Mapy turystyczne w aplikacji

Zimowy Festiwal Biegowy ULTRA WAY w Wejherowie

Serdecznie zapraszamy was na Zimowy Festiwal Biegowy ULTRA WAY. Są to ekstremalne, zimowe biegi trailowe organizowane na terenie Kaszub na dystansach: 10 km+, 22 km+, 44 km+ i 66 km+ w otoczeniu pięknych zimowych klimatów Kaszubskiej przyrody.

zimowy-zdjecie-w-tle-2.png

Trasy przebiegać będą poprzez piękne, naturalnie dziewicze tereny Północnych Kaszub. Na biegaczy czekają różnorodne formy rzeźby terenu. Już na początku mamy do czynienia z wzniesieniami morenowymi. tereny polodowcowe, bagniste i wyrzeźbione przez wijące się strumienie.  Tych co zdecydują się na dłuższe trasy czeka jeszcze Puszcza Darżlubska z dzikimi, gęstymi lasami i mokradłami. Gęste, dzikie obfitujące w zwierzynę płową lasy, a właściwie i bory Wysoczyzny Żarnowieckiej.  Dla wytrwałych przygotowaliśmy wschód słońca nad morzem. Troszkę plaży oraz klify nadmorskie z małym morzem Kaszubskim, czyli Zatoką Pucką.

Organizatorzy spodziewają się niespełna tysiąc uczestników z całej Polski, w tym zawodników z czołówki biegów ultra.

Bieg ma również cel charytatywny, ponieważ część funduszy uzyskanych z zakupu pakietów startowych przekażemy na rzecz Fundacji Hospicyjnej ks. E. Dutkiewicza z Gdańska.

Więcej informacji znajdziecie tutaj:

Opublikowano 26 listopada 2021 przez traseo