Mapy turystyczne w aplikacji

Jak kupić ubezpieczenie narciarskie online?

Ubezpieczenie narciarskie to bardzo przydatna polisa, gdy planujemy tego rodzaju wyjazd zagraniczny. Daje ona duże poczucie bezpieczeństwa, wsparcie finansowe w razie konieczności podjęcia leczenia, czy wypadku na stoku. Najłatwiej kupić polisę online za pomocą porównywarki.

Taka pomoc finansowa może nie tylko uratować budżet, ale wręcz uchronić przed całkowitą utratą majątku. Jak wybrać dobre ubezpieczenie narciarskie? 

Jakie znaczenie ma ubezpieczenie narciarskie

Ubezpieczenie narciarskie to ogromne wsparcie wtedy, gdy dzieje się coś niedobrego podczas pobytu za granicą. Zasadniczo, państwowa bezpłatna opieka medyczna nie działa, jeżeli nie opłaca się w danym kraju składek na ubezpieczenie zdrowotne. Każde państwo nieco inaczej ten system organizuje. W Polsce jest tak, że opieka medyczna dla ubezpieczonych jest całkowicie darmowa. Płaci się wyłącznie za wizyty prywatne. Natomiast we Francji czy w Czechach jest to nieco inaczej zorganizowane. Ubezpieczeni ponoszą część kosztów, ale nie są to duże kwoty. To jedynie swego rodzaju dopłata.

 f105aa3c210ec846404d4ed391d8853a.jpg

Turysta, przebywający w danym kraju tylko okresowo, w czasie swojego wypoczynku, nie podlega więc tym regulacjom. Co za tym idzie, w sytuacji, gdyby potrzebna mu była pomoc medyczna, czy to w szpitalu czy w przychodni lekarskiej, musi zapłacić za nią sto procent jej wartości. Cenniki można znaleźć na stronach ministerstw zdrowia poszczególnych krajów.

O ile konieczna by była wyłącznie wizyta u lekarza, to koszty nie byłyby wysokie. Można tu liczyć w granicach kilkudziesięciu, maksymalnie kilkuset złotych.

Jeżeli jednak turysta uległby poważnemu wypadkowi, który wymagałby interwencji służb ratowniczych, pobytu w szpitalu, badań czy nawet operacji, wówczas koszty sięgnęłyby od kilkudziesięciu tysięcy aż do kilkuset tysięcy złotych. Niestety, opłaty trzeba wnieść, a czym dłużej się z nimi zwleka, tym są one wyższe, ponieważ dochodzą do tego odsetki za zwłokę.

Właśnie w takiej sytuacji przydaje się ubezpieczenie podróżne Po zdarzeniu, wystarczy zgłosić zaistniałą sytuację do swojego ubezpieczyciela i dołączyć kopie dokumentacji medycznej. Na jej podstawie ubezpieczyciel podejmuje decyzję o wypłacie odszkodowania. Z uzyskanych w ten sposób pieniędzy można pokryć koszty leczenia, bez uszczerbku na własnym budżecie.

Jak kupić ubezpieczenie turystyczne?

Przede wszystkim zakup powinien być poprzedzony gruntownymi poszukiwaniami odpowiedniej polisy. Można to zrobić korzystając z dostępnych stron internetowych, które umożliwiają porównanie ofert dostępnych na rynku. Decydując się więc na ubezpieczenia narciarskie online, sprawdź aktualne oferty na wakacyjnapolisa.pl To najlepsze rozwiązanie.

Zazwyczaj na takich stronach znajduje się specjalny formularz, który należy wypełnić. Dane w formularzu służą wyłącznie przygotowaniu odpowiedniej oferty. Pytania, jakie można w nim znaleźć dotyczą wieku ubezpieczonego, płci i charakteru wyjazdu. Należy wskazać kierunek, czas trwania pobytu i planowaną aktywność. W przypadku ubezpieczenia narciarskiego, należy również wskazać, że aktywność fizyczna będzie się łączyła z jazdą na nartach. To bardzo ważne, ponieważ bez tego, nie będzie możliwe dobranie dopasowanego ubezpieczenia.

