Mapy turystyczne w aplikacji

Turcja - wyjątkowa wakacyjna destynacja

Turcja - wyjątkowa wakacyjna destynacja

Każdy, kto chce spędzić urlop w ciepłym kraju, powinien rozważyć Turcję jako cel podróży. Ten kraj ma do zaoferowania urozmaicony klimat i krajobraz, dlatego każdy z odwiedzających może znaleźć coś dla siebie. Sprawdź, dlaczego wielu turystów wybiera się właśnie w te rejony i czym może zaskoczyć cię ten egzotyczny kraj.

  1. Krajobraz, który zapiera dech w piersiach

  2. Wyjątkowo niskie koszty pobytu

  3. Upragnione wakacje w Turcji - o czym pamiętać

Krajobraz, który zapiera dech w piersiach

Turcja wiele zyskuje dzięki swojemu położeniu. Znajduje się w strefie klimatu podzwrotnikowego, co sprawia, że oferuje zarówno regiony o klimacie morskim, jak i kontynentalnym czy też górskim. Fanom leniwego wypoczynku przypadną do gustu piaszczyste plaże, zwieńczone bezkresnym błękitem morza i nieba. Z kolei bardziej aktywne osoby z chęcią odwiedzą najbardziej rozpoznawalny region, czyli Kapadocję, słynącą ze swojego miasta skalnego. Mogą również odwiedzić Pamukkale ze słynnymi wapiennymi tarasami, które zostało wpisane na listę zabytków UNESCO. Turcja obfituje w wiele innych istotnych historycznie miejsc, ale amatorom miejskiej architektury na pewno przypadnie do gustu Stambuł. Na wakacje Turcja jest wyborem idealnym!

Wyjątkowo niskie koszty pobytu

Jednak hasło “wypoczynek Turcja” cieszy się popularnością wśród Polaków nie tylko ze względu na niezapomniane walory krajobrazu. Ta destynacja należy do jednych z najbardziej korzystnych cenowo. Rozwinięta infrastruktura hotelowa sprawia, że łatwo znaleźć nocleg w dobrej cenie. Wiele biur podróży oferuje wycieczki do tego kraju z hotelem all inclusive w podobnej cenie, co wycieczki tego typu nad polskie morze. Ponadto waluta obowiązująca w Turcji, czyli lir, ma dosyć stabilny kurs i jest względnie tani. Jego wartość na miejscu natomiast dosyć wysoka. Dzięki temu można ufundować sobie ciepłe wakacje za granicą bez obawy o zbyt wysokie koszty.

 

Wakacje w Turcji

Upragnione wakacje Turcja - o czym pamiętać

Jeśli już wiesz, że swój urlop spędzisz w Turcji, pamiętaj aby zaplanować go w odpowiednim momencie. Od czerwca do sierpnia panuje tam lato, które może przypaść do gustu osobom, lubującym się w upałach. Jeśli do nich nie należysz, lepiej zaplanuj swój pobyt na jesień lub wiosnę. Wtedy jest tam dużo cieplej niż w Polsce, lecz niezbyt upalnie. Pamiętaj też, że do tego kraju wjedziesz tylko z wizą turystyczną, którą możesz wyrobić wcześniej lub nawet na granicy w specjalnym punkcie. Tak jak w przypadku każdego wyjazdu poza ojczyznę, należy zapoznać się z obowiązującym prawem oraz szczepieniami i wyposażyć w ubezpieczenie podróżne.

 

Opublikowano 14 sierpnia 2019 przez admin