Mapy turystyczne w aplikacji

Zdjęcia Premium, doskonała bateria i … niższa półka cenowa. Czy to możliwe w jednym smartfonie?

Współczesny rynek smartfonów jest bardzo obszerny. Jedne modele oferują świetnej jakości zdjęcia czy filmy, inne pojemną i wytrzymałą baterię, a jeszcze inne doskonały procesor i kartę graficzną, które radzą sobie nawet z wymagającymi tytułami gier. Na ogół jednak wysokiej jakości komponenty to również wysoka cena telefonu. Co jednak zrobić w sytuacji, gdy nie możemy sprawić sobie telefonu z wyższej półki cenowej lub nie chcemy przeznaczać na nasze urządzenie dużej sumy pieniędzy, a mimo to oczekujemy od niego dobrej jakości wykonania? Strzałem w dziesiątkę może okazać się smartfon Xiaiomi Redmi Note 9 Pro.

 

smartfon-xiaomi-redmi-note-9-pro-6-64gb-interstellar-grey-1.jpg

Smartfon klasy Premium za niewielką cenę

Redmi Note 9 Pro wywodzi się oczywiście z bardzo popularnej już na całym świecie serii odnoszącej duże sukcesy i przyciągającej uwagę wielu użytkowników smartfonów, Redmi Note. Jakość wykonania stojąca na wysokim poziomie, miły dla oka i nie przesadzony design, mocno dopracowane detale a także dobre parametry techniczne to elementy, które sprawiają, że Xiaomi Redmi Note 9 Pro stanowi konkurencję dla modeli Premium przy cenie nie przekraczającej 1200 zł.

Warto przy tym podkreślić bardzo dobrą jakość wykonania obudowy, dbałość o detale (poprawiająca chwyt, zaokrąglona ramka, szkło Corning Gorilla Glass 5 generacji, silikonowe etui na wyposażeniu) i minimalistyczny, atrakcyjny design telefonu.

Świetne zdjęcia doceniane przez użytkowników Redmi Note 9 Pro

Xiaomi Redmi Note 9 Pro ceniony jest przez użytkowników przede wszystkim za wysokiej jakości zdjęcia, które można wykonać za pomocą przedniego aparatu do selfie (16 Mpx, światło 2.5), albo tylnego, wyposażonego w 4 obiektywy. Aparat bazowy Xiaomi Redmi Note 9 Pro ma 64 Mpx matrycę ze światłem 1.9. Obiektyw szerokokątny to 8 Mpx ze światłem 2.2 i 119 stopniowym polem widzenia, a obiektyw do zdjęć macro ma 5 Mpx i światło 2.4. Dodatkowo na wysepce aparatu znajduje się 2 Mpx obiektyw do rejestrowania głębi, a poniżej wysepki – pojedyncza dioda doświetlająca.

Niezależne testy użytkowników potwierdzają, że aparat główny Smartfonu Xiaomi Redmi Note 9 Pro robi ostre i wyraźne zdjęcia z dobrym odzwierciedleniem kolorów. Obiektyw macro umożliwia fotografowanie obiektów umieszczonych blisko aparatu, a obiektyw służący do rejestrowania głębi, zapewnia robienie znakomitych zdjęć z rozmytym tłem.

Xiaomi Redmi Note 9 Pro bardzo dobrze sprawuje się również w kwestii nagrywania. Smartfon rejestruje filmy nawet w rozdzielczości 4K w 30 klatkach na sekundę. Funkcja Auto Focus pracuje odpowiednio – telefon szybko łapie ostrość, a cyfrowa stabilizacja dobrze niweluje drgania obrazu podczas gdy nagrywamy film trzymając telefon w dłoni.

smartfon-xiaomi-redmi-note-9-pro-6-64gb-tropical-green.jpg

Bateria o dużej pojemności i długim czasie pomiędzy ładowaniami

Drugim, ważnym z punktu widzenia użytkownika atutem telefonu jest jego akumulator. Imponująca pojemność 5020 mAh zapewnia długie czasy między ładowaniami i nie zmusza użytkownika do noszenia przy sobie zasilacza czy powerbanku. Przy średnio intensywnym użytkowaniu telefon wytrzymuje na jednym ładowaniu od 2 do 3 dni, natomiast jego intensywna eksploatacja, pozwala na co najmniej dzień nieprzerwanej pracy.

Od 0 do 100% naładujemy baterię nawet w nieco ponad godzinę, używając szybkiej ładowarki 30 W. Nieco tylko dłużej poczekamy na pełne naładowanie, kiedy korzystamy z dołączonego do zestawu 33 W zasilacza.

Za co jeszcze użytkownicy chwalą Redmi Note 9 Pro?

Dbałość o detale, świetny aparat i wydajna bateria to nie jedyne zalety Redmi Note 9 Pro. Xiaiomi zaopatrzyło model w ośmiordzeniowy procesor Snapdrgon 720 G od Qualcomma. Dwa rdzenie pracują z częstotliwością 2.3 GHz, a sześć następnych z częstotliwością 1.8 GHz. Za generowanie grafiki odpowiada układ Adreno 618.

Na rynku smartfon dostępny jest z 6 GB pamięci RAM oraz z dwiema wielkościami pamięci wewnętrznej – 64 i 128 GB, obydwie na UFS 2.1. Dodatkowo, w każdym egzemplarzu Redmi Note 9 Pro pamięć można powiększyć przy pomocy zewnętrznej karty mciro SD, co zdecydowanie jest zaletą tego smartfona.

Xiaomi Redmi Note 9 Pro może pochwalić się dużą wydajnością, działa szybko i nie zacina się, a aplikacje uruchamiają się bez problemu w dobrym tempie. Urządzenie świetnie radzi sobie ze stronami www – zarówno ich ładowanie, jak i przełączanie się pomiędzy witrynami przechodzi sprawnie i szybko.

Opublikowano 29 lipca 2021 przez traseo