Mapy turystyczne w aplikacji

Bory Tucholskie - Pensjonat Przystanek Tleń

Każdego roku większość osób decydujących się na wakacje w Polsce wybiera się do którejś z nadbałtyckich miejscowości lub w rejon Tatr i Beskidów. Jeżeli jednak chcemy odwiedzić miejsce o unikatowym dziedzictwie przyrodniczym i kulturowym, które wciąż nie uległo komercjalizacji powinniśmy odwiedzić Przystanek Tleń w Borach Tucholskich.

Co znajdziemy w pensjonacie?

Obiekt ma do zaoferowania 18 pokoi, w większości dwuosobowych z możliwością dostawki, z widokami na piękny las, na rzekę Wdę lub z oknem wychodzącym na Zalew Żurski.

Piękne i nowe pokoje dostępne są w cenach od 150 PLN do 290 PLN za dobę hotelową. Standardowo wyposażone w odrębną łazienkę i akcesoria, telewizor i bezpłatny internet zaspokoją każde wymagania.

Bory Tucholskie - Pensjonat Przystanek Tleń

Własny browar i restauracja

Pensjonat posiada własny, prowadzony przez pasjonatów browar, którzy to wciąż poszukują nowych piwnych inspiracji. Piwowarzy znają każdy niuans związany z warzeniem piwa, gwarantując najwyższą jakość.

Restauracja, którą posiada Przystanek Tleń cieszy się rekomendacją Slow Food Polska, gwarantując najlepszej jakości tradycyjną polską kuchnię i wykorzystanie lokalnych i sezonowych składników.

Oferta dla firm

W swojej ofercie pensjonat posiada możliwość organizacji szkoleń dla firm, spotkań biznesowych, jak i wyjazdów integracyjnych.

Dzięki dwóm w pełni wyposażonym salom szkoleniowym oraz bogatemu cateringowi każde wydarzenie przebiega na profesjonalnym poziomie.

 

W kontakcie z przyrodą

Decydując się na Przystanek Tleń uzyskamy możliwość zarówno aktywnych form kontaktu z przyrodą, jak i oddaniu się relaksacji w kojącym cieniu drzew oraz chłodzie płynącej przy pensjonacie rzeki Wdy. Najdłużej z wyjątkiem rzeki Brdy w Borach Tucholskich.

Będąc w pensjonacie możemy udać się na spływ kajakowy, wyprawy nordic walking, jazdę konną, czy też odpocząć w czasie wędkowania lub grzybobrania.

Bory Tucholskie - Pensjonat Przystanek Tleń

Spływ kajakami

Na taką aktywność mogą się zdecydować osoby bez doświadczenia. Mimo dużego zróżnicowania szlaku wodnego spływ rzeką jest stosunkowo łatwy, szczególnie dzięki szybkiemu nurtowi, który zwalnia nas z intensywnego wiosłowania.

Obszar spływu kajakowego charakteryzuje się urokliwymi zakolami rzecznymi, majestatycznymi i urwistymi brzegami, które porośnięte są gęstą roślinnością oraz pięknymi przełomami. Z tego względu spływ jest obowiązkowy dla każdego miłośnika przyrody.

Nordic walking

Mając ochotę na pieszą wycieczkę możemy wybrać się na jedną z wielu tras, o różnych poziomach trudności, które biorą początek przy samym pensjonacie lub w jego okolicach. Sprzęt, jak na przykład kijki do nordic walking, można wypożyczyć w obiekcie.

Dla początkujących dobrą opcją będzie trasa „Do Piekła". Mająca kilka kilometrów przeprawa to świetny sposób na relaks na łonie przyrody. Osoby o lepszej kondycji, chcące zobaczyć niesamowity widok na dolinę rzeki Wdy mogą wybrać 13 km trasę „Stara Rzeka”

Bory Tucholskie - Pensjonat Przystanek Tleń

Inne atrakcje

W okolicach Przystanku Tleń odnajdziemy kilka szkółek jeździeckich, które umożliwią jazdę konno zarówno początkującym, jak i doświadczonym osobom.

Bory Tucholskie możemy zwiedzać też za pomocą rowerów. Dzięki wielości leśnych ścieżek z szutrem oraz dróg asfaltowych możemy cieszyć się pięknem przyrody mając wiatr we włosach.

Ponadto lasy obfitujące w borowiki szlachetne, podgrzybki, koźlarze, kurki, czy też kanie to doskonałe miejsce na grzybobranie. Pierwsze grzyby pojawią się już w czerwcu.

Opublikowano 5 lipca 2019 przez admin