Mapy turystyczne w aplikacji

Porównywarka ubezpieczeń OC – dlaczego warto z niej skorzystać?

Niezależnie od tego, czy po raz pierwszy szukasz ubezpieczenia OC, czy też chciałbyś zmienić usługodawcę lub ograniczyć koszty związane z ochroną samochodu, powinieneś przyjrzeć się jak największej liczbie ofert. Nierzadko okazuje się, że te najpopularniejsze i szeroko reklamowane niekoniecznie są najbardziej atrakcyjne. Podobny zakres ochrony i jakość obsługi możesz otrzymać w dużo niższej cenie. Jak znaleźć takie ubezpieczenie? Skorzystaj z pomocy porównywarki ubezpieczeń.

Jak nie szukać ubezpieczenia OC?

Wiele osób rozpoczynających poszukiwania dobrego ubezpieczenia samochodowego nie do końca wie, jak szybko i skutecznie przejść przez ten proces. Część kierowców, którym zależy na czasie, decyduje się na zakup ubezpieczenia od popularnego i reklamowanego w prasie oraz telewizji ubezpieczyciela. Nie jest to oczywiście zły wybór, natomiast często wiąże się on z wyższą ceną, która nie zawsze przekłada się na dodatkową ochronę albo szybszy czas reakcji ubezpieczyciela. Z drugiej strony, kupowanie najtańszej oferty, którą kierowca znalazł w internecie albo w miejscowej prasie, wiąże się z niepewnością, czy ubezpieczyciel w razie potrzeby wywiąże się ze swoich zobowiązań i czy szybko wypłaci odszkodowanie w przypadku drobnej usterki albo poważniejszej w skutkach kolizji. Oczywiście można kierować się również opiniami innych kierowców. Mogą one jednak spełniać rolę jedynie podstawowego wywiadu na temat ubezpieczyciela. Z pewnością w ten sposób możesz zorientować się, czy ubezpieczyciel oferuje ochronę opon, darmową Zieloną Kartę, lub czy w ramach danego ubezpieczyciela możesz liczyć na Bezpośrednią Likwidację Szkód. Pamiętaj jednak, że każda oferta OC jest kalkulowana na podstawie bardzo wielu danych, dlatego porównanie finansowe ofert trzeba wykonać samemu.

Porównywarka ubezpieczeń - jak działa?

Na rynku dostępnych jest obecnie bardzo wiele towarzystw oferujących ubezpieczenia samochodowe (https://ubezpieczamy-auto.pl/towarzystwa-ubezpieczeniowe/). Samodzielne zorientowanie się w ofercie każdego ubezpieczyciela może być trudne, tym bardziej, że jak już wspomniano, na koszt ubezpieczenia składa się szereg indywidualnych czynników. Są to m.in.: marka i wiek samochodu, jego szczegółowe parametry, historia jazdy kierowcy i ewentualnych kolizji, doświadczenie i długość posiadania uprawnień, liczba przejechanych kilometrów, miejsce zamieszkania, a nawet stan cywilny i posiadanie dzieci. 

Porównywarka ubezpieczeń - http://kalkulatorubezpieczen.net.pl, na podstawie podanych przez ciebie danych pozwala obliczyć przybliżoną wartość składki. Jest to użyteczne narzędzie, które pozwala dość szybko, bez odwiedzania kilku lub kilkunastu ubezpieczycieli, zorientować się w wysokości składki. To z kolei pozwala często wiele zaoszczędzić. Po pierwsze dlatego, że świadomie wybierasz konkretną ofertę, porównując ją z innymi. Po drugie, ubezpieczenie kupione online jest z reguły tańsze od stacjonarnego (choćby dlatego, że nie ma w nie wliczonej prowizji dla agenta). Warto pamiętać także, że ubezpieczyciele, obliczając wysokość składki, biorą różne kombinacje danych pod uwagę. Porównywarki są natomiast skonstruowane tak, aby pozyskać od klienta możliwie szeroki obraz, który pozwoli zaprezentować mu pełną i kompleksową ofertę ubezpieczeń od jak największej liczby firmy. Różnice między najtańszą a najdroższą ofertą mogą wynosić nawet 100 lub więcej procent.

Dzięki porównywarkom ubezpieczeń kierowca wypełnia dane tylko raz i w krótkim czasie otrzymuje kompleksowe zestawienie, które pozwala mu dokonać odpowiedzialnego wyboru. Każda z firm ubezpieczeniowych pracuje w oparciu o obraz grupy docelowej, dla której tworzy najbardziej atrakcyjne oferty, której proponuje największe rabaty i dodatkowe zniżki. Za pomocą porównywarki możesz znaleźć towarzystwo ubezpieczeniowe, którego cena jest najkorzystniejsza, a przy tym idealnie wpasowuje się w twoje potrzeby.

 

 

Opublikowano 25 lipca 2019 przez admin