Chata Paprsek , raj dla biegaczy i nie tylko…..

Dodano 25 lutego 2012 przez plik GPX
Chata Paprsek , raj dla biegaczy i nie tylko…..
  • Opis
  • Mapa
  • Punkty

Kod trasy

7203
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

58469
droga do domu
58470
Paprysek siesta
58471
Paprysek kapliczka
58472
Paprysek
58473
budzi się życie
58474
Paprsyek wyciąg
58475
oznakowania na trasie
58476
widok na Masyw Śnieżnika
58477
Medvedi Bouda dziś
58478
wiosna
58479
w stronę Medvedi Boudy
58480
w kierunku polskiej góry
58481
w kierunku Papryska
58482
trasy ratrakowane tylko diabli wiedzą dokąd
58483
trasa biegnie trawersem
58484
ruch jak..
58485
śnieg się spiętrzył na przełęczy
58486
przez las
58487
pies przypięty do biegacza tylko mi śmignął
58488
początek trasy
58489
po prawej stronie Czarna Góra
Dziś miało ostro wiać, padać i w ogóle pogoda nieodpowiednia dla jakiegokolwiek ruchu. Tyle prognozy, a przebijające się słoneczko kusiło, aby wyjść i spróbować czegoś poza domem.
Ruszam więc na biegówki, jak zwykle w kierunku przełęczy Płoszczyna i granicy państwa. Na dole śnieg się topi, ale im wyżej, tym go więcej i temperatura też niższa.
Auto zostawiam na przełęczy, nie da się już zjechać do początku trasy biegowej, trzeba iść, coraz więcej przetartych miejsc. Sama trasa wygląda obiecująco. Widać, że od ostatniego razu przejechał tędy ratrak. Ruszam więc pod górę.
Dobrze znana mi trasa nie jest taka straszna. Przeszkadzają troszkę szyszki i gałęzie, które lecą na przetarty ślad. Po około trzech kilometrach zbaczam z ratrakowanej trasy i kieruję się w stronę Chaty Paprysek. Trasa wiedzie zboczem góry, co chwilę jakiś piękny widok zapiera dech w piersi. Temperatura jest przyjemna, Można nawet rozpiąć kurtkę, czasami tylko w miejscach nieosłoniętych wiatr jakby mocniej zawiewa. Na trasie spotykam wiele osób, niektórzy biegają nawet ze swoimi psami w małym zaprzęgu. Po około 1.5 godziny dobiegam do Medvedi Boudy, stąd kieruję się w górę ratrakowaną ścieżką. Droga początkowo łagodnie, a potem coraz bardziej pnie się w górę. Na tym odcinku nie spotykam żadnych biegaczy, dopiero na szczycie ruch jest duży. Wygląda, że dotarłem do jakiegoś węzła szlaków turystycznych, bo ruch jak na Krupówkach. Nie chcę wracać tą samą drogą, bo w dół droga wygląda jeszcze gorzej niż pod górę. Biegnę więc pięknie utrzymaną trasą. Znowu widoki zapierają dech w piersiach. Po około 30 minutach dobiegam do Chaty Paprysek. To naprawdę mekka wszelkiej maści aktywnych ludzi, najwięcej tych na biegówkach i zjazdówkach. Jest tu wyciąg narciarski, w schronisku można smacznie zjeść, a widoki przecudne.
Chwilę rozkoszuję się tym widokiem, ruszam w kierunku Medvedi Boudy. Trasa biegnie w dół, początkowo łagodnie, ale potem ostro się obniża. Niestety nie da się iść bez nart, bo śnieg się zapada, zjeżdżam więc i trenuję techniki padania. Najlepiej nie upadać, ale ze wszystkich przeze mnie wypróbowanych najgorsza jest ta na twarz, do tej pory czuję piekący ból na policzkach.
Trasa jest przepiękna, na trasie cudowne widoki, po drodze można się posilić w Chacie Paprsek.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Euroregion Pradziad
Euroregion Pradziad - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna Euroregionu Pradziad obejmuje obszar pogranicza polsko-czeskiego: po polskiej stronie województwo opolskie a po czeskiej okresy Jesenik i Bruntal. Specjalnie opracowany podkład kartograficzny zawiera niezbędne informacje do...

Mapa Euroregion Praděd
Euroregion Praděd - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Turistická mapa Euroregionu Praděd zahrnuje území česko-polského příhraničí: na české straně okresy Jeseník a Bruntál, na polské straně Opolské vojvodství. Speciálně zpracovaný kartografický podklad obsahuje nezbytné informace pro aktivní...

Mapa Masyw Śnieżnika. Góry Bialskie. Králický Sněžník
Masyw Śnieżnika. Góry Bialskie. Králický Sněžník - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Masywu Śnieżnika przedstawia jedno z wyższych w Sudetach pasm górskich, które zamyka od południa Kotlinę Kłodzką. Zaliczamy je do Sudetów Wschodnich. Zasięg mapy wyznaczają: Bystrzyca Kłodzka na północnym-zachodzie,...

Szukasz noclegu w okolicy?

Dokonując rezerwacji, wspierasz Traseo

Noclegi

Kotlina Kłodzka

booking.com
Zdjęcie pochodzi z trasy Przełęcz Staromorawska | Autor zdjęcia: januszek_44
brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
boulinek11
11 grudnia 2012 boulinek11 napisał:
Napwrde zdejcia, az zachecaja do pojechania tam, i spedzenia kilku dni na aktywnym wypoczynku
eva.kusinska
26 lutego 2012 eva.kusinska napisał:
Aż miło popatrzeć,nie mówiąc o tym,że być tam...to jest to
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0