Mapy turystyczne w aplikacji

Jak spędzić wakacje na Seszelach?

Wyobraź sobie państwo złożone z grupy sąsiadujących ze sobą rajskich wysp, otoczonych nieskończonym oceanem. Największa z nich ma powierzchnię zaledwie 144km² i mieszka tam około 80% ludności całego kraju. Pozostałe tereny to dzikie plaże z białym piaskiem wśród palm i lazurowej wody. To właśnie Seszele. Wakacje tam, to niezapomniana przygoda. Co kryje w sobie ten raj?


Lubisz piękną pogodę?

sea-10028041280.jpgKlimat na Seszelach sprzyja wypoczynkowi, ponieważ leżą w strefie wilgotnego klimatu równikowego z odmianą monsunową. To oznacza, że przez cały rok panuje tam piękna, słoneczna pogoda a temperatura wynosi od 24°C do 30°C. Na Seszelach rzadko pada, a silniejsze wichury to rzadkość.

Kiedy najlepiej się tam wybrać? Chłodniejsze miesiące, to lipiec i sierpień. Wtedy temperatura spada do 21°C. Najprzyjemniejszy okres to miesiące od maja do listopada. Dzieje się tak za sprawą wiejącego regularnie południowo-wschodniego wiatru. Najcieplejsza część tego okresu trwa od grudnia do kwietnia. Wzrasta wtedy wilgotność nawet do 80%, a termometry wskazują nawet 30°C. Jeśli chcesz trafić na najgorętsze dni to jedź w marcu lub kwietniu. Jeśli chcesz prawdziwie wypocząć, to pojedź na Seszele. Wakacje tam są gwarancją udanego wypoczynku.

Nurkowanie w samym sercu raju

Nurkowanie pośród podwodnych łańcuchów górskich wyrzeźbionych z granitu i koralowca, to najpopulatniejsza atrakcja Seszeli. Miesiące: kwiecień, maj, październik i listopad to idealny czas kiedy temperatura wody wynosi 29°C. Dodatkowo, widoczność jest niesamowita - aż do 30 metrów. Zalety te wynikają z sezonowych wiatrów.

Nurkując od października do stycznia i w sierpniu mamy największe szanse na zobaczenie rekina wielorybiego. To największa ryba na świecie. Ma on 18 metrów długości i waży około 25 ton. Dodatkowo czas między październikiem a styczniem to okres lęgowy żółwi morskich.

Jeśli chodzi o centra nurkowe, to zwróćmy uwagę na te najpiękniejsze: The Underwater Centre i Big Blue Divers na plaży Beau Vallon (wyspa Mahe), Octopus Diving Centre na plaży Anse Volbert (wyspa Praslin), Azzura Pro Dive na plaży Anse Reunion (wyspa La Digue).

Bajeczne widoki z lądu i wody

Rejsy łodzią ze szklanym dnem to niepowtarzalny sposób na podziwianie piękna rafy koralowej bez wchodzenia do wody. Patrzenie z góry na ten podwodny świat robi wrażenie. Będąc na wyspie Mahé możemy popłynąć łodzią na pobliskie małe wyspy, na przykład na Sainte Anne należącą do Morskiego Parku Narodowego.

Wyspy pełne są malowniczych i tajemniczych gór. Warto przejechać się trasą górską przez Narodowy Park Morne Seychelles. Dla miłośników chodzenia po miastach największą atrakcją jest Victoria, czyli jedna z najmniejszych stolic na świecie oraz kościoły, cmentarze, sklepy i muzeum herbaty.

To również raj dla fanów plażowania. Najbardziej znane plaże to Takamaka, Beau Vallon i Baie Lazare. To właśnie Seszele. Wakacje na ciepłym piasku z kąpielą w lazurowej ciepłej wodzie i idealny relaks. Niech Twoje marzenia staną się faktem, a każda spędzona tam chwila- niepowtarzalną przygodą.

Opublikowano 19 stycznia 2018 przez admin