Brenna - Karkoszonka - Klimczok - Błatnia

Dodano 11 grudnia 2012 przez aplikację Android
Brenna - Karkoszonka - Klimczok - Błatnia
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

16132
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Piesza wycieczka
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 4.8
 • Dystans: 14,0 km
 • Czas trwania: 5 h 4 min
 • Średnia prędkość: 2,75 km/h
 • Przewyższenie: 705 m
 • Suma podejść: 1 213 m
 • Suma zejść: 1 390 m
 • Data: 11 grudnia 2012
 • Lokalizacja: Polska, śląskie, Brenna
93258
Ścieżka przyrodniczo - leśna
Ścieżka przyrodniczo – leśna Brenna Bukowa - Karkoszczonka Trasa jeat podzielona na IV odcinki. Na poczatku każdego etapu znajduje się tablica informacyjna. Długość trasy wynosi 3 km w jedną stronę.
93260
Przełęcz Karkoszczonka
Przełęcz Karkoszczonka (729 m n.p.m.) - głęboka przełęcz w głównym grzbiecie Beskidu Śląskiego, między Beskidem (860 m n.p.m.) na południu a Trzema Kopcami (1082 m n.p.m.) na północy.
93261
Chata Wuja Toma
Chata Wuja Toma to drewniana, stylowa chata góralska, urządzona w starej zagrodzie z 1918 r., na Przełęczy Karkoszczonka. Usytuowana kilkanaście minut marszu od przystanku autobusowego w Szczyrku Biłej, w miejscu cichym i spokojnym na wys. 736m n.p.m.

Chata to idealne miejsce do odpoczynku, zorganizowania imprezy okolicznościowej czy firmowego spotkania lub imprezy integracyjnej, rajdu turystycznego, wycieczki szkolnej czy obozu.

www.grupathf.pl
93262
Chata Wuja Toma
Chata posiada 30 miejsc noclegowych w warunkach turystycznych, 2 pokoje dwuosobowe z łazienkami oraz apartament z łazienką i sauną dla 4 osób.

Położenie chaty idealnie spełnia funkcję bazy wypadowej w turystyce pieszej i rowerowej. Na Przełęczy Karkoszczonka krzyżują się szlaki do Brennej, na Klimczok, Błatnią oraz na Przełęcz Salmopolską.

www.grupathf.pl
93263
Czerwony szlak
Szlak z Przełęczy Karkoszkonki w Kierunku Klimczoka.
93265
Czerwony szlak na Klimczok
93266
Pod Klimczokiem
93267
Szałas na Klimczoku
93270
Szczyt Klimczoka
Klimczok, dawniej również Klimczak (1117 m n.p.m.) jest szczytem górski w północno-wschodniej części Pasma Baraniej Góry w Beskidzie Śląskim. Przebiega przezeń granica administracyjna Bielska-Białej i stąd szczyt Klimczoka jest najwyższym punktem tego miasta.

W siodle pomiędzy Klimczokiem i Magurą (Siodło pod Klimczokiem) znajduje się skrzyżowanie szlaków pieszych do Szczyrku, Bystrej, Brennej na Przełęcz Salmopolską, Przełęcz Karkoszczonkę, Szyndzielnię i Błatnią.
93271
Żółty szlak Klimczok - Błatnia.
Temperatura w okolicach szczytu Trzech Kopców wyniosiła -8 C.
93272
Szczyt Trzech Kopców
Szczyt Trzech Kopców (1082 m n.p.m.) graniczny między miastem Bielsko-Biała, gminą Brenna a Szczyrkiem. Nazwa, podobnie jak w przypadku Trzech Kopców Wiślańskich, pochodzi od trzech kopców granicznych, jakie ustawiono tu, aby oznaczyć poszczególne obszary. W tym przypadku kopce oznaczały granice trzech wsi: Brennej, Wapienicy i Szczyrku, ale jednocześnie, od XVII w., granice Księstwa Cieszyńskiego i hrabstwa bielskiego należących do Austrii oraz dominium łodygowieckiego leżącego w granicach Polski. Później, do 1950 r., zbiegały się tu granice powiatów cieszyńskiego, bielskiego i bialskiego.
93275
Schronisko na Błatniej
Schronisko turystyczne na Błatniej położone jest na wysokości 891 m n.p.m.

Schronisko posiada 60 miejsc noclegowych w pokojach 2-, 3-, 4-, 8-, 12-osobowych, kuchnię (śniadanie, obiad dwudaniowy, kolacja) oraz bufet. Popularne miejsce wypadowe turystów odwiedzających Brenną.
93276
Ranczo Błatnia
Ranczo Błatnia znajduje się tuż poniżej szczytu Błatniej (917m) na wysokości 852m. n.p.m. wśród rozciągających się przepięknych widoków na dużą część rozległego Beskidu śląskiego.

Jak wiadomo ranczo znajduje się w górach a jak w górach to można tu doświadczyć wiele przyjemnych chwil, odnaleźć spokój, otulonym w skóry z barana, przed cieplutkim kominkiem, aktywnego wypoczynku na koniach podziwiając piękne krajobrazy zjeść tradycyjne jak i regionalne potrawy z naszej kuchni domowej, pospacerować po lasach kryjących niesamowite pejzaże, wybawić się przy muzyce góralskiej i nie tylko.

www.ranczoblatnia.pl
93277
Kapliczka
Jedna z trzech zabytkowych kapliczek znajdujących się bezpośrednio przy zielonym szlaku z Brennej na Błatnią.
93279
Szałas na Klimczoku
93280
Brenna Centrum
Zejście czarnym szlakiem do Centrum Brennej.
11 grudnia 2012 - zimowa wycieczka z Brennej Bukowej przez Przełęcz Karkoszonkę na Klimczok, a dalej przez Trzy Kopce i Stołów na Błatnią. Zejście początkowo zielonym, a później czarnym szlakiem do Centrum Brennej.
Pogoda: mała pokrywa śnieżna, lekkie i przejściowe opady śniegu, delikatny wiatr na szczytach, fatalna widoczność w paśmie od Klimczoka do Błatni, temperatura sięgająca od -2 do -9 stopni Celcjusza.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Beskid Śląski - dla wymagających
Beskid Śląski - dla wymagających - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa obejmuje obszar bardzo popularnego i często odwiedzanego zakątka Beskidów, jakim jest Beskid Śląski. Zasięg Beskidu Śląskiego mapy wyznacza tereny od Skoczowa i Bielska-Białej na północy po Jaworzynkę i Zwardoń na południu oraz Węgierską Górę...

Mapa Czechy i Słowacja – mapa samochodowa
Czechy i Słowacja – mapa samochodowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa samochodowa Słowacji i Czech zawiera: aktualną sieć autostrad, dróg ekspresowych i głównych, z podziałem na dwupasmowe i jednopasmowe; drogi w budowie, numerację dróg oraz kilometraż. Na mapie zaznaczono: przejścia graniczne, Autostradowe...

Mapa Beskid Śląski
Beskid Śląski - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Beskidu Śląskiego obejmuje tereny od Skoczowa i Bielska-Białej na północy po Worek Raczański na południu oraz Żywiec na wschodzie i Jabłonków (Czechy) na zachodzie. Beskid Śląski to góry o dużych wysokościach względnych, jednak dobrze poznane...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
boulinek11
13 grudnia 2012 boulinek11 napisał:
Bylem tam, tylko ze w okresie jesieni, bylo bardzo fajnie. W zimie tez nie wyglada najgorzej
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.