Bielsko-Biała Wapienica - Rodzinny Spacer do Zapory

Dodano 15 listopada 2017 przez plik GPX
Bielsko-Biała Wapienica - Rodzinny Spacer do Zapory
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

113765
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Turystyka górska
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 4.6
 • Dystans: 3,8 km
 • Przewyższenie: 64,8 m
 • Suma podejść: 82,08 m
 • Suma zejść: 85,33 m
 • Lokalizacja: Bielsko-Biała
658827
Zapora w Wapienicy
658828
Parking
658845
Szlak turystyczny - żółty
658846
Punkt informacyjny na Szlaku
658847
Krzywa Chata nad Zaporą
658848
Jezioro Wielka Łąka
658849
Zapora w Wapienicy
658850
Szlak turystyczny - powrót do trasy biegowej
658851
Próg wodny na rzece Wapienica
658852
Przeprawa przez mostek
658853
Szlak turystyczny - niebieski
658854
Rzeka Wapienica - w tle Góra Cuberniok
658855
Malownicza ścieżka leśna
658856
Punkt informacyjny na Szlaku
658857
Powrót do punktu startu - parking
Fantastyczna rodzinna trasa spacerowa na niedzielne popołudnie i nie tylko. Idealna dla rodzin z dziećmi, biegaczy czy rowerzystów.

Piękne widoki oraz liczne atrakcje przyrodnicze - na trasie zobaczycie takie rarytasy jak: Zapora wodna im. Prezydenta Ignacego Mościckiego w Dolinie Wapienicy znanej jako Dolina Luizy, Jezioro Wielka Łąka, w dalszym planie szczyt Błatnia, rzeka Wapienica z licznymi progami wodnymi.

Spacer rozpoczynamy na parkingu leśnym Wapienica (Nadleśnictwa Bielsko) przy ul. Tartacznej i podążamy żółtym szlakiem turystycznym w kierunku Zapory (szlak prowadzi na Szyndzielnię). Przy Zaporze znajduje się Krzywa Chata nad Zaporą, w której można chwilę odpocząć gdyż znajduje się w niej kawiarnia. Po nacieszeniu się widokami schodzimy z powrotem żółtym szlakiem do ścieżki biegowej, którą przedostajemy się na drugą stronę rzeki Wapienica. W tym miejscu dochodzimy do niebieskiego szlaku turystycznego (prowadzącego na Błatnią), którym wrócimy do ulicy Tartacznej (Wapienica Pomnik). Po krótkiej chwili spaceru ulicą Tartaczną powrócimy do parkingu, z którego rozpoczęliśmy naszą wycieczkę.

Malownicza trasa dająca wiele radości o każdej porze roku.
Polecamy na jesienne rodzinne spacery !
Trasę poleca
MARROB Studio

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Beskid Śląski, Żywiecki i Mały
Beskid Śląski, Żywiecki i Mały - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna Beskidu Śląskiego, Żywieckiego i Małego - zostały zaznaczone na niej najpotrzebniejsze dla turystów informacje: przebiegi szlaków i atrakcje turystyczne. Z mapy można korzystać będąc offline, po zakupie wybiera się ją jako jeden z...

Mapa Beskid Śląski
Beskid Śląski - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Beskidu Śląskiego obejmuje tereny od Skoczowa i Bielska-Białej na północy po Worek Raczański na południu oraz Żywiec na wschodzie i Jabłonków (Czechy) na zachodzie. Beskid Śląski to góry o dużych wysokościach względnych, jednak dobrze poznane...

Mapa Czechy i Słowacja – mapa samochodowa
Czechy i Słowacja – mapa samochodowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa samochodowa Słowacji i Czech zawiera: aktualną sieć autostrad, dróg ekspresowych i głównych, z podziałem na dwupasmowe i jednopasmowe; drogi w budowie, numerację dróg oraz kilometraż. Na mapie zaznaczono: przejścia graniczne, Autostradowe...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.