Mapy turystyczne w aplikacji

4 propozycje mocnych latarek dla profesjonalistów od Nitecore

Dobra latarka przyda się w wielu sytuacjach. Pomoże w domu, podczas wycieczki rowerowej, na wakacjach czy w pracy. Najlepsze usługi odda jednak wtedy, gdy jej parametry będą dopasowane do zadania, które ma wykonać. Dlatego też coraz większym zainteresowaniem cieszą się latarki wysokiej klasy producentów – takich jak Nitecore. W tym tekście przedstawiamy cztery ciekawe modele tej marki.

Latarki Nitecore – co musisz o nich wiedzieć?

Firma Nitecore to jedna z legend w dziedzinie latarek. Od początku swojego istnienia stawiała ona na profesjonalne i innowacyjne rozwiązania, dzięki którym jej produkty zyskały popularność i dobrą renomę. Obecnie często latarki Nitecore traktowane są niemal jak produkty wzorcowe, do których porównuje się rozwiązania innych firm. Jest to tym łatwiejsze, że liczba oferowanych modeli tej marki jest bardzo duża. Wśród nich znajdują się zarówno rozwiązania turystyczne, jak i profesjonalne – w tym też przeznaczone dla wojska i policji. Wszystkie one mają z kolei trzy cechy wspólne:

  • Wysoką jakość.
  • Użyteczność.
  • Doskonałą ergonomię.

Wszystko to sprawia, że latarki Nitecore doskonale sprawdzają się w praktyce. Nie inaczej jest w przypadku czterech przedstawionych przez nas produktów.

Latarka Nitecore P30

Pierwszą z ciekawych latarek Nitecore, które przedstawiamy w tym tekście, jest model P30. Jest to niewielkie i stosunkowo tanie ręczne źródło światła, wyróżniające się także niezwykłą uniwersalnością. Generuje ona strumień o jasności do 1000 lumenów, który dzięki dobremu skupieniu pozwala na uzyskanie zasięgu ponad 600 metrów. Urządzenie to zostało oczywiście wyposażone w kilka trybów pracy, a także użyteczne funkcje stroboskopu i SOS. Co ciekawe, Nitecore P30 może być zasilany z typowych akumulatorów 18650 lub baterii CR123 lub RCR123. Czas pracy tej latarki w pośrednim trybie mocy 220 lumenów wynosi 5 godzin, a w trybie oszczędnym 1 lumen aż 680 godzin. Jak każdy produkt Nitecore, także ten model został też dobrze zabezpieczony przed pyłem i wodą – w tym przypadku na poziomie IPX8

latarka-nitecore-p30-1000-lumenow-elatarka-pl-5big.jpg

źródło zdjęcia: strona Nitecore

Latarka ręczna Nitecore TM06S

Innym ciekawym ręcznym źródłem światła jest model Nitecore TM06S. Jest on droższy od wcześniej omawianego wzoru P30, jednak różnica w tym zakresie nie bierze się z niczego. Latarka ta została wyposażona w cztery diody LED XM-L2 U3, które pozwalają na uzyskanie jasności nawet 4000 lumenów. Za zasilanie odpowiedzialne są z kolei cztery akumulatory 18650, które zapewniają godzinę pracy w najwyższym trybie. Ważną zaletą opisywanego modelu jest też wyposażenie go w lokalizator oraz przydatne w sytuacji zagrożenia funkcje SOS i stroboskopu. Nitecore TM06S nie boi się też wody i upadków z wysokości do 1 metra. Jej aluminiowa obudowa wyróżnia się też szeroką podstawą, która umożliwia postawienie jej w pionie oraz zastosowaniem wybijaka do szyb w części przedniej. Parametry te sprawiają, że latarka ta jest wręcz idealnym wyborem dla ochroniarzy czy też służb mundurowych.

Latarka czołowa Nitecore NU30 Green

Firma Nitecore w swojej ofercie ma też szereg latarek czołówek. Jednym z tanich i popularnych modeli tej marki jest NU30 Green. Jest ona zasilana przez akumulator litowo-jonowy, który gwarantuje nawet do 330 godzin pracy. Maksymalna jasność tego produktu to całkowicie wystarczające w większości sytuacji 400 lumenów, a zasięg światła to ponad 120 metrów. Ta lekka latarka czołowa wyposażona została też w lokalizator i funkcję SOS. Nitecore NU30 Green będzie doskonałą opcją dla biegaczy czy osób lubiących długie spacery po zmierzchu. Przyda się ona też podczas wycieczek w teren – ułatwiając wykonywanie wszelkich czynności wymagających wolnych rąk.

Latarka czołowa Nitecore HC60

Poszukując odpowiedzi na pytanie, jaka jest najlepsza latarka czołowa, warto przyjrzeć się też modelowi HC60. Ten solidny i uniwersalny produkt wyróżnia się sporą mocą maksymalną – wynoszącą aż 1000 lumenów oraz długim czasem działania. Do jej zasilania niezbędny jest ładowalny akumulator 18650 lub też dwie klasyczne baterie CR123. Czołówka Nitecore HC60 została też solidnie zabezpieczona przed upadkami oraz zamoczeniem, posiadając klasę IPX7. Co ciekawe, może ona też działać w trybie stroboskopu oraz ma funkcje wzywania pomocy, oraz lokalizacji. Z całą pewnością będzie więc ona idealnym kompanem na nocne wycieczki rowerowe lub piesze. Sprawdzi się także podczas wakacyjnych wyjazdów czy pracy w słabo oświetlonych miejscach – takich jak np. piwnice.

Niezależnie od tego, czy potrzebna Ci uniwersalna latarka 1000 lumenów, czołówka czy też mocne urządzenie dla profesjonalistów – każdą z nich może Ci zaoferować firma Nitecore. Na pewno więc opłaci się przyjrzeć produktom tej marki, która od lat należy do liderów na rynku!

 

Opublikowano 24 września 2019 przez traseo