Mapy turystyczne w aplikacji

Marsa Alam – rajski Egipt

Region turystyczny zlokalizowany około 270 km na południe od Hurghady, w południowej części wybrzeża Morza Czerwonego. Najczęściej odwiedzana przez turystów zatoka Abu Dabbab to spełnienie marzeń tych, którzy pragną z bliska zobaczyć żółwia. Każdy, kto wybierze się na wakacje do Marsa Alam, odnajdzie tam niezapomniane wrażenia i piękne historie uwiecznione na zdjęciach. Niesamowity widok na Marsa Mubarak, niezapomniane wrażenia podczas rejsu po Nilu, podróż w czasie do okresu grecko-rzymskiego i tajemnicze Dendery, czy pustynne szaleństwo podczas quad safari, to tylko kilka z możliwości, jakie oferuje Fm Tours & Travel. Na http://www.egipt-wakacje.pl/wycieczki-marsa-alam.html znajdziesz moc informacji, by znaleźć wakacje idealne dla siebie.

marsa-alam-traseo-egipt.jpg

Zatoka żółwi

Każdy, kto dobrze pływa i kocha podwodne przygody, może zdecydować się na snorkowanie pod opieką przewodnika. Aby zobaczyć żółwie, płaszczki, mureny, ławice ryb, czy rekiny rafowe, trzeba wypłynąć daleko w morze. Diugonie, zwane inaczej krowami morskimi lub syrenami, to kolejny powód, dla którego warto wybrać wczasy w Marsa Alam. 

Poza niezwykłymi cudami natury, jakie oferuje turystom Zatoka Żółwi, do dyspozycji każdego podróżnika są wiklinowe wiatrochrony, parasole, leżaki, a także toaleta z prysznicem. Każdy, kto kocha plażowanie, ma możliwość przedłużenia chwil relaksu na skąpanej w słońcu plaży.

Aswan i Abu Simbel

Malownicze miasto na południu Egiptu, kryje w sobie cuda starożytne, których nie można zobaczyć nigdzie indziej. Awsan położony na wschodnim brzegu Nilu, to zimowa stolica Egiptu i najbardziej suche miejsce na świecie z tych zamieszkałych. Polskojęzyczny przewodnik odkryje trzy niezwykłe świątynie przed każdym, kto kocha zabytki historyczne. Dwie niesamowite budowle w Abu Simbel, oraz świątynia Izydy to piękno, historia i podróż do starożytnej przeszłości. 

Hamata – niezapomniane Wyspy Qulaan

Na południe od Marsa Alam znajduje się mały raj na Ziemi. Archipelag kilkunastu malowniczych wysp zwanych egipskimi Malediwami, oferuje piękno natury, odprężenie i pełen relaks. Podczas rejsu można skusić się na snorkelling, czyli powierzchniowe nurkowanie w Parku Narodowym Wadi El Hamata, oraz wokół wyspy.  Niezapomniana przygoda, czysty piasek i przejrzysta woda to wspaniałe otoczenie dla rzadkich ptaków, które można zobaczyć tam na własne oczy.

Sataya – spotkanie z delfinami

Niezapomniana, kilkugodzinna wyprawa do krainy raf koralowych, przy których można spotkać kolorowe ryby, delfiny i ośmiornice. Podczas snorkowania z delfinami odkryć można piękno tych niesamowitych ssaków, a sprzęt do pływania wliczony jest w cenę wycieczki, która dedykowana jest tym, którzy kochają aktywny relaks na świeżym powietrzu i w pięknym plenerze.

Kto nie marzy o wspaniałych przygodach, cudownych podróżach, z których przywieźć można niesamowite historie i piękne wspomnienia. Marsa Alam to świat, który daje to wszystko każdemu, kto zdecyduje się na wczasy w Egipcie, a szczegóły znaleźć można na http://www.egipt-wakacje.pl/wycieczki-marsa-alam.html

Opublikowano 19 czerwca 2019 przez admin