Mapy turystyczne w aplikacji

Atrakcyjne szlaki turystyczne w Polsce

Miłośnicy wycieczek potwierdzą, że w naszym kraju nie brakuje atrakcyjnych szlaków turystycznych. Wśród nich znajdziecie m.in. szlaki piesze, rowerowe czy samochodowe – z polskiej oferty turystycznej każdy wybierze coś dla siebie. Które trasy można zaliczyć do najciekawszych szlaków turystycznych w Polsce?

Polskie góry

Południe Polski i jego górzyste obszary to niemała gratka dla amatorów turystyki. To właśnie tutaj znajdziecie Skalne Miasto – fascynującą atrakcję pełną skał wystających na drogę i górujących nad trasą. Postój na jednym z leśnych parkingów będzie okazją do udania się w stronę Radkowskich Skał czy Skalnych Grzybów, które z pewnością nie ujdą uwadze amatorów tego, co stworzyła natura.

Na zainteresowanie zasługuje Główny Szlak Beskidzki, który pozwala na zapoznanie się z najciekawszymi miejscami niemalże w całej Polsce południowej. A tym, którzy chcą jeszcze lepiej poznać tajemnice województwa świętokrzyskiego, polecamy Świętokrzyski Szlak Przygody. To coś dla wytrwałych – trasa tego szlaku ma prawe 1000 km. W Małopolsce czeka na Was z kolei Małopolska Trasa Unesco, która prowadzi do wszystkich obiektów wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa w regionie. Tutaj również znajdziecie niezwykle popularny Szlak Orlich Gniazd, obejmujący warownie, zamki, jaskinie, a nawet pustynię!

A może nad morze?

Szlak Zamków Gotyckich w województwie pomorskim z pewnością zainteresuje miłośników historii. Tutaj zwiedzicie średniowieczne zamki, a także weźmiecie udział w licznych imprezach z pokazami rycerskimi, koncertami muzyki dawnej czy jarmarkami włącznie. Jeśli preferujecie inny rodzaj turystyki, warto udać się w podróż Szlakiem Nadmorskim – promenady, latarnie morskie, parki narodowe to tylko niektóre z atrakcji, które oferuje on turystom.

Wiele do zaproponowania ma także województwo warmińsko-mazurskie, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Spacerowicze mogą przemierzyć jedną z tras pieszych w Mikołajkach lub Ostródzie, a rowerzyści podążyć jednym ze szlaków w Olsztynku. Najciekawsze szlaki turystyczne w Polsce obejmują również liczne szlaki wodne – na uwagę zasługuje szczególnie kajakowy Szlak Krutyni czy Szlak Michała Kajki z licznymi atrakcjami na trasie i pięknymi krajobrazami.

Szlaki turystyczne w centralnej Polsce

Zainteresowani szlakami wodnymi znajdą coś dla siebie także w innych regionach kraju. Przez Wielkopolskę prowadzi chętnie uczęszczany przez turystów Szlak Wodny Noteci. Tutaj można też pokusić się o spływ kajakowy rzeką Wełną – niezbyt długi i dość prosty będzie ciekawą atrakcją dla osób dopiero zaczynających swoją przygodę z kajakami. Przez Wielkopolskę, ale również m.in. przez Dolny Śląsk, Małopolskę i województwa kujawsko-pomorskie, łódzkie czy lubuskie prowadzi natomiast Szlak Romański, obejmujący także inne europejskie kraje. To niezwykła trasa, którą docenią najwięksi pasjonaci historii oraz średniowiecznej architektury.

Inne polskie szlaki

Mając w planach wycieczkę turystyczną po Polsce, warto uwzględnić Podlasie – na Szlaku Tatarskim spróbujecie tatarskich potraw i odwiedzicie najstarszy polski meczet. Pełen uroku i atrakcji jest także Podlaski Szlak Bociani, natomiast liczne szlaki w Białowieży zadowolą amatorów zachwycających krajobrazów i przyrody.

Trakt Królewski w Lublinie, piękne szlaki w Zwierzyńcu, Główny Szlak Sudecki, Szlak Warowni Jurajskich, Szlak Zabytków Techniki czy Droga Pienińska – to tylko niektóre z innych godnych uwagi szlaków turystycznych w Polsce. Trasy piesze, rowerowe, samochodowe czy kajakowe znajdziecie w wielu regionach kraju – macie więc niezliczone możliwości zaplanowania udanej wycieczki w ciekawe miejsce.

Opublikowano 21 sierpnia 2017 przez admin