Mapy turystyczne w aplikacji

5 rzeczy, które liczą się przy wyborze hotelu

Wyjazd na wakacje czy urlop wiąże się z koniecznością załatwienia różnego rodzaju formalności oraz podjęcia wielu decyzji, w tym tej najważniejszej – ustalenia, w którym hotelu się zatrzymamy. Nie warto odwlekać tej decyzji do ostatniej chwili, ponieważ z reguły będzie to oznaczać konieczność dokonania wyboru pomiędzy opcjami, które nie do końca nam odpowiadają, gdyż wszystkie atrakcyjniejsze będą już niedostępne. Co bardzo ważne, przez „atrakcyjne” wcale nie mamy na myśli „najtańsze”: cena za dobę pobytu w danym hotelu nigdy bowiem nie powinna być jedynym kryterium uwzględnianym podczas podejmowania decyzji. Co zatem ma największe znaczenie w kontekście wyboru hotelu na wakacje albo urlop?

Lokalizacja hotelu


Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że położenie hotelu ma ogromne znaczenie - to właśnie od niego będzie w sporej mierze zależeć nasz komfort podczas wyjazdu. Z tego względu bardzo dobrze jest jeszcze przed dokonaniem rezerwacji upewnić się, że dana lokalizacja nam w pełni odpowiada. Dotyczy to nie tylko odległości hotelu od plaży czy innych atrakcji turystycznych, ale również od centrum miasta, sklepów, muzeów, pubów oraz innego typu infrastruktury, do której dostęp może się okazać niezbędny w trakcie wyjazdu. 

Bardzo dobrym pomysłem jest przejrzenie nie tylko zdjęć dostępnych na stronie hotelu, ale również odnalezienie obiektu na mapach Google. Pozwoli to dobrze zapoznać się nie tylko z samym hotelem, ale również z jego bezpośrednim otoczeniem, dzięki czemu od samego początku będziemy wiedzieć, czego się spodziewać po dotarciu na miejsce.

Rzecz jasna zawsze należy brać pod uwagę przede wszystkim swoje plany oraz oczekiwania i od nich uzależnić ostateczny wybór – dla przykładu hotel położony gdzieś na odludziu na pewno nie będzie dobrym wyborem dla imprezowiczów, nastawionych na intensywne korzystanie z uroków nocnego życia, za to sprawdzi się wręcz idealnie dla osób, które chcą nieco odpocząć od zgiełku miasta.

pokojhotelowy.jpgFot. archiwum Lublinianka

Ilość gwiazdek i standard wyposażenia pokoi


Liczba gwiazdek stanowi ogólne odzwierciedlenie standardu i udogodnień, których można się spodziewać po wynajęciu pokoju w danym hotelu. Generalnie przyjmuje się, że im więcej gwiazdek, tym bardziej luksusowy jest hotel. Trzeba jednak mieć na uwadze, że poza granicami naszego kraju ta sama liczba gwiazdek wcale nie musi się przekładać na taki sam standard. Wynika to z faktu, że w Polsce obowiązują bardzo rygorystyczne przepisy, określające dokładnie, jakiego rodzaju wyposażenie i urządzenia muszą się znajdować w pokoju hotelowym w zależności od liczby gwiazdek posiadanych przez dany obiekt hotelowy. 

Co jednak istotne, poza granicami naszego kraju tego rodzaju kategoryzacje są albo dobrowolne (jak np. w Wielkiej Brytanii czy Francji), albo nie są oparte o żadne restrykcje prawne (dobrym przykładem są hotele w Azji). O ile zatem w przypadku polskich hoteli liczba gwiazdek powie nam dość konkretnie, czego się możemy spodziewać, o tyle przy wyborze hotelu za granicą zawsze należy sprawdzić, co dokładnie będzie dostępne dla gości w konkretnym przypadku, aby uniknąć nieprzyjemnych rozczarowań po przyjeździe do hotelu.

2kwiaty-holpandia.jpg

Fot. archiwum Lublinianka

Restauracja hotelowa i strefa spa


Restauracja i strefa relaksu to kolejny, niezwykle istotny czynnik, który bezwzględnie należy wziąć pod uwagę i w miarę możliwości zweryfikować przed potwierdzeniem rezerwacji pokoju. Jakość posiłków serwowanych przez hotelową restaurację ma bowiem ogromne znaczenie, szczególnie w przypadku dłuższych pobytów. W tym kontekście przestaje dziwić, że jednym z najczęstszych zarzutów wysuwanych przez gości wobec wobec hoteli w Polsce jest zdecydowanie zbyt monotonne menu (chodzi zwłaszcza o mało urozmaicone śniadania). 

Zadbajmy więc, aby hotel spełniał nasze wymagania dotyczące menu oraz jakości i zakresu usług dostępnych w hotelowym spa – w tym celu warto przejrzeć opinie na temat danego obiektu znajdujące się nie tylko bezpośrednio na stronie danego obiektu, ale przede wszystkim te zamieszczone na portalach podróżniczych i turystycznych.

Zobacz ofertę hotelu SPA w Lublinie: https://www.lublinianka.com/shirin-spa

Atrakcyjność pakietów i ofert hotelowych


Dosyć oczywistym faktem jest to, że nie każdy gość szuka tego samego rodzaju atrakcji, należy zatem zawczasu upewnić się, że oferty hotelowe w wybranym przez nas obiekcie rzeczywiście odpowiadają naszym preferencjom oraz potrzebom. Jeśli marzy się nam niczym niezakłócony odpoczynek i relaks w ciszy albo spędzenie romantycznego weekendu we dwoje z dala od zgiełku miasta, to obecność w ofercie hotelowej różnego rodzaju ofert animacyjnych będzie raczej przeszkodą niż pomocą w zrealizowaniu tego planu. Z drugiej strony jeśli na wyjeździe planujemy się wyszaleć i zabawić, to powinniśmy unikać miejsc, w których największą atrakcją jest widok na pradawną puszczę…

 infrastrukturahotelowa.jpg

Fot. archiwum Lublinianka

Infrastruktura hotelowa


O tym, że infrastruktura hotelowa ma ogromne znaczenie, nie trzeba chyba nikogo przekonywać – chodzi bowiem nie tylko o wystrój wnętrz czy fakt, iż dany obiekt został zaadaptowany na hotel z młyna, przędzalni czy innego budynku, który niegdyś pełnił funkcje o zupełnie odmiennym charakterze. Ważniejsze jest to, co znajduje się w hotelu i jego otoczeniu oraz w jaki sposób możemy z tego korzystać. Hotelowy parking, basen z brodzikiem, sala zabaw dla najmłodszych gości, przystosowanie obiektu do potrzeb osób niepełnosprawnych czy wyposażenie pokoi w łóżeczka dziecięce w hotelach rodzinnych to tylko niektóre przykłady elementów infrastruktury, które mogą mieć decydujący wpływ na ostateczną decyzję w zakresie wyboru danego hotelu. 
Wymienione powyżej czynniki mają szczególnie donośne znaczenie w sytuacji, gdy planujemy dłuższy pobyt w danym miejscu, choć to rzecz jasna nie wszystko, co warto wziąć pod uwagę przy wyborze hotelu. Podstawą do podjęcia dobrej decyzji zawsze powinny być nasze potrzeby i oczekiwania – tylko wtedy bowiem będziemy mieć pewność, że się nie zawiedziemy. 

Sprawdź też hotel w centrum Lublina: https://www.lublinianka.com/

Opublikowano 24 czerwca 2019 przez admin