Mapy turystyczne w aplikacji

Ultramaraton Magurski – Krempna, 19.08.2017

Idea Ultramaratonu Magurskiego zrodziła się z pasji do biegania oraz miłości do górskich pejzaży i przyrody Beskidu Niskiego. Pasmo Beskidu Niskiego znajdujące się na uboczu głównych szlaków turystycznych oferuje wiele atrakcji często zapomnianych i tajemniczych.

Łemkowskie chaty, piękne drewniane kościoły i cerkwie, dzikie sady w nieistniejących wsiach a obok ukryte w trawach i lasach przedwojenne cmentarze. To wszystko otoczone piękną przyrodą, która na każdym kroku pokazuje, że nie bez powodu znaczne obszary masywów górskich objęte zostały ochroną Parku Narodowego. Krajobrazy te, przez wielu ludzi w Polsce jeszcze nie odkryte stanowią także świetne tereny do górskich biegów i wycieczek. Ultramaraton Magurski to bieg zarówno dla doświadczonych zawodników jak i tych, którzy w biegach górskich stawiają dopiero pierwsze kroki.

Startując w Magurskim masz do wyboru trzy długości trasy. Magurun na 20 km oraz dwa dystanse Ultramaratonu (58 km i 92 km) gdzie finalny wybór możesz podjąć w trakcie rywalizacji na punkcie w Ożennej. Dłuższa trasa została certyfikowana przez ITRA (International Trail Running Association) i jest jednym z biegów kwalifikacyjnych do UTMB® (Ultra-Trail du Mont-Blanc®) – za jej ukończenie otrzymasz 4/2 punkty (nowa/stara skala).

Magurun 20 km:

Ultramaraton Magurski +58 km:

Ultramaraton Magurski 92 km:

 

 

Opublikowano 19 czerwca 2017 przez admin