Mapy turystyczne w aplikacji

Czy samochodem wynajętym z wypożyczalni można przekraczać granicę?

Wypożyczalnie samochodów cieszą się coraz większą popularnością – to wygodne rozwiązanie dla wszystkich tych osób, które z różnych przyczyn nie mogą poruszać się własnym pojazdem. Czy jednak można wynajętym samochodem wybrać się za granicę?

Wynajmujemy samochody z wielu powodów. Decydujemy się na takie rozwiązanie, gdy nie mamy własnego auta lub jest ono u mechanika. Większy samochód pożyczamy wtedy, gdy chcemy jechać większą grupą i nasz własny jest za mały na pomieszczenie wszystkich pasażerów. Czasami też pożyczamy samochód z górnej półki, by zrobić wrażenie na partnerze biznesowym. Wielu kierowców zastanawia się, czy mogą wynajętym samochodem wyjechać poza granice Polski. To zależy od wypożyczalni, z której usług korzystają.

Za granicę wynajętym samochodem

Wiele wypożyczalni nakłada na wynajmującego dodatkowe opłaty za przekroczenie granicy, inne w ogóle nie zezwalają na wyjazd poza Polskę. Czasem jest to dozwolone po uiszczeniu określonej sumy, na przykład w wypożyczalni Carfree, z której ofertą można się zapoznać na stronie carfree.com.pl, kierowca musi dopłacić jedynie pięćdziesiąt złotych. Opłata jest stała, niezależnie od planowanego dystansu. Trzeba jednak wcześniej zaznaczyć, że planuje się taki wyjazd. Można to zrobić podczas rezerwacji online bądź telefonicznie. Ponadto można wyjechać jedynie do państw należących do Unii Europejskiej.

czy-samochodem-wynajetym-z-wypozyczalni-mozna-przekraczac-granice.jpeg

Czy warto?

Bez wątpienia taka opcja jest bardzo korzystna dla tych, którzy chcą spędzić urlop za granicą lub muszą wybrać się w podróż służbową. Przeloty nie zawsze są opłacalne, a komfort podróży samochodem jest według wielu osób zdecydowanie większy niż w samolocie. Poza tym w przypadku wyboru innego źródła transportu do miejsca docelowego docieramy bez samochodu, przez co wiele osób i tak wypożycza auto w miejscowej wypożyczalni, co wiąże się z dodatkowym kosztem, a przy tym nie zawsze znajdziemy taki pojazd, który zaspokoi nasze potrzeby.

Tymczasem wybierając się za granicę wypożyczonym samochodem, mamy możliwość wyboru pojazdu, który bardziej sprosta naszym oczekiwaniom – na przykład minivana lub kombi, dzięki czemu możemy pomieścić wszystkich pasażerów i ich bagaże. Ponadto ponosimy jedynie koszt wynajmu i paliwa, a nie musimy przejmować się kosztami eksploatacji.

Wypożyczalnia carfree.pl umożliwia wyjazd za granicę wypożyczonym samochodem w bardzo korzystnej cenie. Planując wyjazd zagraniczny, warto więc zastanowić się, czy taki zabieg nie będzie bardziej opłacalny niż na przykład podróż samolotem lub pociągiem.

Opublikowano 18 września 2019 przez admin