Barania Gora

Dodano 7 grudnia 2013 przez rysowanie
Barania Gora
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

32875
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Turystyka górska
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 3.6
 • Dystans: 19,3 km
 • Przewyższenie: 643,95 m
 • Suma podejść: 687,31 m
 • Suma zejść: 710,62 m
 • Data: 23 listopada 2013
 • Lokalizacja: Polska, śląskie, Czarne
186135
Poczatek
Poczatek
186136
Szlak niebieski
Szlak niebieski
186137
Szlak niebieski
Szlak niebieski
186138
Barania Gora
Barania Gora
186139
Szlak niebieski
Szlak niebieski
186140
Szlak niebieski
Szlak niebieski
186141
Szlak niebieski
W tym miejscy wydawalo nam sie, ze niczym zajdziemy na szczyt to niebo sie rozchmurzy, lub bedziemy mogli spojrzec na inwersje.
186142
Szlak niebieski
Zrodelko zimnej, gorskiej wody.
186143
Szlak niebieski
Im blizej szczytu, tym mniej nadziei, ze zobaczymy coklowiek poza mgla.
186144
Barania Gora
Piekny widok, na...... beskid zywiecki.
186145
Szlak czarny
Mgla ma tez swoje zalety
186146
Szlak czarny
Szlak czarny
186147
Szlak czarny
Szlak czarny
186148
Koniec
Koniec
Tym razem, nie udalo nam sie zroganizowac wycieczki, z cyklu Korona Gor Polskich. Zaraz po wycieczce jechalismy na urodzinki, i trzeba bylo miec sily chociazby do polnocy. Zdecydowalismy sie na szybka trase, kilkugodzinna. Pierwotnie szacowalismy ze nie powinno nam zejsc dluzej niz 5 godzin, ale tak sie fajnie siedzialo w schronisku, przy malinowce i piwku, ze zeszlo nam troche dluzej, bo okolo 6 godzin.
Celem wycieczki byla Barania Gora, ktora udalo sie zdobyc. Wycieczke rozpoczynamy od parkingu w Czarnej, szlakiem niebieskim. Poczatek bardzo przyjemny. Wyasfaltowana droga, troche mroku, strumien gorski wzdluz naszej trasy, i uroki gorskiego wawozu. Po zejsciu z drogi twardzonej, zaczelismy brodzic po kostki w blocie, szukajac przy kazdym kroku jakiegos kamienia, lub twrdego podloza. Dosyc dlugi odcinek babralisy sie w brynatnej mazi, poki nie zeszlismy z tej lesnej drogi, na piesza sciezke gorska. Szlo sie naprawde bardzo dobrze, sotrumych odcinkow nie bylo za duzo, az dziwilo mnie to ze przy tak malym nachyleniu osiagneimy wysokosc 1200 mnpm. Na jednyk z punktow widokowych narodzila sie nadziej, ze niczym zajdziemy na szczyt, chmury opadna lub zostana rozwiane, i bedziemy mieli piekne widoki. Nadzieja zostala stworzona na bazie skrawka blekitnego nieba, ktore sie z za chmur wynurzylo. Od tego momenty droga nam sie troche dluzyla. Widzielismy szczyt, ale droga sie wydluzala. Nasze nadzieje na ladne widoki prysy, kiedy osagnelismy gran. MLeko, tyle widzielismy. Kiedy dotarlismy do szczytu, widocznosc byla na okolo 30m, a z wiezy widokowej poza samymi siebie i mgla, nie bylo nic widac. Szkoda. To czego nie brakowalo na szczycie to zimny przeniklywy wiatr, i pomimo dobreog ubioru, po chwili stania w miejscu zrobilo nam sie zimno, dlatego po krotkiej serii zdjec ruszylismy dalej w droge.
Wracalismy szlakiem czarnym, zachaczjac o schronisko pod Barania Gora. Tam wypilismy po piwku i kieliszku malinowki, przekasilismy cos i w droge. Ostanie kilka kilometrow, pokonywalismy droga asflatowa, wiec nic specjalnego sie nie dzialo, ani nic specjalnego nie widzielismy.
Wyszlimsmy koolo godziny 6 rano, kolo 9 bylismy w schronisku, a o 12:15 z powrotem na parkingu. Polecam wycieczke dla maloaktywnych. Naprawde trasa nie jest wymagajaca, ale przy ladnej pogodzie mozna zobaczyc fajne rzeczy. Pozdrawiam GWG Czekan.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Beskid Śląski, Żywiecki i Mały
Beskid Śląski, Żywiecki i Mały - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna Beskidu Śląskiego, Żywieckiego i Małego - zostały zaznaczone na niej najpotrzebniejsze dla turystów informacje: przebiegi szlaków i atrakcje turystyczne. Aktualizacja: 2014

Mapa Istebna, Milówka - Rajcza, Węgierska Górka
Istebna, Milówka - Rajcza, Węgierska Górka - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Beskid Śląski, którego fragment obejmuje niniejsza mapa, jest najdalej, na terenie Polski, na zachód wysuniętą grupą górską Beskidów Zachodnich. Obszar to niezwykle atrakcyjny, bo znajdziemy tutaj zarówno ciekawe...

Mapa Wokół Skrzycznego - Beskid Śląski
Wokół Skrzycznego - Beskid Śląski - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa z zaznaczonymi m.in. zabytkami, noclegami, bazą gastronomiczną, basenami, wyciągami narciarskimi. Podano aktualne przebiegi szlaków pieszych i rowerowych, łącznie z kilometrażem, przy szlakach pieszych podano również orientacyjny...

Wasza ocena: 3.0 (2 głosy)

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0