Bytom - Siemianowice Śląskie

Dodano 17 marca 2016 przez plik GPX
Bytom - Siemianowice Śląskie
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

74125
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 4.8
 • Dystans: 41,2 km
 • Czas trwania: 3 h 24 min
 • Średnia prędkość: 12,11 km/h
 • Przewyższenie: 67 m
 • Suma podejść: 1 050,7 m
 • Suma zejść: 1 028,6 m
 • Data: 29 marca 2015
 • Lokalizacja: Bytom
425413
Zabie Doły
425414
szyb Michał
425415
Zespół pałacowy Donnersmarcków
425416
Staw Rzęsa
425417
Pole golfowe
425418
cmentarz żołnierzy niemieckich
425419
bunkier
Punkt oporu Dąbrówka
425420
bunkier - koszary
Punkt oporu Dąbrówka
425421
Bunkier
Tradytor artyleryjski Punkt oporu Dąbrówka
425422
Bytomski lew
ciągle śpi
425423
bytomski rynek
425424
Park Kachla
425425
Pałac Thiele-Wincklerów
a właściwie jego ruina
425426
Park Ludowy
z platanem -pomnikiem przyrody
425427
platan Jana III Sobieskiego
425428
Stacja Bytom Bobrek
425429
Elektrociepłownia Szombierki
425434
Parowozowania kolei wąskotorowej
Z perspektywy szyb samochodowych Siemianowice jakoś nie wydawały mi się miastem godnym zwiedzenia, ale kilka ciekawych miejsc zarówno po drodze jak i w samym mieście skusiło mnie do podążenia w tym kierunku. I nie zawiodłem się. Z Miechowic ruszam na południe, po chwili mijam pozostałości po pałacu Thiele-Wincklerów, dalej przez Park Ludowy (założony zresztą przez wcześniej wspomnianych) i DK94 zmierzam w kierunku dzielnicy Karb . Skręcam w prawo w ul. Konstytucji i za wiaduktem kolejowym w lewo. Jadę wzdłuż torów i kolejno po lewej mijam stację kolejową Bytom Bobrek i Elektrociepłownię Szombierki. Przejeżdżam wiaduktem na druga stronę torów, po lewej stronie widoczna parowozownia kolei wąskotorowej, ja skręcam w prawo i przez centrum Bytomia zmierzam w kierunku Żabich Dołów - ostoi ptactwa różnej maści i rodzaju (129 gatunków). Groblą pomiędzy stawami dojeżdżam do ul. Głównej i skręcam w lewo zmierzając już w stronę Siemianowic. Pierwszy przystanek w Siemianowicach przy odrestaurowanym szybie Michał, dalej przez Park Górnik z ciekawym Pałacem Rheinbabenów i Domem leśnika i ogrodnika zmierzam w kierunku Parku Miejskiego i pałacu Donnersmarcków. Budynek pałacu niestety w opłakanym stanie, chociaż niby w ciągłym remoncie i ma być wizytówką miasta a wygląda jak ruina do rozbiórki. Z parku zmierzam w kierunku stawu Rzęsa - fajny rekreacyjny teren ładnie urządzony, sporo wędkarzy, miejsce na grilla i tylko odgłosy strzałów z pobliskiej strzelnicy zakłócają spokój. Dalej pomiędzy lasem zwanym "Bażantarnią" a polem golfowym (pomimo, że pogoda nie najlepsza sporo amatorów wbijania piłki do dołka śmiga z wózkami po murawie) docieram do cmentarza żołnierzy niemieckich z czasów II wojny światowej. Zważywszy na historyczny aspekt ich śmierci, trudno powiedzieć że żal ścisnął mi serce, niemniej jednak niech spoczywają w pokoju. Dalej wzdłuż cmentarza dojeżdżam do DK 94 i skręcam w lewo w kierunku Bytomia. Nie omieszkam również zboczyć z kursu aby obejrzeć obiekty umocnień Obszaru Warownego Śląsk - tym razem punkt oporu "Dąbrówka". Wracam z powrotem na DK94, w centrum Bytomia skrót przez rynek (lew ciągle śpi), obrzeżem parku miejskiego i znowu DK94 wracam do Miechowic.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Jura Krakowsko-Częstochowska
Jura Krakowsko-Częstochowska - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Jury Krakowsko-Częstochowskiej zaznaczone zastały szlaki piesze, konne i rowerowe, w tym najważniejsze: Jurajski Szlak „Orlich Gniazd”, Szlak twierdzy Kraków, Szlak Zamonitu, Szlak Żarecki i inne.

Mapa Metropolia Silesia i okolice
Metropolia Silesia i okolice - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna w skali 1:50000, która pokazuje mniej znane oblicze Górnego Śląska - regionu o niezwykłej historii, pełnego zabytków, atrakcji, a także... wielu terenów zielonych. Wydanie zawiera wszystkie obecne na opisywanym terenie zabytki...

Mapa Świętochłowice. Plan miasta
Świętochłowice. Plan miasta - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Plan Świętochłowic – skala 1: 9 000 ze spisem ulic. Plan aktualizowany w terenie. Na planie zaznaczono między innymi rodzaje nawierzchni dróg, szkoły, numeracje posesji. Plan obejmuje miasto w granicach administracyjnych. 

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0