Mapy turystyczne w aplikacji

Jak planować podróż last minute? - porady dla spontanicznych podróżników

Wyjazdy na ostatnią chwilę często są tymi najbardziej pamiętnymi i wcale nie gorszymi od tych planowanych miesiącami. O co musisz zadbać, podczas organizacji wycieczki last minute, by cieszyć się udanym wypoczynkiem?

 jak-planowac-podroz-last-minute-porady-dla-spontanicznych-podroznikow.jpg

Fot. stock.adobe.com 

Podróżowanie last minute - oszczędność i zastrzyk adrenaliny

 podrozowanie-last-minute-oszczednosc-i-zastrzyk-adrenaliny.jpg

Fot. stock.adobe.com 

Szybkie city breaki czy wakacje last minute, spontanicznie wykupione loty i noclegi w hotelu często wiążą się z bardzo korzystną ceną. Wiele osób lubi sobie robić w ten sposób niespodzianki i uważa spontaniczne wyjazdy za wyjątkowo atrakcyjne. Jeżeli też należysz do tego typu turystów albo nagle dowiedziałeś się, że możesz wziąć urlop, dostałeś zastrzyk gotówki i chcesz go dobrze spożytkować, wystarczy kilka chwil oraz dostęp do internetu, by zorganizować sobie ciekawą wycieczkę lub długie wakacje.

Jak zarezerwować zagraniczne wakacje w 2 dni?

Mogłoby się wydawać, że urlop w Grecji, Chorwacji, Włoszech, czy innym wybranym kraju wymaga dokładnego przejrzenia ofert, by znaleźć tę najatrakcyjniejszą i stosunkowo niedrogą. To niekoniecznie prawda. Wystarczy wiedzieć, gdzie i jak szukać.

W takiej sytuacji bardzo pomocna jest platforma eSky.pl, na której znajdziesz najtańszą opcję przelotów oraz noclegów w wybranej lokalizacji. Możesz również przejrzeć propozycje bez precyzowania punktu docelowego i sprawdzić, jakie masz opcje w zakładanym budżecie oraz terminie. Na eSky.pl masz dostęp do wszystkich lotów różnych linii, 1,3 miliona obiektów noclegowych (również tych z wyżywieniem) oraz ubezpieczenia podróży. Dzięki temu możesz bardzo sprawnie zabukować interesujący Cię wyjazd i zacząć pakować walizki. Zobacz np. jak prezentują się oferty lotów do Dubaju: https://www.esky.pl/tanie-loty/0/0/ci/dxb/dubaj, jeśli masz ochotę, sprawdź, czy znajdziesz gdzieś bardziej atrakcyjne.

O czym musisz pamiętać, planując wyjazd last minute?

W pośpiechu i emocjach można zapomnieć o kilku drobiazgach, które ostatecznie będą miały wpływ na komfort wypoczynku.

 

o-czym-musisz-pamietac-planujac-wyjazd-last-minute.jpg

Fot. stock.adobe.com 

  • Czas i miejsce - upewnij się, że doskonała wycieczka last minute jest dostępna w terminie, który Cię interesuje, a także czy lokalizacje hotelu i lotniska są odpowiednie. W eSky.pl przy każdej ofercie łączącej loty i nocleg znajdziesz informację o odległości, która dzieli te dwa punkty. Ma to szczególne znaczenie, gdy wybierasz się na City Break  lub masz bardzo ograniczony budżet. W przypadku krótkich pobytów zwróć także uwagę na godzinę wylotu w jedną i drugą stronę, by mieć świadomość, ile czasu pozostanie Ci na zwiedzanie.
  • Wyżywienie - sprawdź, czy dany obiekt noclegowy zapewnia posiłki lub dostęp do kuchni oraz czy w okolicy znajdują się restauracje, sklepy spożywcze.
  • Dokumenty - zanim zarezerwujesz wyjazd zagraniczny, zerknij na datę ważności swojego dowodu osobistego lub paszportu.
  • Ubezpieczenie zdrowotne - kolejną istotną kwestią w sytuacji, gdy nie wyjeżdżasz poza granicę Unii Europejskiej, jest wyrobienie sobie aktualnej karty ubezpieczenia EKUZ. Dzięki niej możesz korzystać w razie nagłej potrzeby z bezpłatnej pomocy medycznej. Aby otrzymać taką kartę od ręki, udaj się osobiście do najbliższego oddziału NFZ.

Jeśli uwielbiasz podróżować, ale nie chcesz przepłacać, by mieć finanse na kolejną wycieczkę, zapoznaj się jeszcze z artykułem: 5 wskazówek dotyczących taniego latania - Mapy turystyczne na telefon.

Opublikowano 21 maja 2024 przez traseo