Bobrek, most w budowie - Mętków.

Dodano 8 maja 2017 przez aplikację Android
Bobrek, most w budowie - Mętków.
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

97760
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rolki
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 6.0
 • Dystans: 7,7 km
 • Czas trwania: 0 h 35 min
 • Średnia prędkość: 13,02 km/h
 • Przewyższenie: 18,45 m
 • Suma podejść: 222,86 m
 • Suma zejść: 224,56 m
 • Data: 8 maja 2017
 • Lokalizacja: Bobrek - Mętków
578816
Start Bobrek, początek asfaltowej ścieżki
Około, 100 m od budowanego mostu w Bobrku (?), początek asfaltowej nawierzchni ścieżki. Trasa powrotna do Mętkowa, ok 8 km.
578817
Wisła. W oddali Garb Tenczyński.
Ciekawa jednostka geologiczna, wapienny zrąb tektoniczny. Temat na oddzielną opowieść ;-). Trasa ta sama, co Mętków - Bobrek, ale jako powrotny wariant oferuje ciekawe plenery.
578818
gdzie nie budować domu..
Encyklopedyczny przykład, gdzie nie należy budować domu.. Tuż nad brzegiem Wisły, która, jak wiadomo - potrafi pokazać swoje mniej przyjazne oblicze. Jedyny, mały drewniany domek po tej stronie wału przeciwpowodziowego. Urokliwy na fotkę. Jako miejsce do mieszkania i codziennego życia - delikatnie mówiąc.."wymagający". Chyba, że mieszkańcy lubią twórczość katastroficzną i Stevena Kinga.
578819
Na trasie..
Jeden z wielu kadrów, jakie można tutaj zarejestrować okiem uzbrojonym w obiektyw ;-).
578820
Łagodnym łukiem..
Jedyny komentarz do zdjęcia: należy pochylić się w prawo i zmniejszyć prędkość, jadąc czujnie, by nie wypaść z zakrętu ..;-).
578821
Starorzecze Wisły.
Ciekawa formacja geologiczna - starorzecze. Po prawej wciąż aktywna, żywa Wisła, po lewej Wisła, która czasy świetności ma za sobą. Ciekawe miejsce na wędkowanie lub klimatyczny biwak (jeśli nie jest to miejsce ograniczone stosownymi przepisami chroniącymi obszar).
578822
Wisła na wyciągnięcie ręki.
Leniwa woda, śpiew ptaków, spokój i sielanka. Niestety - coraz bliżej do mety...
578823
Koniec trasy. Mętków.
Koniec odcinka, lub w poprzednim opisie - początek trasy ;-). Ostatnie metry (5-6) lekko nachylone. Trzeba zachować czujność, po drodze przed nami mogą poruszać się samochody lub inni uczestnicy zmotoryzowanego (i nie tylko) ruchu. Łagodnie wyhamować, albo...zejść poboczem. Następnie odpocząć ;-).
Trasa szczegółowo (głównie dotarcie do początkowego punktu) opisana w poprzednim wariancie: Mętków - Bobrek.
Pokonując ją w drodze powrotnej można nacieszyć oczy z nieco innej perspektywy, i - dzięki zdjęciom z trasy - nieco inaczej ją zobaczyć, a tym samym - zachęcić potencjalnych rolkarzy, rowerzystów i pozostałych anty-zmotoryzowanych ;-). Urokliwie. Na początku trasy towarzyszą nam domy po lewej stronie, potem już tylko przyroda. Absolutnie godna polecenia. Wariant całościowy - odcinek od drogi 933 Bobrek, Broszkowice, poprzez Mętków, aż do Jankowic (jaz na Wiśle, droga 781 z Zatora do Chrzanowa) doskonały do pokonania rowerem, mający ok. 20 km. Powstanie stosowny opis ;-).

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Okolice Krakowa
Okolice Krakowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Krakowa i okolic przedstawia najważniejsze tereny rekreacyjne tego rejonu, m.in. Puszczę Niepołomicką, Dolinki Podkrakowskie i Ojcowski Park Narodowy. Obszar mapy "Okolice Krakowa" zamknięty jest przez Bochnię na wschodzie, Wadowice na...

Mapa Jura Krakowsko-Częstochowska
Jura Krakowsko-Częstochowska - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Jury Krakowsko-Częstochowskiej zaznaczone zastały szlaki piesze, konne i rowerowe, w tym najważniejsze: Jurajski Szlak „Orlich Gniazd”, Szlak twierdzy Kraków, Szlak Zamonitu, Szlak Żarecki i inne.

Mapa Ziemia Oświęcimska. Dolina Karpia
Ziemia Oświęcimska. Dolina Karpia - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa obejmuje tereny od Pszczyny na zachodzie po Alwernię i Wadowice na wschodzie oraz od Chrzanowa na północy po Andrychów i Bielsko-Białą na południu. Wydanie 1, 2017

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0