CHATKA SZREKA, ŹRÓDEŁKO I CHATKA NA WODZIE

Dodano 30 czerwca 2020 przez plik GPX
CHATKA SZREKA, ŹRÓDEŁKO I CHATKA NA WODZIE
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

178425
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Średni
 • Gwiazdki: 4.7
 • Dystans: 81,7 km
 • Przewyższenie: 93,75 m
 • Suma podejść: 371,28 m
 • Suma zejść: 372,5 m
 • Data: 12 czerwca 2020
 • Lokalizacja: Kuźnia Raciborska; Rybnik
1014848
Kuznia w Siodelku - Trasa rowerowa Chatka Szreka Zrodelko Domek na Wodzie 22
Domek na wodzie
1014849
Kuznia w Siodelku - Trasa rowerowa Chatka Szreka Zrodelko Domek na Wodzie 20
Przy źródełku
1014850
Kuznia w Siodelku - Trasa rowerowa Chatka Szreka Zrodelko Domek na Wodzie 16
Skrzyżowanie
1014851
Kuznia w Siodelku - Trasa rowerowa Chatka Szreka Zrodelko Domek na Wodzie 18
Chatka Szreka
1014852
Kuznia w Siodelku - Trasa rowerowa Chatka Szreka Zrodelko Domek na Wodzie 19
Źródełko
1014853
Kuznia w Siodelku - Trasa rowerowa Chatka Szreka Zrodelko Domek na Wodzie 17
Skręt do Chatki
1014854
Kuznia w Siodelku - Trasa rowerowa Chatka Szreka Zrodelko Domek na Wodzie 21
Okolice Źródełka
1014855
Kuznia w Siodelku - Trasa rowerowa Chatka Szreka Zrodelko Domek na Wodzie 15
Rozwidlenie w prawo
1014856
Kuznia w Siodelku - Trasa rowerowa Chatka Szreka Zrodelko Domek na Wodzie 14
Skrzyżowanie w prawo
1014857
Kuznia w Siodelku - Trasa rowerowa Chatka Szreka Zrodelko Domek na Wodzie 12
Pod mostem
1014858
Kuznia w Siodelku - Trasa rowerowa Chatka Szreka Zrodelko Domek na Wodzie 13
Tężnia w środku
1014859
Kuznia w Siodelku - Trasa rowerowa Chatka Szreka Zrodelko Domek na Wodzie 7
1014860
Kuznia w Siodelku - Trasa rowerowa Chatka Szreka Zrodelko Domek na Wodzie 8
1014861
Kuznia w Siodelku - Trasa rowerowa Chatka Szreka Zrodelko Domek na Wodzie 9
Tutaj w prosto
1014862
Kuznia w Siodelku - Trasa rowerowa Chatka Szreka Zrodelko Domek na Wodzie 6
1014863
Kuznia w Siodelku - Trasa rowerowa Chatka Szreka Zrodelko Domek na Wodzie 5
1014864
Kuznia w Siodelku - Trasa rowerowa Chatka Szreka Zrodelko Domek na Wodzie 4
1014865
Kuznia w Siodelku - Trasa rowerowa Chatka Szreka Zrodelko Domek na Wodzie 10
1014866
Kuznia w Siodelku - Trasa rowerowa Chatka Szreka Zrodelko Domek na Wodzie 3
1014867
Kuznia w Siodelku - Trasa rowerowa Chatka Szreka Zrodelko Domek na Wodzie 2
1014868
Kuznia w Siodelku - Trasa rowerowa Chatka Szreka Zrodelko Domek na Wodzie 1
Ruszamy z parkingu koło szkoły kierujemy się w stronę lasu. Po lewej stronie mamy działki. Z końcem działek skręcamy w lewo i jedziemy cały czas prosto. Po drodze oglądamy las, który powoli odrasta po wichurze z 2017 roku. Dojeżdżamy do skrzyżowania, na którym kierujemy się w lewo. Szlak koloru CZERWONEGO. Droga prowadzi do KRASIEJOWA. Po przejechaniu około 2 km szlak skręca w lewo my jedziemy prosto
Po prawej łąki i las po lewej widzimy domostwa. Droga szutrowa zmienia się w asfaltową. Na skrzyżowaniu skręcamy w prawo. Dojeżdżamy do drogi Gliwice – Racibórz. Przeskakujemy na jej drugą stronę. Kierujemy się w stronę leśniczówki. Dalej prowadzi nas droga HUBERTUSOWA. Dojeżdżamy do skrzyżowania.
Gdzie skręcamy w prawo. (Drogowskazy w lewo kierują do stacji kolejki wąskotorowej i leśniczówki Wildek). Leśna trasa po deszczu dodaje kąpiele błotne podczas jazdy w gratisie. ????
Drogą doprowadza Nas do zabudowań w Zwonowicach, gdzie ścieżką wśród domków jedziemy w dół. Docieramy do skrzyżowania z główna drogą, skręcamy w lewo w stronę Rybnika. Asfaltem przemieszczamy się po Zwonowicach. Na kolejnym skrzyżowania z drogą Rudy – Rybnik, skręcamy w prawo. Jedziemy ścieżką rowerową. Po Naszej lewej mamy teraz “jezioro rybnickie”. Po “koronie wałów” docieramy do mostu, skręcamy w lewo, następnie w prawo przez drogę na ścieżkę wyznaczoną wzdłuż wału. W lewo zaraz w prawo i droga po łuku w prawo docieramy do mostku nad Rudą. Pokonujemy mostek i zaraz w lewo. Teraz cały czas przed siebie. Po lewej mamy rzekę – Rudkę. Na brzegach rzeki można spotkać kaczki i inne zwierzęta. Na końcu ścieżki skręcamy