Mapy turystyczne w aplikacji

Ziemia Kłodzka z aplikacją mobilną

Ziemia Kłodzka to jedna z ulubionych destynacji zarówno piechurów, jak i rowerzystów w Polsce południowej. Teraz najciekawsze miejsca tego regionu można zwiedzać z aplikacją mobilną, która wskaże najciekawsze miejsca pod względem turystycznym, kulturowym, historycznym i przyrodniczym, a także podpowie, gdzie zanocować i znaleźć informacje o regionie. Uzupełnieniem aplikacji mogą być oczywiście trasy turystyczne po Ziemi Kłodzkiej – najlepiej te polecane przez użytkowników Traseo ;-)

Trasy turystyczne na Ziemi Kłodzkiej polecane przez użytkowników Traseo

 

 

 

 

O aplikacji

 

 

Aplikacja mobilna „Ziemia Kłodzka” to propozycja aktywnego przemierzania jednej z najpopularniejszych regionów Polski. W aplikacji znajdziemy najważniejsze atrakcje turystyczne obejmujące 8 gmin wchodzących w skład Lokalnej Grupy Działania „Fundacja Kłodzka Wstęga Sudetów” – Radków, Lewin Kłodzki, gmina wiejska Kłodzko, Szczytna, Bystrzyca Kłodzka, Lądek-Zdrój, Stronie Śląskie oraz Międzylesie.

Poza paletą zabytków, które koniecznie trzeba zobaczyć, w aplikacji znajdują się również takie miejsca, o których milczą tradycyjne przewodniki po Kotlinie. Znajdziemy ciekawe przyrodniczo miejsca do odwiedzenia obejmujące Góry Bialskie, Góry Złote, Masyw Śnieżnika, Góry Bystrzyckie i Góry Stołowe, w dolinach natomiast znajdziemy najrozmaitsze świątynie, a także niemych świadków dawnych czasów – ruiny zamków, fragmenty zachowanych układów urbanistycznych i obronnych. Całość uzupełnia szeroka baza noclegowa oraz punktów IT w regionie, a także miejsca sprzyjające uprawianiu różnych sportów (np. ośrodki jeździeckie, narciarskie, łowieckie).

Dodatkowym atutem aplikacji są artykuły o lokalnych wydarzeniach kulturalnych oraz produktach lokalnych, które zyskują z dnia na dzień coraz więcej fanów. Obiekty posiadają lokalizację GPS, zdjęcie, opis, dane teleadresowe. Aplikacja to doskonała alternatywa dla przemierzania Kotliny Kłodzkiej szlakami pełnymi turystów i pamiątek turystycznych, a efekt wspaniałej zabawy wśród tutejszych tradycji, intensywnych smaków i żywiołowej muzyki na pewno uprzyjemni każdy pobyt „na Wstędze Sudetów”.

Aplikacja wykorzystuje mapy OpenStreetMap i GPS, działa w trybie offline.

Aplikację można pobrać z Google Play oraz z App Store.

 

 

 

 

 

 


LGD Kłodzka Wstęga Sudetów
to organizacja, której głównym celem jest pomoc w aktywizacji obszarów wiejskich. Instytucja doradza, jak i gdzie pozyskiwać fundusze europejskie dla realizacji pomysłów wychodzących od mieszkańców wsi, a także rozpisuje nabory wniosków, organizuje konkursy i turnieje dla wsi, przeprowadza badania i analizy dotyczące obszaru LGD i jej mieszkańców.

Aplikacja jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej, oś IV LEADER w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objetego PROW na 2007-2013. Instytucja Zarządzająca programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Opublikowano 11 grudnia 2013 przez admin