Mapy turystyczne w aplikacji

Obóz survivalowy – dlaczego warto?

Survival zwany też szkołą przetrwania to działania przygotowujące człowieka na przetrwanie w przypadku zagrożenia dla życia. Dziedzina ta zapewnia mnóstwo wrażeń, a więc ma  spore grono swoich zwolenników. Szczególnie survivalem interesuje się płeć męska i to już od najmłodszych lat. Wielu chłopców marzy o leśnych wyprawach i związanych z nimi przygodami. Do prawdziwej wyprawy survivalowej trzeba się odpowiednio przygotować. Wszystkim dzieciom żądnym ciekawych przeżyć polecamy obozy survivalowe.

Obóz survivalowy – dlaczego warto?

Obóz survivalowy uczy uczestników samodzielności oraz jak poradzić sobie w trudnych warunkach np. podczas zgubienia się lesie.  Jest to bardzo praktyczna wiedza, która może wielokrotnie przydać się w przyszłości. Taki wyjazd to niesamowita przygoda. Uczestnicy dzięki profesjonalnej kadrze mogą poczuć się jak na prawdziwej wyprawie survivalowej. Rodzice z kolei mają pewność, że ich dzieci są bezpieczne. Bogaty program obozów survivalowych sprawia, że uczestnicy nie mają kompletnie czasu na nudę. Urozmaicone zajęcia sprawiają, że  obóz survivalowy to aktywny czas wypełniony śmiechem i zabawą.

Obóz survivalowy dla dzieci

Obóz survivalowy dla dzieci będzie odpowiedni dla pociech w wieku 7-12 lat. Podczas obozu survivalowego dzieci dowiedzą się między innymi jak zdobyć pożywienie oraz wodę w lesie, a następnie jak to pożywienie przygotować w polowych warunkach. Kolejne bardzo ciekawe zajęcia to budowa schronienia. Dzieci wspólnie budują szałasy. Dodatkowo mają okazję stworzyć tratwę, a nawet wędkę. Obóz survivalowy to również nauka rozpalania ognia i tworzenia trwałych pochodni. Bardzo często na obozach survivalowych prowadzone są również zajęcia wiązania różnego rodzaju węzłów i splotów. Na takim obozie nie powinno na pewno zabraknąć przepraw, dzieciaki to uwielbiają. Na obozach survivalowych realizowane są również warsztaty w kamuflażu, rajdu na orientację oraz gry terenowe imitujące prawdziwe sytuacje. Obóz survivalowy jest tak przeprowadzany, że każde dziecko poczuje się jak mały komandos.

Obóz survivalowy dla młodzieży

obraz1.jpg

Obóz survivalowy dla młodzieży dedykowany jest nastolatkom powyżej dwunastego roku życia. Na młodzież czekają podobne zajęcia, jakie mają dzieci. Oczywiście są one rozszerzone, ze względu na to, że młodzież jest starsza i wiele więcej rozumie. Dodatkowo na obozie survivalowym dla młodzieży prowadzone są zajęcia z terenoznawstwa. Rozpoznawanie kierunków świata, rysowanie map, odczytywanie ich i wszystko co związane z rozpoznawaniem terenu pozwoli na doskonałą orientację w terenie. Młodzież na obozie survivalowym dowie się również jak przewidywać pogodę, jak zachowywać się podczas burzy, które rośliny są jadalne, a których lepiej unikać. Bardzo często młodzież na obozie survivalowym ma zorganizowany nocleg w lesie. To dopiero frajda!

Który obóz survivalowy wybrać?

Obozy survivalowe są bardzo zróżnicowane. Wiele z nich połączonych jest z paintballem, laserowym paintballem, quadami, ASG. Ofert jest bardzo wiele. Wystarczy zdecydować się na konkretny program i zarezerwować.

Ciekawymi tegorocznymi ofertami są między innymi: OBÓZ ,, NA TROPIE” – PIERWSZA SZKOŁA PRZETRWANIA NA MAZURACH, SZKOŁA PRZETRWANIA NAD JEZIOREM DRAWSKO, SURVIVAL I PRZYGODA – OBÓZ DLA DZIECI NAD MORZEM, OBÓZ ,, INDIAŃSKIE LATO”, OBÓZ SURVIVALOWY DLA MŁODZIEŻY W CZAPLINKU, NADMORSKI OBÓZ SURVIVALOWY DLA MŁODZIEŻY W ŁAZACH, OBÓZ SURVIVALOWY NAD JEZIOREM HARTOWIECKIM.

Obóz survivalowy – najlepsze miejsca

Co do lokalizacji, to tuaj jest bardzo podobnie jak w przypadku rodzaju obozu survivalowego. Miejsc, w których realizowane są te obozy jest bardzo wiele. Najpopularniejsze obozy survivalowe realizowane są nad jeziorami oraz nad morzem. Oba te regiony oferują dostęp do lasu oraz wody, a przy survivalu jest to kluczowe. Zajęcia w salach nie miałyby sensu. Ważny jest klimat, a aby poczuć się jak na wyprawie, trzema mieć choć jej namiastkę. Ośrodki kolonijne zazwyczaj zlokalizane są na uboczu. Otoczone lasami stanowią idealne miejsce na obóz survivalowy. W górach również realizowane są obozy survivalowe, jednak zdecydowanie częściej zimą.

Obóz survivalowy, a zabawa?

Obóz survivalowy to nie tylko zajęcia w lesie. Tak, jak każdy inny obóz czy to dla dzieci, czy dla młodzieży oferuje zajęcia rekreacyjne. W zależności od miejsca obozu na uczestników czekają: zabawy integracyjne, rozgrywki sportowe, wyprawy rowerowe, kajakarstwo, żeglarstwo, dyskoteki, ogniska, wycieczki, konkursy, kąpiele, plażowanie, spacery, wesołe animacje i wiele więcej. Obóz survivalowy to czas beztroskiej radości. Uczestnicy biorą udział we wszystkich zajęciach z rówieśnikami co jest dla nich bardzo atrakcyjne. Zabawa w grupie to jest dopiero coś! Śmiechu co niemiara. Nowe znajomości bardzo często zamieniają się w przyjaźnie. To jest właśnie takie niesamowite w takich wyjazdach. Uczestnicy przyjeżdżają sami na obóz kompletnie nikogo nie znając, a wyjeżdżając żegnają się z przyjaciółmi.

Obóz survivalowy dostarczy każdemu mnóstwo wrażeń oraz radości. Każdy taki wyjazd to niezapomniana przygoda, którą będzie się chciało wielokrotnie powtórzyć.

glowneoboz-survival1.jpg

Opublikowano 31 maja 2019 przez admin