Chocianów - Osła - Chocianów

Dodano 1 maja 2013 przez plik GPX
Chocianów - Osła - Chocianów
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

19893
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Turystyka górska
 • Stopień trudności: Średni
 • Gwiazdki: 3.0
 • Dystans: 43,4 km
 • Przewyższenie: 73,13 m
 • Suma podejść: 223,12 m
 • Suma zejść: 223,12 m
 • Data: 27 kwietnia 2013
 • Lokalizacja: Polska, dolnośląskie, Chocianów
106433
WP_000218
106435
WP_000234a
106439
WP_000228
106442
WP_000121
Chocianów-Osła-Gromadka-Pasternik-Chocianów
Długość trasy 43 km
Trasa jest płaska; niekiedy szlaki leśne są piaszczyste.
Początek proponujemy w Rynku Chocianowa. Kierujemy się drogą na zachód w kierunku Bolesławca (Gromadki), lecz na skrzyżowaniu dróg na skraju miasta kierujemy się początkowo na południe i skręcamy na południowy-zachód na Nową Kuźnię (Stary Łom). Szlak czerwony i zielony biegną mało uczęszczaną szosą. Można wybrać też przejazd ścieżkami leśnymi dojeżdżając do Nowej Kuźni lub Patoki (obok Modłej). Jest to obszar Natura 2000 – obszar specjalnej ochrony ptaków (OSO). Z Modłej kierujemy się czerwonym szlakiem rowerowym i zielonym pieszym do Osłej. Z tej wsi szosą do Gromadki. W lesie obszar Natura 2000 „Gałuszki w Chocianowie”. Jest to obszar specjalnej ochrony siedlisk (SOO). Droga słabo uczęszczana przez samochody. Dalej do Wierzbowej czerwonym szlakiem wśród pól. Od tej wsi do Chocianowa szlak czerwony i niebieski. Do Pasternika lasem na wschód. W Pasterniku przeskakujemy przez szosę kierując się na północny-wschód, a następnie na wschód ciągle lasem. Docieramy na miejsce startu w Chocianowie.
Na trasie można natrafić na kilka ciekawych obiektów. W Chocianowie Rynek z kościołem świętego Józefa oraz zamek przebudowany na pałac. W Modłej kościół Matki Boskiej Różańcowej oraz pozostałości po zabudowie pałacowej i ruiny zamku. W Osłej natomiast można zobaczyć kościół świętych Piotra i Pawła i zabudowania zespołu pałacowego. W Wierzbowej kościół Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Województwo Dolnośląskie - mapa atrakcji turystycznych
Województwo Dolnośląskie - mapa atrakcji turystycznych - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Wybrać około 100 atrakcji z tego regionu to niezwykle trudne zadanie. Miejsc szczególnych, wartych odwiedzenia jest tutaj znacznie więcej. Subiektywnego wyboru dokonał – opierając się na doświadczeniu jako pilota wycieczek, przewodnika...

Mapa Bory Dolnośląskie
Bory Dolnośląskie - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Borów Dolnośląskich swoim zasięgiem obejmuje obszar samych Borów, Dolne Łużyce (także z częścią niemiecką) oraz Przemkowski Park Krajobrazowy i Park Krajobrazowy Łuku Mużakowa. Wschodnią granicę mapy wyznaczają Głogów i Chojnów....

Mapa Ziemia Lubuska
Ziemia Lubuska - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa krajoznawcza województwa lubuskiego z wyszczególnionymi atrakcjami turystycznymi. Na mapie umieszczono grafiki atrakcji turystycznych.

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
voja
17 sierpnia 2016 voja napisał:
Przejechałem, (zrobiłem kilka modyfikacji aby nie jechać ulicami) całkiem ciekawa trasa. Za kilka lat może być nieprzejezdna z uwagi na zarośla przy drogach polnych.
Kajus
16 marca 2014 Kajus napisał:
Trase znam, często zaliczam ja rowerem ;) również polecam!
boulinek11
3 maja 2013 boulinek11 napisał:
bardzo interesujacy opis, i ciekawe zdjecia
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.