Mapy turystyczne w aplikacji

Zalety i wady campingu we Włoszech?

Specjaliści pracujący w branży turystycznej stale szukają sposobów na to, by pozytywnie zaskakiwać klientów. Doskonałym przykładem są oferty zróżnicowanych obiektów turystycznych, hoteli, noclegów, czy campingów zyskujących coraz większą popularność. Doskonałym przykładem potencjału ostatniej wymienionej grupy, są Włochy, które w najpopularniejszych regionach turystycznych, oferują wspaniałe i zróżnicowane obiekty. Poznaj ich wady i zalety pozwalające na realną ocenę, czy jest to właściwy sposób na wypoczynek dla Ciebie i Twojej rodziny lub grona przyjaciół. 

Zalety campingu we Włoszech

Główną zaletą jaką niesie ze sobą camping we Włoszech jest fakt, że nie musimy dzielić części wspólnej (np. łazienek), co ma miejsce w wielu mniejszych pensjonatach. Dodatkowo nie musimy przejmować się znacząco hałasem, gdyż nie mamy bezpośrednich sąsiadów – jak to bywa w hotelach. Możemy zwyczajnie usiąść przed namiotem, domkiem lub camperem z bliskimi przy grillu i spędzić miło czas z lampką lokalnego wina. Gdyby tego było mało, ceny na włoskich campingach są o wiele niższe niż w pensjonatach i innych kurortach. 

Nie można zapominać o pewnym poczuciu wolności. Nie każdy lubi dusić się w szczelnym pokoju hotelowym, który dla wielu z nas może być w pewnym sensie jak cela. Spanie w dużych i przestronnych namiotach, camperach, czy domkach holenderskich to coś zupełnie innego, co przypadnie do gustu większości osób – niezależnie od wieku lub doświadczeń. Camping nie jest już polem namiotowym i parkingiem z niskiej klasy ofertą. We Włoszech bez problemu znajdziesz prestiżowe parcele, które zaskoczą Cię wyposażeniem oraz luksusem. 

kemping-wlochy.jpg

Wady campingu we Włoszech

O griilowaniu i wspólnie spędzanych wieczorach wspominaliśmy w zaletach, lecz muszą one także znaleźć się w wadach campingów. Taka forma integracji z resztą grupy jest fantastyczna, jeśli bierzemy w niej udział. Niestety, jeżeli robią to nasi sąsiedzi, a my chcemy odpocząć po ciężkim dniu w namiocie obok, hałasy, rozmowy i śpiewy mogą być niezwykle uciążliwe. 

To jednak nie wszystko. Brak klimatyzacji i owady potrafią skutecznie utrudnić nam urlop – zwłaszcza w ciepłych regionach Włoch, gdzie nawet letnie noce są dla wielu osób uciążliwe. Jeśli więc lubisz chłodny klimat (zwłaszcza do snu), zastanów się nad hotelem lub przywiezieniem ze sobą mobilnego klimatyzatora. 

Jak widzisz, campingi we Włoszech mają zalety i wady. Ciężko jednak wyrazić ilość pozytywnych i negatywnych aspektów słowami, jeśli dana osoba tego nie przeżyła. Wybierz się chociaż raz na taką formę wakacji i oceń, czy camping jest opcją dla Ciebie i Twojej rodziny, czy preferujecie jednak inne obiekty noclegowe. Zachęcamy do zapoznania się z ofertami nowoczesnych campingówe we Włoszech, które potrafią zaskoczyć ofertą, wyposażeniem i możliwościami usytuowanymi na posesji.

Opublikowano 26 października 2020 przez admin