Mapy turystyczne w aplikacji

Czy kolarstwo to kosztowne hobby?

Jazda na rowerze to wspaniała aktywność fizyczna, którą cechują także zalety praktyczne. Na dwóch kółkach można przecież szybko dojechać w wiele miejsc. Z jakimi jednak kosztami trzeba się liczyć, jeśli chce się regularnie jeździć na rowerze?

Jakie koszty wiążą się z kupnem roweru?

Ceny rowerów bywają bardzo różne. Znaleźć można przecież oferty sprzętu opiewające np. na kilkanaście tysięcy złotych. Do rekreacyjnej jazdy wystarczy jednak znacznie tańszy rower, a za kilkaset złotych można już nabyć porządny sprzęt. Chcąc zaoszczędzić, niektórzy decydują się na kupno używanego roweru, co rzeczywiście może się opłacić, o ile tylko nabywany sprzęt jest w dobrym stanie.

Warto się jednak odpowiednio przygotować do kupna swojego roweru, w końcu ma to być inwestycja na kilka lat. Co więcej, posiadanie roweru wiąże się także z koniecznością dokonywania drobnych napraw, co w skali roku także rodzi pewne koszty finansowe i czasowe. Kiedy zaś nie ma się odpowiednich środków, z pomocną dłoń wyciągają popularne w Polsce pożyczki internetowe, które znaleźć można w porównywarce Matchbanker.pl Taka pożyczka pozwoli błyskawicznie uzyskać potrzebne środki i jest w pełni bezpieczna, o ile tylko zaciąga się ją w sposób rozsądny. Warto tutaj zauważyć, że z pożyczek online korzysta się od dawna w wielu europejskich krajach np. Danii, gdzie popularny jest portal kviklaan-guide.dk.

traseo-pl.jpg

Niektórzy fani jazdy na rowerze nie decydują się w ogóle na kupno roweru, a zamiast tego korzystają z rowerów miejskich. Takie rozwiązanie ma swoje zalety, nie trzeba przecież wydawać środków na zakup i serwisowanie sprzętu. W dodatku nie trzeba poświęcać miejsca w domu na jego przechowywanie, a także codziennie wynosić go z mieszkania, co bywa dużym ułatwieniem, jeśli mieszka się np. w bloku. Korzystanie z roweru miejskiego rodzi jednak koszty związane z jego wypożyczeniem. Jeżeli więc jeździ się dużo, to bardziej opłaca się zainwestować we własny sprzęt.

Niezależnie od tego, czy inwestuje się we własny sprzęt, czy też się go wypożycza, rocznie na sam rower trzeba wydać zwykle około kilkudziesięciu lub kilkuset złotych.

Odzież kolarska także kosztuje

Chcąc jeździć na rowerze, nie trzeba wcale kupować specjalnej odzieży, choć może to znacznie zwiększyć komfort z jazdy. Odpowiednie ubranie przystosowane do różnych warunków pogodowych wiąże się z kosztami, choć wcale nie muszą to być one horrendalne.

Jeżdżąc na rowerze, trzeba się także liczyć z innymi wydatkami. Warto rozważyć np. nabycie ubezpieczenia OC rowerzysty oraz NNW. Ich koszt jest niski, a w przypadku kryzysowych sytuacji jest ono bardzo pomocne.

Kolarstwo może być bardzo tanim hobby

Uprawianie kolarstwa, przynajmniej w wymiarze rekreacyjnym może być bardzo tanie, a koszty z nim związane są porównywalne z uprawianiem piłki nożnej, koszykówki, biegania, czy innych popularnych dyscyplin.

Trzeba też pamiętać, że jazda na rowerze poza sprawianiem satysfakcji i poprawianiem stanu zdrowia wiąże się także z innymi korzyściami. Rower to bowiem doskonały środek transportu, dzięki któremu można zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy i czasu. Wybierając rower, zamiast samochodu można przecież ominąć korki, a przy tym uniknąć konieczności płacenia za benzynę czy miejsca parkingowe. Jak widać, jazda na rowerze może nawet przynieść wymierne korzyści finansowe, co jest jednym z wielu powodów, dla których warto zainteresować się tego typu aktywnością fizyczną.

Opublikowano 13 września 2018 przez traseo