Mapy turystyczne w aplikacji

Wakacje w dawnych koloniach europejskich - Maroko i Seszele

Dawne kolonie Francji, Wielkiej Brytanii i innych europejskich mocarstw są obecnie jednymi z ulubionych destynacji turystów ze Starego Kontynentu. Jakie kierunki wybrać na wakacje?

Wakacje na Seszelach

Seszele są dawną kolonią Wielkiej Brytanii. Aktualnie archipelag urzeka turystów bogactwem krajobrazu i iście rajską atmosferą. Na https://dreamtours.pl/wakacje/seszele oferowane są wczasy w luksusowych hotelach, w których znajdą atrakcje dla siebie nawet najbardziej wymagający turyści.

wakacjewdawnychkoloniacheuropejskich-1.jpg

Seszele z oferty https://dreamtours.pl/ zachwycają malowniczymi zatoczkami, białym piaskiem na plażach i majestatycznymi górami, które wznoszą się w głębi wysp. Wokół archipelagu rozciągają się ciepłe i krystalicznie czyste wody Oceanu Indyjskiego, a w nich kryją się rafy koralowe, będące gratką dla miłośników nurkowania.

Wakacje na Seszelach są polecane wszystkim, którzy chcą odpocząć od codziennego pędu życia. Urokliwe wyspy są doskonałą destynacją do leniwego wylegiwania się na plażach i przy hotelowych basenach, a także do uprawiania windsurfingu, żeglarstwa i pływania na nartach wodnych.

Podczas pobytu na archipelagu warto zwiedzić Victorię, czyli stolicę Seszeli. Widoczne są w niej ślady dawnej okupacji brytyjskiej - kolonialna zabudowa współgra z ogrodami botanicznymi. Najsłynniejszym budynkiem jest Clock Tower z 1903 roku, czyli budowla wzniesiona na cześć królowej Wiktorii. Dodatkowo podczas pobytu w mieście można kupić pyszne, świeże owoce, warzywa, ryby i orientalne przyprawy.

Wakacje w Maroko

Maroko: https://dreamtours.pl/wakacje/maroko jest dawną kolonią francuską. Do tej pory w wielu miejscach prócz napisów w języku arabskim można znaleźć wyłącznie napisy w języku francuskim. Turyści w Maroko mają możliwość poznania prawdziwej mozaiki kulturowej - w afrykańskim królestwie mieszają się wpływy arabskie, afrykańskie i europejskie.

Każdy zakątek w Maroko jest niemalże baśniowy - świat pełen smaków, zapachów, dźwięków i barw fascynuje mieszkańców Starego Kontynentu od wielu lat. Luksusowe hotele znajdują się tuż obok tradycyjnych targowisk, a wysokie góry unoszą się nad rozległymi pustyniami. Turyści mogą wypoczywać w kompleksach hotelowych, jak i na plażach ze złocistym piaskiem. Miłośnicy pieszych wędrówek mają okazję do zdobycia najwyższego szczytu Afryki północnej, a na smakoszy czekają wyśmienite potrawy, spośród których najpopularniejszy jest tadżin. Na targach można kupić nie tylko naczynie do przygotowywania słynnej potrawy, ale i potrawy, których zapach kusi wszystkich wielbicieli kulinariów.

Opublikowano 18 czerwca 2018 przez traseo