Mapy turystyczne w aplikacji

Jesienne wakacje na Bali - krótki przewodnik

Kiedy za oknem pada deszcz marzeniem każdego z nas jest znaleźć się na skąpanym w słońcu piasku, z drinkiem wyśmienitego trunku w dłoni. Przełom września i października to doskonały czas na to, aby wybrać się na upragnione wakacje. Ceny wczasów są wtedy dużo niższe niż w sezonie, co skłania do podróżowania. Jeśli jesteś w stanie w miarę szybko pozamykać wszystkie swoje sprawy, a szef da Ci kilka dni urlopu, to nie pozostaje Ci nic innego, jak tylko spakować walizkę i wybrać się w podróż. Bali już na Ciebie czeka!

selfie-900001640.jpgDlaczego warto wybrać się na Bali?

Bali to najbardziej znana indonezyjska wyspa, która słynie na cały świat z przepięknych plaż, otaczających je lasów tropikalnych, folkloru i sztuki. Często nazywana wyspą świątyń, gdyż znajduje się ich tam około 30 000. Lubiący odmienność turyści chętnie przybywają do leżącej na północy Bali miejscowości Lovina, gdzie czeka na nich czarny wulkaniczny piasek. Wokół niego znajdują się palmy, a otaczająca go woda jest krystalicznie czysta.

Turystów jak magnes przyciąga też kuchnia. Najpopularniejsze są tam owoce morza i ryż. Balijczycy szczycą się, że są w stanie wyhodować wszystkie gatunki ryżu, a później przygotować je na niezliczoną ilość sposobów. Będąc na Bali warto rzucić okiem na wspaniałe widoki tarasów ryżowych i pól pokrywających nawet strome wzgórza. Jest to widok, którego nie sposób wypatrywać w żadnym innym miejscu.

Co trzeba zobaczyć?

Wyspa jest stosunkowo niewielka, rozciąga się na 145 km długości i 80 km szerokości. Choć miejsca nie jest dużo, to właśnie na Bali znaleźć można jedne z najpiękniejszych plaż na świecie. Do tego te widoki, które niejednokrotnie zapierają dech w piersiach. Różnorodność krajobrazu wyspy jest wręcz zachwycająca. Zanim wybierzesz się na urlop na Bali (atrakcyjne wycieczki znajdziesz tutaj: http://dreamtours.pl) sprawdź, co na Ciebie czeka. Będziesz mógł popodziwiać bujną dziką dżunglę, piękne wzgórza i doliny, a do tego niezwykłe jeziora, wprost przyklejone do zboczy gór. Nie można też zapomnieć o znajdującej się tam architekturze. Ciekawostką jest, że na wyspie Bali nie można wznieść budynku, który swoją wysokością przewyższałby wysokość palmy. Początkowo był to tylko zwyczaj, który potem przerodził się w prawo. Na Bali można wypoczywać jedynie w obiektach, które posiadają maksymalnie 2 piętra. Dla turystów nie jest to jednak żaden problem, gdyż nie ma to wpływu na wypoczynek.

 

Opublikowano 2 października 2017 przez traseo