka
Wewnątrz kościoła polichromia szablonowa z 1693 r. – dzieło Wawrzyńca Grochowskiego.
Trasa w zdecydowanej większości przebiega przez tereny leśne. Z Tworoga do Bruśka prawie 8 km ani jednego zakrętu - droga prosta jak drut - nudna. W Bruśku stary drewniany kościółek.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Jura Krakowsko-Częstochowska
Jura Krakowsko-Częstochowska - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Jury Krakowsko-Częstochowskiej zaznaczone zastały szlaki piesze, konne i rowerowe, w tym najważniejsze: Jurajski Szlak „Orlich Gniazd”, Szlak twierdzy Kraków, Szlak Zamonitu, Szlak Żarecki i inne.

Mapa Jura Krakowsko-Częstochowska - część północna
Jura Krakowsko-Częstochowska - część północna - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa przedstawia północną część jury Krakowsko-Częstochowskiej - obszar usiany skalnymi ostańcami z wąwozami i płaskowyżami. Są tu też zamki i pałace. Zasięg mapy wyznaczają: Częstochowa Koniecpol, Zawiercie, Miasteczko Śląskie. Gęsta sieć szlaków...

Mapa Euroregion Praděd
Euroregion Praděd - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Turistická mapa Euroregionu Praděd zahrnuje území česko-polského příhraničí: na české straně okresy Jeseník a Bruntál, na polské straně Opolské vojvodství. Speciálně zpracovaný kartografický podklad obsahuje nezbytné informace pro aktivní...

Wasza ocena: 3.0 (10 głosów)

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
kys30
10 listopada 2015 kys30 napisał:
ładna trasa :)
wojciechs
26 czerwca 2011 wojciechs napisał:
Polecam, naprawdę warto tam pokręcić pedałami
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0