category-icon

Chocianów - Osła - Chocianów

43 km
118 m
Polska, dolnośląskie, Chocianów

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2013-05-01
Polska, dolnośląskie, Chocianów
category-icon
43 km
118 m
122 m
Średni
3/6
Chocianów-Osła-Gromadka-Pasternik-Chocianów Długość trasy 43 km Trasa jest płaska; niekiedy szlaki leśne są piaszczyste. Początek proponujemy w Rynku Chocianowa. Kierujemy się drogą na zachód w kierunku Bolesławca (Gromadki), lecz na skrzyżowaniu dróg na skraju miasta kierujemy się początkowo na południe i skręcamy na południowy-zachód na Nową Kuźnię (Stary Łom). Szlak czerwony i zielony biegną mało uczęszczaną szosą. Można wybrać też przejazd ścieżkami leśnymi dojeżdżając do Nowej Kuźni lub Patoki (obok Modłej). Jest to obszar Natura 2000 – obszar specjalnej ochrony ptaków (OSO). Z Modłej kierujemy się czerwonym szlakiem rowerowym i zielonym pieszym do Osłej. Z tej wsi szosą do Gromadki. W lesie obszar Natura 2000 „Gałuszki w Chocianowie”. Jest to obszar specjalnej ochrony siedlisk (SOO). Droga słabo uczęszczana przez samochody. Dalej do Wierzbowej czerwonym szlakiem wśród pól. Od tej wsi do Chocianowa szlak czerwony i niebieski. Do Pasternika lasem na wschód. W Pasterniku przeskakujemy przez szosę kierując się na północny-wschód, a następnie na wschód ciągle lasem. Docieramy na miejsce startu w Chocianowie. Na trasie można natrafić na kilka ciekawych obiektów. W Chocianowie Rynek z kościołem świętego Józefa oraz zamek przebudowany na pałac. W Modłej kościół Matki Boskiej Różańcowej oraz pozostałości po zabudowie pałacowej i ruiny zamku. W Osłej natomiast można zobaczyć kościół świętych Piotra i Pawła i zabudowania zespołu pałacowego. W Wierzbowej kościół Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny.

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Dolina Bobru
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Dolina Bobru

Mapa Doliny Bobru, zaktualizowana w ternie. Obejmuje obszar od Jeleniej Góry na południu do Bolesławca na północy. Na mapie Doliny zaznaczono szlaki turystyczne piesze i rowerowe oraz najważniejsze atrakcje turystyczne. Rok wydania 2021

Bory Dolnośląskie
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Bory Dolnośląskie

Mapa Borów Dolnośląskich swoim zasięgiem obejmuje obszar samych Borów, Dolne Łużyce (także z częścią niemiecką) oraz Przemkowski Park Krajobrazowy i Park Krajobrazowy Łuku Mużakowa. Wschodnią granicę mapy wyznaczają Głogów i Chojnów.

Ziemia Lubuska
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Ziemia Lubuska

Mapa krajoznawcza województwa lubuskiego z wyszczególnionymi atrakcjami turystycznymi. Na mapie umieszczono grafiki atrakcji turystycznych.

Województwo Dolnośląskie - mapa atrakcji turystycznych
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Województwo Dolnośląskie - mapa atrakcji turystycznych

Wybrać około 100 atrakcji z tego regionu to niezwykle trudne zadanie. Miejsc szczególnych, wartych odwiedzenia jest tutaj znacznie więcej. Subiektywnego wyboru dokonał – opierając się na doświadczeniu jako pilota wycieczek, przewodnika turystycznego i górskiego – Waldemar Brygier (naszesudety.pl). Wśród polecanych atrakcji: zamki, pałace, muzea, skanseny, kopalnie, twierdze, osobliwości przyrody, uzdrowiska i wiele innych. Zapraszamy do lektury! Mapę offline można zakupić w aplikacji Traseo na urządzenia mobilne. Rok wydania 2019