A1 - alternatywna droga do przeprawy promowej w Brodach

Dodano 2 czerwca 2015 przez rysowanie
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

60723
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 2.2
 • Dystans: 9,5 km
 • Przewyższenie: 16,36 m
 • Suma podejść: 26,86 m
 • Suma zejść: 13,28 m
 • Data: 16 lipca 2015
 • Lokalizacja:
340890
Bunkry na wale przeciwpowodziowym
Skansen fortyfikacyjny
340891
Przejście pod mostem
Można też wspiąć się wąską ścieżką już teraz na most, ale z rowerem może to być uciążliwe, więc lepiej przejechać drogą pod mostem i wejść na most z drugiej strony.
340892
Ostrożnie na moście
340893
Zejście z mostu w prawo wąską ścieżką
340894
Droga z płyt prowadząca do Nietkowic.
340957
Skręc w prawo
Dojeżdżamy do drogi asfaltowej w Nietkowicach i kierujemy się w prawo
340958
Zjazd do lasu
Przez Bródkami, jeszcze przed rzeczką Ołobok zjeżdżamy z drogi asfaltowej w lewo na drogę leśną, którą dojedziemy drogi 276.
340959
Początek drogi wyłożonej płytami
340960
Zmiana strony
Żeby przejechać przez tory trzeba sobie samemu podnieść szlabany, bo te, zdaje się, są cały czas opuszczone.
Jeżeli dojedziemy nad Odrę i przeprawa promowa w Brodach okaże się nieczynna np. z powodu zbyt wysokiego lub niskiego stanu wody, można stąd pojechać drogą na wale przeciwpowodziowym, którą dojedziemy do mostu kolejowego (lub jeszcze wcześniej z Czerwieńska drogą wzdłuż torów kolejowych). Wzdłuż mostu prowadzi wąska dróżka po niezbyt grubych deskach zaraz przy torach (trzeba uważać na pociągi, gorzej gdy znajdziemy się na środku mostu i akurat nadjedzie pociąg) którą można się przeprawić na drugą stronę Odry. Proponuję prawą stronę i odradzam jazdę na rowerze - tylko pieszo). Przez szczeliny w deskach (nota bene niektóre deski sprawiają wrażenie wątpliwej stabilności więc trzeba patrzeć gdzie stąpać) widać płynącą pod mostem Odrę. Most ma jakieś 700-800 metrów długości toteż przejście z rowerem możem zająć dobre kilka minut. Dla osób mających lęk wysokości może to być osobliwe, żeby nie powiedzieć traumatyczne przeżycie;) A dla pozostałych SUPER przygoda! Zwłaszcza w nocy gdy jest totalnie ciemno, księżyć schowany za chmurami i promy już nie kursują (latarki niezbędne), więc nie ma innej alternatywy ;) Za mostem po prawej stronie początkowo w bliskiej odległości torów usytuowana jest droga z płyt do której z mostu wiedzie wąska, krótka ścieżka. Drogą tą dotrzemy do asfaltówki w Nietkowicach (skręcamy w prawo), a z Nietkowic dalej w kierunku Bródek. Przed Bródkami, przed rzeczką Ołobok zjeżdżamy z drogi asfaltowej w lewo do lasu kierując się dalej zgodnie z trasą Zielona Góra - Międzychód (jezioro Winnogórskie).

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Ziemia Lubuska
Ziemia Lubuska - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa krajoznawcza województwa lubuskiego z wyszczególnionymi atrakcjami turystycznymi. Na mapie umieszczono grafiki atrakcji turystycznych.

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0