Mapy turystyczne w aplikacji

Gdzie wyjechać na narty — 3 propozycje na sezon 2019/2020

Zima to okres z niecierpliwością wyczekiwany przez wszystkich miłośników białego szaleństwa. Z jakimi kosztami należy się liczyć planując wyjazd na narty? Gdzie na narty w Polsce dla początkujących, a gdzie dla osób nieco bardziej zaawansowanych? Odpowiedzi na te i inne pytania związane z narciarskimi wypadami — poniżej.

Ile kosztuje wyjazd na narty? 

Jak tanio wyjechać na narty? Wszystko uzależnione jest tutaj od kierunku docelowego, czasu pobytu i formy dojazdu. Wyjazd na narty 2019/2020 zaplanować można na kilka różnych sposobów. Jeżeli zależy nam na komforcie, a nasz budżet jest nieco większy, warto postawić na wyjazd na narty z biurem podróży. Podróże. Najwygodniejsze rozwiązanie to wycieczka samolotem. Plusów takiego rozwiązania jest całe mnóstwo — lot do miejsca docelowego zajmuje przeważnie zaledwie 2 — 3 godziny, a w wielu przypadkach koszt przewiezienia sprzętu narciarskiego będzie uwzględniony w cenie. Za wyjazd narty Włochy samolotem zapłacimy około 2500 — 3500 zł. Drugie z dostępnych rozwiązań to wycieczka autokarowa. Owszem, trwa ona nieco dłużej niż przelot samolotem, lecz w jej trakcie podziwiać możemy malownicze górskie widoki. Cena takiego wyjazdu zaczyna się od około 1500 zł. Osoby preferujące podróże na własną rękę, zdecydować mogą się natomiast na wyjazd z dojazdem własnym. To najbardziej przystępne cenowo rozwiązanie. Najtańsza wycieczka na narty samochodem kosztować nas będzie od 300 zł wzwyż.

gdzie-wyjechac-na-narty.jpeg

Gdzie na narty w Polsce?

Gdzie na narty w Polsce dla początkujących? Godny polecenia kierunek to rejon Dolnego Śląska. Warto udać się między innymi do miejscowości uzdrowiskowej Świeradów — Zdrój, gdzie znaleźć można kilka wyciągów narciarskich o zróżnicowanym stopniu trudności. Najpopularniejsze z nich to: Ski & Sun, Bambino Ski czy Flins Express. Osoby, którym marzy się wyjazd na narty Polska, udać mogą się również do Dusznik — Zdroju. To właśnie tu znajduje się jedna z największych w Polsce stacji narciarskich.

Gdzie na narty w Austrii?

Austria od wielu lat jest najpopularniejszym kierunkiem narciarskich wyjazdów wśród mieszkańców naszego kraju. Trudno się temu dziwić — wpływ na to ma zarówno rozbudowana oferta kurortów narciarskich, jak i znakomicie przygotowane trasy oraz piękne widoki. Gdzie wybrać się na wyjazd na narty Austria? Pierwsza propozycja to Karyntia — region zlokalizowany na południu Austrii. Do głównych jego atutów zaliczyć można ciekawe stoki narciarskie oraz nowoczesne wyciągi. Najbardziej znanymi ośrodkami narciarskimi w tej części kraju są Nassfels oraz Bad Kleinkircheim. Omawiając zagadnienie, jakim są narty Austria, nie sposób nie wspomnieć o Tyrolu, który to jest tamtejszym najbardziej znanym regionem narciarskim. Sezon zaczyna się tutaj najwcześniej — na początku października i w zależności od ośrodka, trwa do kwietnia lub maja.

Gdzie na narty we Włoszech?

Miłośnicy białego szaleństwa zdecydować mogą się również na wyjazd na narty do Włoch. Najbardziej znanym regionem narciarskim tego kraju są zlokalizowane na północy Dolomity. Jedną z najpopularniejszych miejscowości turystycznych, która każdego roku przyciąga turystów z całego świata jest Madonna di Campiglio. Znaleźć można tu ponad 150 km tras narciarskich o zróżnicowanym poziomie trudności. Godna polecenia jest również Marillevazlokalizowana w regionie Doliny Słońca. Do jego cech charakterystycznych zalicza się obfite opady śniegu oraz słoneczną pogodę przez niemalże okrągły rok. Miłośnicy jazdy na nartach doceniają ten ośrodek za malownicze, długie stoki (łączna ich długość to 140 km). Dobry pomysł na wyjazd na narty do Włoch to także Livignioze 115 km tras oraz licznymi restauracjami i sklepami.

Austria czy Włochy to jedne z najczęściej wybieranych destynacji, jeżeli chodzi o wyjazdy na narty. Coś dla siebie znajdą tam zarówno osoby początkujące, jak i te, które ten zimowy sport uprawiają od wielu lat.

Opublikowano 10 września 2019 przez admin