w prawo w stronę ronda. Przed nim przejeżdżamy na drugą stronę. Kawałek prosto i w lewo. Wjeżdżamy do Lasu Ruda mijamy po drodze ponumerowane mogiły i pomnik ofiar marszu z obozu Auschwitz. Ścieżką jedziemy do końca, skręcamy w lewo na most, zjeżdżamy z niego i w prawo. Pokonujemy prosto przejście przy rondzie. Na drugiej stronie w prawo. Zjeżdżając z mostu po łuku w lewo znowu docieramy do lasu. Po drodze mijamy Miejsce odpoczynku wraz z placem zabaw. Cały czas wzdłuż rzeki docieramy do ulicy Nadbrzeżnej, którą jedziemy aż do skrzyżowania z ulicą Pod Wałem skręcamy w prawo (na rogu jest lokal gastronomiczny) Następnie pierwsza w lewo w stronę wiaduktu kolejowego.
Przejeżdżamy pod nim i docieramy do Mikołowskiej, w lewo i zaraz w prawo. Przejeżdżamy parking i wjeżdżamy w lasek i docieramy do tężni w Rybniku.
Jedziemy ścieżką po prawej stronie zbiornika. Dojeżdżamy do drogi Księdza Henryka Groborza. W prawo. Na kolejnym skrzyżowaniu w lewo w stronę przejazdu kolejowego, który pokonujemy i dostajemy się na ulicę Wolną. Teraz dłuższy odcinek cały czas jedziemy tą drogą aż do krzyżówki gdzie skręcamy w lewo w ulicę Sygnały (w stronę lasu). Pokonujemy most, przejeżdżamy pod wiaduktem kolejowym.
Na rozwidleniu skręcamy w prawo i przed mostem skręcamy w lewo w las. Cały czas przed siebie pośród drzew. Docieramy do torów kolejowych. (Wśród krzaków zrobione przejście na drugą stronę torów) Pokonujemy je i po drugiej stronie w prawo. Droga wije się pośród lasu.
(Szlak zielony doprowadzi Nas prawie do samego celu wycieczki). Wyjeżdżamy przy stawach pod autostradą. W prawo, przejazd pod autostradą. Po prawej stronie mijamy stadninę. Jedziemy ulicą Wiejską, skręcamy w lewo w Piaskową. Docieramy do drogi wojewódzkiej gdzie skręcamy w prawo. Teraz kawałek prosto i w lewo na parking. Teraz jedziemy drogą szutrową. Jedno skrzyżowanie pokonujemy prosto. Na rozwidleniu w prawo w drogę “bardziej zarośniętą – terenową”
Jedziemy do kolejnego skrzyżowania gdzie skręcamy w lewo (skrzyżowanie z przepustem, trzeba uważać aby nie przegapić) Prosto i docieramy do szerokiej utwardzonej drogi.
Szukamy po prawej stronie tabliczki Uwaga Kleszcze. Gdy go znajdziemy skręcamy w prawo. Następnie spotykamy dwa znaki Uwaga Kleszcze, Uwaga Żmije. Pokonujemy szlaban. Jesteśmy w legendarnym miejscu Chatka Szreka po lewej.
Wracamy do głównej drogi. Skręcamy w prawo. Na najbliższym skrzyżowaniu w lewo, później w prawo. Na rozwidleniu w lewo. Kolejne w lewo. I znowu w lewo, na trasie troszkę piasku. Docieramy do Źródełka.
Jadąc prosto docieramy do kolejnego ciekawego miejsca Domku na Wodzie.
Szlakiem docieramy do skrzyżowania, na którym byliśmy już podczas tej wycieczki. Na tym skrzyżowaniu skręcamy w prawo. Od tego momentu trasa powrotna pokrywa się z trasą jaką jechaliśmy do tego miejsca.
Dalszy opis na stronie www.kuzniawsiodelku.pl

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Czechy i Słowacja – mapa samochodowa
Czechy i Słowacja – mapa samochodowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa samochodowa Słowacji i Czech zawiera: aktualną sieć autostrad, dróg ekspresowych i głównych, z podziałem na dwupasmowe i jednopasmowe; drogi w budowie, numerację dróg oraz kilometraż. Na mapie zaznaczono: przejścia graniczne, Autostradowe...

Mapa Euroregion Praděd
Euroregion Praděd - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Turistická mapa Euroregionu Praděd zahrnuje území česko-polského příhraničí: na české straně okresy Jeseník a Bruntál, na polské straně Opolské vojvodství. Speciálně zpracovaný kartografický podklad obsahuje nezbytné informace pro aktivní...

Mapa Gliwice i okolice
Gliwice i okolice - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Gliwic i okolic, na której zaznaczono informacje przydatne turyście, jak zabytki, noclegi, granice obszarów chronionych. W miejscowościach opisano nazwy głównych ulic. Podano aktualne przebiegi szlaków pieszych i rowerowych. Wyróżniono...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.