Mapy turystyczne w aplikacji

5 wskazówek dotyczących taniego latania

Wiele osób słysząc o tanich podróżach lotniczych myśli, że jest to zwykły chwyt marketingowy, który ma niewiele wspólnego z rzeczywistością. Jak się jednak okazuje, tanie latanie samolotami jest możliwe, ale trzeba wiedzieć, jak podejść do tego tematu. Kluczem do sukcesu jest bowiem trzymanie się kilku zasad, dzięki którym można trafić na spore okazje cenowe. Sprawdźmy, o czym dokładnie mowa!

Czy można znaleźć tani lot do Nowego Jorku?

Obecnie znalezienie taniego połączenia lotniczego nie jest już tak trudne, jak jeszcze kilka lat temu. Wszystko za sprawą rozwiązań online, dzięki którym po bilet w atrakcyjnej cenie można sięgnąć w kilka sekund, bez konieczności wychodzenia z domu. Co ważne, tanie podróżowanie nie dotyczy tylko bliskich odległości, ale także przelotów na inne kontynenty. Na uwagę zasługują tutaj przede wszystkim loty Nowy Jork, ale nie tylko. 

5-wskazowek-dotyczacych-taniego-latania-1.jpg

Jak tanio podróżować - kilka sprawdzonych sposobów 

Bilety lotnicze stanowią niejednokrotnie lwią część wszystkich wydatków związanych z podróżami. Samolot stał się jednak jednym z podstawowych środków transportu, bez którego trudno wyobrazić sobie dzisiaj jakiekolwiek wyprawy. Postępując według opisanych poniżej reguł zwiększamy szansę na tani przelot. 

1. Przede wszystkim elastyczność 

Jeśli zależy nam na jak najtańszym połączeniu lotniczym nie powinniśmy sztywno trzymać się konkretnej daty przelotu, lecz zachować w tym obszarze pewną elastyczność. Ma to szczególne znaczenie jeśli wylot planujemy z większym wyprzedzeniem. Szacuje się, że najlepsze okazje cenowe można znaleźć na miesiąc lub dwa przed podróżą. Mając taką możliwość nie trzymajmy się jednak sztywno konkretnego terminu, ale uzależnijmy datę wylotu od tego, kiedy uda nam się trafić najtańsze połączenie.    

5-wskazowek-dotyczacych-taniego-latania-3.jpg

2. Rezerwuj z odpowiednim wyprzedzeniem  

Nie jest tajemnicą, że linie lotnicze robią wszystko, aby już na kilka tygodni przed planowanym lotem, mieć niemal pełne obłożenie samolotu. Z tego powodu przygotowywane są atrakcyjne obniżki cen, które mają zachęcić podróżnych do zakupu biletu. Najlepszym rozwiązaniem jest więc zarezerwowanie lotu nawet 50-60 dni przed docelowym terminem. 

3. Wybierz opcję z przesiadkami 

Kolejną opcją na zmniejszenie kosztów związanych z biletami lotniczymi jest znalezienie lotu z przesiadkami. Bardzo często zdarza się bowiem tak, że rozwiązanie to jest o wiele korzystniejsze finansowo niż zakup biletu na lot bezpośredni. Można zdecydować się też na tzw. loty łączone, np. dzięki lotom MultiLine w eSky, które polegają na tym, że w jedną stronę lecimy jedną linią, a w drodze powrotnej wybieramy inną, o ile oczywiście bilety będą tańsze.

4. Podróżuj poza weekendami 

W celu zaoszczędzenia pieniędzy na biletach lotniczych rezerwujmy loty w tygodniu, a nie w weekendy, najlepiej poza sezonem urlopowym. Według statystyk najtańsze połączenia znajdziemy we wtorki i środy. Dzięki temu jesteśmy w stanie obniżyć koszty o przeszło połowę. 

5. Korzystaj z wyszukiwarek/porównywarek lotów 

Jeśli mamy już wybrany kierunek i wiemy, kiedy mniej więcej zamierzamy wylecieć, najszybszym sposobem na znalezienie okazji cenowej, jest skorzystanie z wyszukiwarki lotów. Świetne narzędzie w tym zakresie oferuje eSky.pl, gdzie w jednym miejscu dostępne są oferty wszystkich linii lotniczych, a użytkownik ma możliwość dokonania łatwej rezerwacji. 

5-wskazowek-dotyczacych-taniego-latania-2.jpg

Tanie bilety lotnicze - gdzie szukać? 

Za pośrednictwem eSky jesteśmy w stanie nie tylko znaleźć i zarezerwować konkretne połączenie lotnicze, ale przede wszystkim kupić bilet, używając do tego elastycznego systemu płatności odroczonej lub ratalnej. Warto skorzystać z dostępu do najlepszych okazji, ponieważ wiele ofert jest ograniczonych czasowo. 

Opublikowano 4 lipca 2022 przez traseo