Chata Paprsek , raj dla biegaczy i nie tylko…..

Dodano 25 lutego 2012 przez plik GPX
Chata Paprsek , raj dla biegaczy i nie tylko…..
  • Opis
  • Mapa
  • Punkty

Kod trasy

7203
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

58469
droga do domu
58470
Paprysek siesta
58471
Paprysek kapliczka
58472
Paprysek
58473
budzi się życie
58474
Paprsyek wyciąg
58475
oznakowania na trasie
58476
widok na Masyw Śnieżnika
58477
Medvedi Bouda dziś
58478
wiosna
58479
w stronę Medvedi Boudy
58480
w kierunku polskiej góry
58481
w kierunku Papryska
58482
trasy ratrakowane tylko diabli wiedzą dokąd
58483
trasa biegnie trawersem
58484
ruch jak..
58485
śnieg się spiętrzył na przełęczy
58486
przez las
58487
pies przypięty do biegacza tylko mi śmignął
58488
początek trasy
58489
po prawej stronie Czarna Góra
Dziś miało ostro wiać, padać i w ogóle pogoda nieodpowiednia dla jakiegokolwiek ruchu. Tyle prognozy, a przebijające się słoneczko kusiło, aby wyjść i spróbować czegoś poza domem.
Ruszam więc na biegówki, jak zwykle w kierunku przełęczy Płoszczyna i granicy państwa. Na dole śnieg się topi, ale im wyżej, tym go więcej i temperatura też niższa.
Auto zostawiam na przełęczy, nie da się już zjechać do początku trasy biegowej, trzeba iść, coraz więcej przetartych miejsc. Sama trasa wygląda obiecująco. Widać, że od ostatniego razu przejechał tędy ratrak. Ruszam więc pod górę.
Dobrze znana mi trasa nie jest taka straszna. Przeszkadzają troszkę szyszki i gałęzie, które lecą na przetarty ślad. Po około trzech kilometrach zbaczam z ratrakowanej trasy i kieruję się w stronę Chaty Paprysek. Trasa wiedzie zboczem góry, co chwilę jakiś piękny widok zapiera dech w piersi. Temperatura jest przyjemna, Można nawet rozpiąć kurtkę, czasami tylko w miejscach nieosłoniętych wiatr jakby mocniej zawiewa. Na trasie spotykam wiele osób, niektórzy biegają nawet ze swoimi psami w małym zaprzęgu. Po około 1.5 godziny dobiegam do Medvedi Boudy, stąd kieruję się w górę ratrakowaną ścieżką. Droga początkowo łagodnie, a potem coraz bardziej pnie się w górę. Na tym odcinku nie spotykam żadnych biegaczy, dopiero na szczycie ruch jest duży. Wygląda, że dotarłem do jakiegoś węzła szlaków turystycznych, bo ruch jak na Krupówkach. Nie chcę wracać tą samą drogą, bo w dół droga wygląda jeszcze gorzej niż pod górę. Biegnę więc pięknie utrzymaną trasą. Znowu widoki zapierają dech w piersiach. Po około 30 minutach dobiegam do Chaty Paprysek. To naprawdę mekka wszelkiej maści aktywnych ludzi, najwięcej tych na biegówkach i zjazdówkach. Jest tu wyciąg narciarski, w schronisku można smacznie zjeść, a widoki przecudne.
Chwilę rozkoszuję się tym widokiem, ruszam w kierunku Medvedi Boudy. Trasa biegnie w dół, początkowo łagodnie, ale potem ostro się obniża. Niestety nie da się iść bez nart, bo śnieg się zapada, zjeżdżam więc i trenuję techniki padania. Najlepiej nie upadać, ale ze wszystkich przeze mnie wypróbowanych najgorsza jest ta na twarz, do tej pory czuję piekący ból na policzkach.
Trasa jest przepiękna, na trasie cudowne widoki, po drodze można się posilić w Chacie Paprsek.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Województwo Dolnośląskie - mapa atrakcji turystycznych
Województwo Dolnośląskie - mapa atrakcji turystycznych - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Wybrać około 100 atrakcji z tego regionu to niezwykle trudne zadanie. Miejsc szczególnych, wartych odwiedzenia jest tutaj znacznie więcej. Subiektywnego wyboru dokonał – opierając się na doświadczeniu jako pilota wycieczek, przewodnika...

Mapa Czarna Góra
Czarna Góra - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Czarnej Góry i okolic. Zakres mapy ograniczony jest miejscowościami: Stronie Śląskie, Bystrzyca Kłodzka, Międzylesie i Stare Miasto w Czechach. Znajduje się tu popularny ośrodek narciarski. Na mapie zaznaczono szlaki piesze i rowerowe (z...

Mapa Mapa tras rowerowych - Singletrack Glacensis
Mapa tras rowerowych - Singletrack Glacensis - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa przedstawia obszar Ziemi Kłodzkiej z naniesionymi pętlami Singletrack'ów. Rowerowe trasy zostały wytyczone przy współpracy ze Stowarzyszeniem Gmin Ziemi Kłodzkiej. Na mapie oznaczono przebieg pętli wraz z ich infrastrukturą (stacje naprawcze,...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
boulinek11
11 grudnia 2012 boulinek11 napisał:
Napwrde zdejcia, az zachecaja do pojechania tam, i spedzenia kilku dni na aktywnym wypoczynku
eva.kusinska
26 lutego 2012 eva.kusinska napisał:
Aż miło popatrzeć,nie mówiąc o tym,że być tam...to jest to
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.