Mapy turystyczne w aplikacji

Po słowackiej stronie Tatr

Większość polskich turystów jadąc w Tatry decyduje się na zwiedzanie polskiej strony: dobrze znane Zakopane, Krupówki, Chochołów itp. Lubimy to, co dobrze znane. Niekiedy jednak warto sięgnąć dalej, tuż za granicą brakuje tłumów, które spotkać możemy na szlaku na Kasprowy czy Czerwone Wierchy. Tatry Słowackie – szlaki tutaj są mniej oblegane (nawet w okresie wakacyjnym lub w okolicy polskich długich weekendów). Poniżej prezentujemy krótkie zestawienie, być może zachęci Was do odwiedzin tej drugiej, niemniej pięknej, strony Tatr.

1. Otargańce
Autor:
AirWrona
Dystans: 18,3 km
Czas trwania: 7 h 47 min

Otargańce to boczna, poszarpana grań w słowackich Tatrach Zachodnich. Odbiega ona w kierunku południowym od znajdującego się w grani głównej Jarząbczego Wierchu. Najwyższym szczytem jest Raczkowa Czuba (Jakubina, 2194 m)

2. Hruba Kopa
Autor: fotorobart
Dystans: 17,6 km

Hruba Kopa, zwana także Basztą, ma wysokość 2166 m n.p.m. Charakteryzuje się kopulastym i kamienistym szczytem, z którego rozciągają się piękne widoki.

3. Rakoń
Autor: fotorobart
Dystans: 16,3 km
Czas trwania: 6 h 29 min

Zbocza Rakonia są stosunkowo łagodne, szczyt ma 1879 m n.p.m. Przez grań przebiega granica polsko-słowacka, a jego wschodnie zbocza opadają do Doliny Chochołowskiej.

4. Smutna Dolina
Autor: MarcinC
Dystans: 18,6 km
Czas trwania: 9 h 27 min


Smutna Dolina to typowa rynna lodowcowa, ocieniona przez potężne skały, wcześniej nazywała się Rohacką Doliną. Bardzo długo zalega w niej śnieg (nawet do połowy lipca), a zimą często schodzą tutaj lawiny.

Wędrując po Tatrach, zarówno po polskiej, jak i słowackiej stronie, możecie korzystać z dokładnej mapy wydawnictwa Compass, która jest dostępna w naszej aplikacji.

Opublikowano 14 listopada 2017 przez admin