Ca'Savio-Lio Piccolo

Dodano 10 października 2010 przez Garmin
Ca'Savio-Lio Piccolo
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

1343
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower szosowy
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 6.0
 • Dystans: 14,3 km
 • Przewyższenie: 25,96 m
 • Suma podejść: 73,55 m
 • Suma zejść: 48,55 m
 • Data: 13 września 2010
 • Lokalizacja: Włochy, Veneto, Treporti
595
START
Biblioteka miejska w Ca'Savio
1399
Przydrożny sklep z winami
1400
Terminal promu w Punta Sabbioni, w tle Wenecja
1401
Droga rowerowa wzdłuż kanału
1402
Opuszczony rynek wioski Lio Piccolo
1403
Droga pomiędzy rozlewiskami i kanałami
Trasa łącząca dwie skrajności: z jednej strony intensywne życie turystyczne we Włoszech (promy do Wenecji, tłumy turystów, sklepy z pamiątkami), z drugiej spokojne życie mieszkańców w małych rolniczych wioskach.
Zaczynamy przy bibliotece miejskiej w Ca’Savio i jedziemy ścieżką rowerową przy Via Fausta. Ścieżka asfaltowa prowadzi wśród pięknych drzew sosnowych aż do portu w Punta Sabbioni, gdzie turyści czekają na promy do Wenecji i okolicznych wysp: Burano, Murano i Torcello. Jedziemy ulicami Lungomare i S.Felice wzdłuż kanału Treporti (Canale di Treporti), podziwiając statki, domki na wodzie będące garażami dla motorówek i łódek oraz okoliczne pejzaże. Następnie jedziemy wzdłuż kanału Pordelio, by dotrzeć do ronda i skręcić w lewo do Treporti. Przejeżdżamy Treporti, by w końcu za trzecim mostem skręcić w prawo. Najpierw mijamy cmentarz, a następnie, jadąc wzdłuż następnego kanału, trzeba uważać, aby nie przegapić skrętu w lewo przy małej restauracji. Trasa rowerowa biegnie do Mesole i Lio Piccolo. Tym razem kierujemy się na Lio Piccolo. Jedziemy asfaltową ścieżką, z której obu stron rozpościerają się rozlewiska wodne z ciekawą roślinnością i ptactwem. Po prawej stronie można podziwiać piękny widok na wieże kościołów w Wenecji, Burano czy Murano oraz na Alpy.
Robimy przystanek w Lio Piccolo przy opuszczonym rynku i kościele. Rzadko widać mieszkańców, jedynie wieża na kościele wskazuje dobrą godzinę. Jedziemy dalej asfaltową drogą, przy której po jednej stronie rozpościerają się stawy rybne, a po drugiej plantacje warzywne i sady owocowe.
Wasza ocena: 2.8 (6 głosów)

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
boulinek11
30 maja 2013 boulinek11 napisał:
Ciekawa trasa i opis do nie j zalaczony.
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.