Bieg Nad Tanwią 2016

Dodano 21 marca 2015 przez rysowanie
Bieg Nad Tanwią 2016
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

55967
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Bieganie
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 6.0
 • Dystans: 10,0 km
 • Przewyższenie: 15,18 m
 • Suma podejść: 54,21 m
 • Suma zejść: 54,62 m
 • Data: 1 maja 2016
 • Lokalizacja: Susiec
321046
Ul. Leśna
Ulica Leśna, 1,5 km od startu. Za chwilę wejście do lasu.
321047
Podbieg
Nieduży ok. 5 m podbieg.
321048
Rozgałęzienie dróg
Rozgałęzienie dróg - bieg w kierunku zgodnym z oznaczeniami zielonej ścieżki spacerowej
321049
Wejście do bukowego Lasu k. Rybnicy
Mała nierówność k. miejscowości Rybnica z wejściem do bukowego lasu.
321050
Trakt czerwoną ścieżką dydaktyczną
Dobry biegowy trakt czerwoną ścieżką dydaktyczno-przyrodniczą.
321052
Krótki odcinek złej nawierzchni
Krótki odcinek złej nawierzchni odbijający od żółtego szlaku w stronę na zachód
321053
Widok z niedużego wzniesienia
Widok z niedużego wzniesienia na trasie
321054
Wygodny, zachodni odcinek trasy
Wygodny, zachodni odcinek trasy
321055
Droga k. rowu leśnego
Droga biegnąca koło rowu oddzielającego lasy państwowe od prywatnych. Zimą wiedzie tędy trasa narciarska. Niebawem pojawi się żółty szlak.
321056
Skrzyżowanie dróg k. Wodospadu
Skrzyżowanie dróg k. największego na Roztoczu Wodospadu na rz. Jeleń. Jego wysokość to 1,6 m.
321057
Zielona ścieżka spacerowa
Zielona ścieżka spacerowa z Suśca do parkingu w Rebizantach. Podłoże dobre do spacerów, biegów i rowerów. Widoczny na zdjęciu quad użyty został tylko do celów wyznaczenia Biegu Nad Tanwią.
321058
Droga do Rybnicy
Droga do Rybnicy
321127
Park w Suścu
Zabawa na Jarmarku Susieckim w Parku w Suścu
321128
Szumy na Tanwi
Centralne miejsce Rezerwatu Nad Tanwią potocznie zwane "Szumy" z charakterystycznymi wodospadami na odcinku ok. 0,5 km. Trasa biegu prowadzi poza obszarem rezerwatu.
321129
Szlak Szumów na rz. Jeleń
Głęboki jar z przejściem niebieskiego szlaku Szumów przez rz. Jeleń. Trasa biegu prowadzi poza obszarem rezerwatu.
321130
Wodospad na rz. Jeleń
Największy na Roztoczu wodospad usytuowany na rz. Jeleń. Trasa biegu prowadzi w oddali wodospadu.
321131
Stadion w Suścu
Stadion w Suścu przy ul. Spółdzielczej 5.
321132
Na wzgórzu Kościółek
Wzgórze Kościółek z historią od VIII w. (osada, wg legendy drewniany warowny gród), później kościół z klasztorem i cmentarzem. Aktualnie porośnięte lasem z usypanym wałem ziemnym, o stromych zboczach, otoczone dwoma rzekami i bagnami. Na szczycie krzyż z piaskowca, obelisk poświęcony żołnierzom z II Wojny Św. Trasa biegu prowadzi poza obszarem rezerwatu.
321492
Uroki Roztocza
M. podczas oznakowania trasy.
330719
Nad Potokiem Łosinieckim
Nad Potokiem Łosinieckim. Trasa nie prowadzi przy rzece.
330720
Początek zielonej ścieżki spacerowej
Wejście na trasę do lasu zieloną ścieżką spacerową.
330725
Polana z miejscem na wodę
Środek trasy - polana z wodą dla zawodników
330727
Koło Rybnicy Leśnej
Koniec lasu bukowego i początek sosnowego k. Rybnicy Leśnej
Trasa o długości 10 km została wytyczona w celu przeprowadzenia "Biegu nad Tanwią 2016", który odbędzie się w Suścu w dniu 1 maja 2016 r. o godz. 13:00.

