Mapy turystyczne w aplikacji

Zima w Szklarskiej Porębie - dlaczego warto?

Śnieg skrzący się pod nogami, trzaskający mróz i piękna, efektowna szata śnieżna pokrywająca wszystko wokół, to marzenie niejednego, zimowego wczasowicza. Szklarska Poręba to miejsce, w której warto się zatrzymać na kilka dni zimowego wypoczynku. Zwłaszcza że tutejszy klimat rozpieszcza narciarzy.

Królestwo jazdy na nartach

Gdy już wybierzemy odpowiednie dla siebie apartamenty w Szklarskiej Porębie, najprawdopodobniej skupimy się na poszukiwaniu najbliższych tras narciarskich. Tych zaś w Szklarskiej Porębie jest mnóstwo. Przynajmniej jak na tak małą, turystyczną miejscowość.

W okolicach Szklarskiej Poręby jest aż 12 km tras zjazdowych. Turysta może wybierać pomiędzy dwiema trasami łatwymi, dwiema trudnymi i jedną bardzo trudną. Do Szklarskiej Poręby nie trzeba zabierać własnego sprzętu narciarskiego. Nic nie stoi na przeszkodzie, by wypożyczyć go na miejscu i to za nieduże pieniądze (nawet 35 złotych). Można też skorzystać z pomocy instruktora, którego godzina pracy to zaledwie 80 złotych.

A może by tak do Czech?

Wybierając aparthotel w Szklarskiej Porębie, warto stawiać na lokalizację, z której blisko do Jakuszyc. Ta niewielka, górska mieścina to królestwo pasjonatów tras biegowych. W zależności od preferencji można skorzystać z wypożyczalni sprzętu, bądź też zdecydować się na wspólną trasę ze znajomymi.

Warto też wspomnieć o Czechach, gdzie można odwiedzić pobliski Harrachov. Wypad do naszego południowego sąsiada to również świetna okazja, by wypróbować tamtejszych potraw. Jedną z największych atrakcji kulinarnego świata Czech jest oczywiście smażony ser. Czesi zajadają się nim dosłownie wszędzie, co zresztą łatwo zrozumieć, biorąc do ust pierwsze kawałki tej niebanalnej potrawy.

Atmosfera jak w domu!

Po powrocie z tych wszystkich, niesamowitych wojaży, warto odpocząć w jak najlepszych warunkach. Takim miejscem są apartamenty w Szklarskiej Porębie Norweska Dolina, która jest kompleksem dziewięciu przepięknych wilii, ulokowanych na obrzeżu miasta.

Mało które apartamenty na wynajem w Szklarskiej Porębie nawiązują do oryginalnej zabudowy miasta. W Norweskiej Dolinie jest inaczej. Stylizacja wchodzących w skład kompleksu budynków przypomina zabudowę miasta z okresu początku XX wieku. W tym czasie Szklarska Poręba była swoistym "domem wypoczynkowym" dla setek osób związanych z kulturą, architekturą, muzyką itd. To dzięki nim, miasto to zyskało swój niewątpliwie oryginalny charakter. O jakich dodatkowych atutach tego niezwykłego kompleksu warto jeszcze wspomnieć?

szklarska-poreba.jpg

1. Centrum Konferencyjne

to miejsce, w którym można zorganizować konferencję, event, bądź szkolenia. W pomieszczeniu można skorzystać z szeregu udogodnień, dzięki którym prowadzenie szkoleń będzie jeszcze łatwiejsze.

2. Ekskluzywna restauracja

w której można zakosztować smaków regionu, ale też dobrze wszystkim znanych smakołyków kuchni staropolskiej.

Podsumowując, zimowy wypoczynek w Szklarskiej Porębie to prawdziwy strzał w dziesiątkę. W tym mieście można odnaleźć to, czego na próżno można szukać w innych miejscach - specyficzny klimat, zimową pogodę i... wspaniałych ludzi!

Opublikowano 16 grudnia 2019 przez admin