Brenna - dolina Hołcyny - pod prąd i z biegiem ;) - niedokończona

Dodano 22 kwietnia 2012 przez plik GPX
Brenna - dolina Hołcyny - pod prąd i z biegiem ;) - niedokończona
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

8379
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Turystyka górska
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 4.8
 • Dystans: 11,8 km
 • Czas trwania: 3 h 49 min
 • Średnia prędkość: 3,09 km/h
 • Przewyższenie: 272,5 m
 • Suma podejść: 716,5 m
 • Suma zejść: 697 m
 • Data: 21 kwietnia 2012
 • Lokalizacja: Polska, śląskie, Brenna
61577
zapora na potoku Hołcyna
61578
przystań
Akurat szalała tam koparka więc chyba porządkowano albo powiększano zbiornik
61579
potok Hołcyna
61580
potok Hołcyna
61581
niezidentyfikowany dopływ
61584
20120421225
cały czas prowadzi nas asfaltowa ścieżka
61585
wodospad
61586
ten sam wodospad z dołu
61588
potok Hołcyna
61589
ostatni śnieg ;)
61590
do wynajęcia
61591
potok Hołcyna - w dole
61592
składowisko
61593
w promieniach zachodzącego słońca ;)
61594
chata Grabowa
Schronisko Chata Grabowa zamknięte na głucho, pomimo tego na szlakach ciągle są tabliczki zachęcające do cyt. "pysznego jadła, piwa z beczki i gorącej kąpieli" w schronisku :/
61596
Kozia Zagroda
Na zakończenie polecam z czystym sumieniem :) Wszystko było dobre, a to się rzadko zdarza ;)
Sobota, trafiliśmy do Brennej, było już dosyć późno pogoda taka sobie ale nie było tak źle żeby nie wybrać się na rozpoznanie ;) i tak sprawdzając co jest za kolejnym zakrętem ruszyliśmy w górę pod prąd potoku Hołcyna. Od szlabanu, kawałek za zaporą nie spotkaliśmy już żywej duszy. Ostatnie zdjęcie zrobiliśmy w promieniach zachodzącego słońca i ruszyliśmy w dół.
Zasadniczy błąd po naszej stronie to brak papierowej mapy :/ co prawda mieliśmy wujka googla ale ... mapa skończyła się tam gdzie jeszcze był zasięg*) ;)
Suma summarum już na dole okazało się, że niewinny z pozoru spacerek doprowadził nas prawie do źródeł potoku Hołcyna, prawie do szczytu Grabowej i prawie do schroniska ;)
Ale prawie robi różnicę - przeprowadziliśmy rozpoznanie, wrócimy i dokończymy. Jeśli ktoś będzie w okolicy przed nami - polecam :)

*) post factum - na szczyt Grabowej prowadzi Szlak spacerowy doliną Hołcyny Brenna Centrum - Grabowa - Brenna Leśnica oznaczony na szlaku i nazwany z podanymi czasami przejścia ale ... informacje są na Grabowej i w Brennej Leśnicy. Niestety od strony centrum szlak nie jest opisany. Schronisko Chata Grabowa zamknięte na głucho, pomimo tego na szlakach ciągle są tabliczki zachęcające do cyt. "pysznego jadła, piwa z beczki i gorącej kąpieli" w schronisku :/ A ponieważ dokończyliśmy - wkrótce relacja :)

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Beskid Śląski
Beskid Śląski - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Beskidu Śląskiego obejmuje tereny od Skoczowa i Bielska-Białej na północy po Worek Raczański na południu oraz Żywiec na wschodzie i Jabłonków (Czechy) na zachodzie. Beskid Śląski to góry o dużych wysokościach względnych, jednak dobrze poznane...

Mapa Beskid Śląski, Żywiecki i Mały
Beskid Śląski, Żywiecki i Mały - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna Beskidu Śląskiego, Żywieckiego i Małego - zostały zaznaczone na niej najpotrzebniejsze dla turystów informacje: przebiegi szlaków i atrakcje turystyczne. Z mapy można korzystać będąc offline, po zakupie wybiera się ją jako jeden z...

Mapa Główny Szlak Beskidzki - Wołosate-Ustroń
Główny Szlak Beskidzki - Wołosate-Ustroń - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa zawiera praktyczne informacje o Głównym Szlaku Beskidzkim (GSB) – najdłuższym szlaku górskim w Polsce, prowadzącym przez niemal wszystkie pasma beskidzkie (Bieszczady, Beskid Niski, Beskid Sądecki, Gorce, Beskid Żywiecki, Beskid Śląski). Przy...

Wasza ocena: 4.7 (3 głosy)

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
boulinek11
22 września 2012 boulinek11 napisał:
Przyjemny lekki szlak
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.