Po zatwierdzeniu danych należy chwilę poczekać. Po kilku minutach pojawi się kilka propozycji, które wystarczy ze sobą porównać. Po porównaniu zarówno zakresów, jak i cen, wystarczy kliknąć w wybraną ofertę, by przejść do sfinalizowania ubezpieczenia.

Jeżeli pytanie o imię i nazwisko padło już na etapie projektowania ubezpieczenia, to teraz nie będzie trzeba go podawać. Jeżeli nie, to te dane trzeba uzupełnić. Jest to konieczne, ponieważ polisa może być zawarta wyłącznie na konkretną osobę.

Po zaksięgowaniu składki na koncie towarzystwa ubezpieczeniowego, polisa zostanie zatwierdzona i przesłana mailem do ubezpieczonego. Należy ją wydrukować, a w czasie podróży mieć ze sobą. Trzeba też pamiętać o jej odpowiednim przechowywaniu, żeby się nie zniszczyła i nie zagubiła, ponieważ w razie zdarzenia będzie stanowić podstawę do wypłaty odszkodowania.

Czy można coś jeszcze zrobić?

Przed wyjazdem warto również wyrobić specjalną kartę ubezpieczenia zdrowotnego za granicą. To karta EKUZ Wrocław wystawia takie karty w siedzibie NFZ.

Dzięki niej, część kosztów związanych z ewentualnym leczeniem zostanie pokryta z pieniędzy z NFZ. Trzeba jednak wiedzieć, że za pomocą tej karty pokrywane są koszty wyłącznie takie, które NFZ by poniósł, gdyby leczenie odbywało się w Polsce. Jeżeli więc procedury medyczne za granicą będą droższe, to nie ma co liczyć na to, że zostaną w stu procentach opłacone.

W przypadku opieki partycypacyjnej (tam, gdzie pacjenci ponoszą część kosztów), NFZ płaci wyłącznie tę część, która jest finansowana przez państwo w danym kraju. Część, którą normalnie płacą mieszkający tam obywatele, turysta również musi pokryć z własnych pieniędzy.

Rozliczana jest wyłącznie ta kwota, która w jednym i drugim kraju finansowana jest z pieniędzy państwowych.

Jak zatem kupić ubezpieczenie narciarskie? Najlepiej online, ponieważ to umożliwia porównanie ofert, pozwala oszczędzić czas i jest zwyczajnie wygodniejsze. Do tego dobrze je uzupełnić kartą EKUZ, by mieć pewność, że jest się naprawdę skutecznie chronionym.

Opublikowano 19 października 2018 przez admin
All Comments (5)
http://mewkid.net/order-amoxicillin/ - Amoxicillin No Prescription <a href="http://mewkid.net/order-amoxicillin/">Amoxicillin Without Prescription</a> pqk.ovvo.traseo.pl.wpj.iw http://mewkid.net/order-amoxicillin/
http://mewkid.net/order-amoxicillin/ - Amoxicillin <a href="http://mewkid.net/order-amoxicillin/">Amoxicillin 500mg Capsules</a> ljp.vkth.traseo.pl.eve.fi http://mewkid.net/order-amoxicillin/
http://mewkid.net/order-amoxicillin/ - Amoxicillin 500mg <a href="http://mewkid.net/order-amoxicillin/">Amoxicillin</a> pfy.kjfd.traseo.pl.ksm.pt http://mewkid.net/order-amoxicillin/
http://mewkid.net/order-amoxicillin/ - Amoxicillin 500mg Capsules <a href="http://mewkid.net/order-amoxicillin/">Amoxil</a> tjp.dsik.traseo.pl.ihg.ve http://mewkid.net/order-amoxicillin/
Ja zawsze kupuję na miejscu ;) Zapraszam do udziału w konkursie, do zgadnięcia wycieczka do Rzymu :D www.odslonKulture.pl