category-icon

Alpy Ötztalskie: Schönrinnenkarsee + Hochgutegg

10 km
4 h 47 min
907 m
914 m
Gries
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5
Zdjęcie 6

Charakterystyka trasy

2016-07-21
Gries
category-icon
10 km
907 m
914 m
4 h 47 min
5.0/6
Hochgutegg (2336 m): niewielki szczyt położony w Alpach Ötztalskich, na południe od miasteczka Gries, tuż przy szlaku prowadzącym nad jezioro Schönrinnenkarsee.

Przebieg trasy: Gries - Nissl Alm - Schönrinnenkarsee - Hochgutegg - Nissl Alm - Gries

Kolejna wyprawa nad jezioro Schönrinnenkarsee (2353 m) połączona z wejściem na szczyt Hochgutegg (2336 m). Szlak na całej długości oznaczony jest kolorem czerwonym i zarówno dotarcie nad jezioro jak i "zdobycie" Hochgutegg nie powinno sprawić żadnego problemu nikomu, kto ma choćby minimalne doświadczenie w poruszaniu się po szlakach Alp Ötztalskich, biegnących powyżej granicy lasu.
Sama góra może i nie powala swoją wysokością ani majestatem, niemniej przy ładnej pogodzie ze szczytu roztacza się przepiękny widok na całą dolinę Gries.

Właściwy opis trasy nad jezioro Schönrinnenkarsee tutaj:
http://www.traseo.pl/trasa/alpy-oetztalskie-schoenrinnenkarsee

Informacja dla zmotoryzowanych: na parking w Gries wróciła porządna toaleta, sam parking w dalszym ciągu jest bezpłatny.

Komentarze