Bielice - Brusek - Utulna Mates

Dodano 23 marca 2013 przez Garmin
Bielice - Brusek - Utulna Mates
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

17996
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Narty biegowe i śladowe
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 6.0
 • Dystans: 22,0 km
 • Czas trwania: 3 h 48 min
 • Średnia prędkość: 5,77 km/h
 • Przewyższenie: 500,56 m
 • Suma podejść: 551,25 m
 • Suma zejść: 602,54 m
 • Data: 23 marca 2013
 • Lokalizacja: Czechy, kraj ołomuniecki, Bielice
102061
LAP001
LAP001
102062
wiata Utulna Mates
102063
zima
102064
tu przyjechał ratrak
102065
tu też Biała Lądecka
102066
Wzdłuż Białej Lądeckiej
102067
śniegu sporo
102068
zimowo
102069
zima trzyma sie dobrze
102070
piękny ślad akurat na moje biegówki
102071
momentami było tak
102072
powrót w stronę Smrka
102073
normalnie szaleństwo
102074
piękny makaron
102075
mimo braku śladu nie jest źle
102076
i jeszcze pod górkę
102077
okolice Travnej Hory
102078
brak śladów na Bruska
102079
droga dojazdowa do Bielic
102080
nieśmiałe słoneczko
102081
i jeszce Biała Lądecka
102082
Rozroże Utulmna Mates
102083
okolice Bruska
Prognoza pogody na moim portalu jest prawie rewelacyjna. Pełne słoneczko, a za oknem jakby całkiem inny świat. Co robić. Jest zimno, wieje wiatr i sypie śnieg. Ale cóż, w końcu jest cywilizacja, patrzę w Internet. Pogoda jest piękna, więc czas ruszyć w drogę. Pakuję plecaczek… Puszcza jeden z pasów nośnych, no cóż, po drodze sklep sportowy. Jest nowy plecak, są nowe wyzwania.
Kilka kilometrów za Stroniem śląskim mijam wypożyczalnię sprzętu biegowego Wildcat. Tutaj, jeśli czegoś zapomniałeś, możesz łatwo uzupełnić.
Już dojazd do Bielic pokazuje, że w górach łatwo nie będzie. Drogi zawiane, nieprzejezdne. Parking przy leśniczówce na szczęście odśnieżony. Zostawiam auto i ruszam w stronę Papryska. Dziś nie pracują nawet leśnicy, ale dzięki temu trasa jest znośniejsza. Martwię się tylko, czy moje poprzednio założone ślady są jeszcze widoczne, czy ponownie będę musiał przecierać szlak. Już z daleka widzę, że trasa, którą niedawno przecierałem, teraz jest wyratrakowana. Cudowny widok, piękny „makaron”, cudowny ślad. Wstępują we mnie nowe siły. Gdybym spotkał tu jakiegoś Czecha, to pewnie bym go wyściskał... No może Czecha jednak niekoniecznie. Więc mimo szczypiącego mrozu i zmarzniętych koniuszków palców biegnę na spotkanie czeskich biegaczy.
Do Wielkiego Szengena docieram dość szybko. Dziś mały ruch, chyba mróz i wiatr robią swoje. Im bliżej Travnej Hory, tym zimniej i tym bardziej wieje. Z rozdroża pod Travną Horą biegnę w kierunku Bruska, tędy nie jechał nawet ratrak. Droga przetarta przez narciarzy i ciągle zawiewana. Mijam Bruska, docieram do Smrka Hranicnik. Tutaj chowam się w wiacie. Chwila przerwy na śniadanie. Miło siedzieć w takim miejscu, gdy na zewnątrz hula wiatr i jest mroźno.
Po chwili jednak robi i tu zimno. Ruszam dalej w stronę Utulna Mates. Robi się okrutnie zimno. Szczypią koniuszki palców. Dziś sprawdzę tylko, jak wyglądają trasy w kierunku Horni Lipova. Stwierdzić muszę, że są pięknie wyratrakowane i w najbliższym czasie, mam nadzieję, przebiegnę tą trasą.
Wracam tą samą drogą. Ruch na trasie jakby większy. Skręcam w stronę Bielic. Nikt oprócz mnie tędy nie przebiegł. A więc Czesi zrobili to tylko dla mnie, czyż to nie piękne?

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Mapa tras rowerowych - Singletrack Glacensis
Mapa tras rowerowych - Singletrack Glacensis - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa przedstawia obszar Ziemi Kłodzkiej z naniesionymi pętlami Singletrack'ów. Rowerowe trasy zostały wytyczone przy współpracy ze Stowarzyszeniem Gmin Ziemi Kłodzkiej. Na mapie oznaczono przebieg pętli wraz z ich infrastrukturą (stacje naprawcze,...

Mapa Województwo Dolnośląskie - mapa atrakcji turystycznych
Województwo Dolnośląskie - mapa atrakcji turystycznych - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Wybrać około 100 atrakcji z tego regionu to niezwykle trudne zadanie. Miejsc szczególnych, wartych odwiedzenia jest tutaj znacznie więcej. Subiektywnego wyboru dokonał – opierając się na doświadczeniu jako pilota wycieczek, przewodnika...

Mapa Czechy i Słowacja – mapa samochodowa
Czechy i Słowacja – mapa samochodowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa samochodowa Słowacji i Czech zawiera: aktualną sieć autostrad, dróg ekspresowych i głównych, z podziałem na dwupasmowe i jednopasmowe; drogi w budowie, numerację dróg oraz kilometraż. Na mapie zaznaczono: przejścia graniczne, Autostradowe...

Wasza ocena: 5.0 (2 głosy)

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
boulinek11
27 marca 2013 boulinek11 napisał:
Jednak zima w gorach, pomimo tego ze czasmi daje w kosc i jest meczaca, ma swoj nie zapomniany urok, ktory warto ponownie doswiadczyc
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.