Start biegu zaczyna się na stadionie „LKS Szumy” w Suścu. Trasa biegnie ul. Długą, następnie Leśną – 1,5 km, następnie przechodzi przez ul. Tomaszowską i skręca do lasu – 2,0 km. Prowadzi zieloną ścieżką spacerową. Za przysiółkiem Rybnica Leśna, na 4,3 kilometrze nie schodzi z zielonym szlakiem na łąkę, tylko odbija w prawą odnogę rozwidlenia i wiedzie na zachód. Po 300 m pokazują się czerwone oznaczenia ścieżki przyrodniczo-dydaktycznej, z którymi trasa dochodzi do polany z oznaczeniami żółtego Szlaku Południowego – 5,2 km. Tam biegnie krótko szlakiem żółtym na północ, by po paruset metrach odbić na zachód w utarty leśny trakt. Po kolejnych paruset metrach , zbiegając ze wzniesienia na rozwidleniu trasa skręca w prawo i doprowadza do rowu, oddzielającego lasy państwowe od prywatnych – 5,7 km. Tutaj zakręca w prawo na wschód i biegnie wzdłuż w/w rowu. W momencie ponownego pojawienia się żółtych znaków Szlaku Południowego trasa przechodzi na północny brzeg rowu (6,3 km) i biegnie na wschód, zostawiając za sobą żółte znaki prowadzące do pomnika przyrody nieożywionej „Wodospadu na rz. Jeleń”. Na szerokim rozjeździe trasa skręca w prawą odnogę skrzyżowania – 6,7 km. Po 300 m na kolejnym skrzyżowaniu należy skręcić w lewo. Stąd po 1 kilometrze trasa doprowadza do dużego skrzyżowania i po piaszczystej drodze wiedzie na polanę obok zalewu, k. Ośrodka Wczasowego Roztoczanka – 8,0 km. Tutaj droga skręca w lewo prowadzi przez mostek na rz. Jeleń. Po podbiegnięciu na wzniesienie trasa jeszcze paręset metrów wiedzie prosto, by ponownie odbić w lewo do lasu, oddalając się od zabudowań – 8,5 km. Droga dobiega do skrzyżowania dróg obok brodu na rz. Jeleń (9 km), na którym skręca w tył na prawo i prowadzi na północ w kierunku zabudowań szkoły w Suścu. Ze skrzyżowania z ulicą Tomaszowską trasa prowadzi na wprost ul. Spółdzielczą i przed stacją CPN skręca na płytę stadionu gdzie znajduje się meta -10 km.

Informacje praktyczne dla biegaczy:
Cała trasa oznakowana taśmami biało-czerwonymi pozawiązywanymi na drzewach i gałązkach. Wszystkie taśmy znajdują się po prawej stronie trasy. Co 1 km będzie pionowy znak z napisem 1 km, 2km itd.
Na skrzyżowaniach i innych trudnych miejscach będzie stał strażak pokazując kierunek biegu. Na 5,2 kilometrze będą ustawione stoły z wodą. Zawodnicy sami będą mogli w biegu pobierać kubeczki napełnione wodą.

Poza dniem 1 maja gdy odbywa się bieg, trasa nadaje się do celów rekreacyjnych. Większość bo ok. 85% trasy znajduje się w lesie. Jest doskonałym traktem z Suśca na Szumy. Nadaje się też dla rowerów, marszów Nordic Walking a zimą do narciarstwa biegowego. Zachęcamy do przyjazdu i skorzystania z tej ciekawej trasy.

Dla chętnych, którzy są zainteresowani biegiem informację o nim i jego regulamin można znaleźć na stronie Gminy Susiec http://susiec.pl, oraz Roztoczańskiego Stowarzyszenia Agroturystycznego w Suścu http://www.susiec.com.pl/index.php?option=com_rseventspro&layout=show&cid=113%3Abieg-nad-tanwi-1-maja-2016-r.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Roztocze
Roztocze - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna Roztocza prezentuje uroki wschodniego zakątka Polski. Roztocze jest terenem wyżynnym, o silnym zalesieniu, poprzecinanym malowniczymi rzekami. Na obszarze tym położony jest Roztoczański Park Krajobrazowy oraz wiele miast o wysokiej...

Mapa Roztocze Wschodnie, Ziemia Lubaczowska, okolice Jarosławia
Roztocze Wschodnie, Ziemia Lubaczowska, okolice Jarosławia - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa przedstawia region geograficzny w południowo-wschodniej Polsce. Sięga od Jarosławia po Korczowę na południu (cała autostrada A4) aż po Bełżec i Susiec na północy. Prezentuje niezwykle atrakcyjny turystycznie, choć wciąż mało popularny i...

Mapa Rowerem po Roztoczu
Rowerem po Roztoczu - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

"Rowerem po Roztoczu" to mapa jednego z najbardziej zielonych obszarów Polski - Roztocze, bo o nim mowa, to kraina geograficzna łącząca Wyżynę Lubelską z Podolem. To właśnie tutaj utworzono Roztoczański Park Narodowy, aby chronić cenne dziedzictwo...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.