Mapy turystyczne w aplikacji

Kos, Zakynthos czy Kreta? Którą grecką wyspę wybrać na wakacyjny urlop?

Trzy greckie wyspy, które powszechnie utożsamiane są z malowniczymi krajobrazami oraz piękną słoneczną pogodą, pomimo, że na pierwszy rzut oka mogą wydawać się podobne, tak naprawdę bardzo różnią się od siebie.

greckiewyspy.jpg

Urokliwa wyspa Kos

Na początku kilka podstawowych informacji – Kos to niewielka grecka wyspa położna na Morzu Egejskim, jest znacząco wysunięta na wschód i znajduje się w pobliżu wybrzeża Turcji. Takie położenie geograficzne wpływa na panujące tam warunki klimatyczne. W sezonie wakacyjnym gwarantowana jest tam słoneczna pogoda i wysokie temperatury. Piękne piaszczyste plaże łączące się z krystalicznie niebieskimi wodami morza – to widok, który zachwyca. Najsłynniejszą plażą jest Paradise Beach, gdzie piasek jest złoty, a woda naprawdę ciepła. Planując pobyt właśnie w tym miejscu warto wcześniej wybrać dobry hotel, który może zapewnić dodatkowe atrakcje np. Blue Lagoon Garden Satellite. Jest to pięciogwiazdkowy elegancki obiekt, który oprócz podstawowych usług oferuje również bogatą ofertę rekreacyjno – sportową. 

Malownicza Kreta

Największa grecka wyspa, czyli Kreta to raj dla tych, którzy szukają spokojnego miejsca na wakacyjny wypoczynek. Turystów szczególnie przyciągają piękne i słoneczne plaże, które łączą się z wodami Morza Śródziemnego. Mogąc rozłożyć leżaki i parasole w takim miejscu, można nie tylko odpoczywać, ale również zachwycać się pięknymi widokami krystalicznie niebieskich wód, które łączą się z błękitem nieba. Patrząc w drugą stronę można podziwiać malowniczy krajobraz wyspy, który jest naprawdę wyjątkowy ze względu na występujące tam skaliste wybrzeża kontrastujące z piaszczystymi plażami. Najbardziej popularnym miastem na wyspie jest Hersonissos, gdzie można wybrać się do dobrej restauracji lub tawerny, zrobić zakupy, a późniejszą porą sprawdzić jak wygląda życie nocne na Krecie. Przeciwieństwem tego tętniącego życiem miasta jest Kolymbari, czyli niewielka i spokojna miejscowość na zachodnim wybrzeżu wyspy. Idealne miejsce, aby podczas urlopu się zrelaksować. Aby wypoczynek był naprawdę udany warto zatrzymać się w dobrym hotelu, który potrafi zadbać o podstawowe potrzeby gości oraz wzbogacić pobyt o dodatkowe atrakcje. Jednym z najpiękniejszych obiektów w tym regionie jest Hotel Solimar White Pearl, który znajduję się bezpośrednio przy pięknej piaszczysto – kamienistej plaży.

Atrakcyjna wyspa Zakynthos

Trzecia z wybranych wysp, czyli Zakyntos położona jest na Morzu Jońskim. Ta wyspa to skarbiec wyjątkowo pięknych miejsc jak Porto Limnionas czy Blues Caves. Planując tu urlop oprócz wypoczynku na plaży warto zaplanować kilka wycieczek krajoznawczych. Czas spędzony na spacerach po małych urokliwych zatokach jak Porto Raxa – może okazać się niezapomnianym wspomnieniem z wakacji. Oprócz tych wyjątkowych i niespotykanych miejsc na wyspie znajdują się również piękne piaszczyste plaże przy wybrzeżach Morza Jońskiego. Najbardziej popularnym miastem turystycznym zwłaszcza wśród młodych ludzi jest Laganas – tutaj każdy znajdzie coś dla siebie. Z jednej strony to tętniące życiem miasto z mnóstwem atrakcji turystycznych, lokalnych restauracji i barów a z drugiej strony w Laganas można znaleźć naprawdę spokojne miejsca, w których można odpocząć i po prostu się zrelaksować. Obiekt, który może zagwarantować spokój i ciszę swoim wczasowiczom to Hotel Gardelli Resort położony przy pięknej piaszczystej plaży.

Opublikowano 5 września 2019 przez traseo