Mapy turystyczne w aplikacji

Zakopane – stolica gór

Turyści dzielą się na tych, którzy lubią odpoczywać w Zakopanem i tych, którzy górski kurort omijają szerokim łukiem. Trudno jednak temu miejscu odmówić klimatu. To idealne miasto dla tych, którzy uwielbiają górskie szlaki, a zimą szusują po licznych stokach. Poza tym swoją przestrzeń znajdą osoby, które pragną odpocząć w ciszy na łonie natury oraz ci, których porywa miejski gwar i tętniące życiem Krupówki. Poza tym to w Zakopanem można doświadczyć najbardziej góralskiego folkloru.

  1. Zatrzymaj się w górach
  2. Czas na odpoczynek

Zatrzymaj się w górach

Niezależnie od pory roku Zakopane tętni życiem. Tu sezon nigdy się nie kończy, a weekendowi turyści oraz ci, którzy przyjeżdżają tu na dłużej znacząco wpływają na to, co się w mieście dzieje i jak ono się rozwija. Nie brakuje więc restauracji i barów, a baza noclegowa kusi bardzo różnorodnymi propozycjami. Od typu oraz standardu kwatery będzie zależeć również cena. Kuszą wynajmowane pokoje, które są idealną opcją dla tych, którzy nie chcą wydawać dużo na noclegi. Zakopane ma również szereg pensjonatów, apartamentów oraz bardzo szeroką bazę hotelową. Tu też znaleźć można strefy SPA, które zapewniają regenerację ciała i zabiegi dostosowane do potrzeb wymagających klientów. Jak widać, każdy z nich znajdzie opcję idealną dla siebie, a urlop będzie można zaliczyć do udanych.

zakopane-dolina.jpg

Czas na odpoczynek

Choć oczywiście dla wielu osób wyjazd w góry to przede wszystkim wędrówki po szlakach czy też szusowanie po stokach, to właśnie taki aktywny sposób spędzania czasu wolnego staje się rewelacyjnym oderwaniem od codzienności. Ci, którzy lubią na góry tylko popatrzeć w Zakopanem znajdą również szereg innych atrakcji. To miejsce, w którym nie można się nudzić, a ilość turystów pokazuje, że niezmiennie jest bardzo modne. Tu przyjeżdżają całe rodziny i indywidualni turyści, a miejscowość każdemu daje okazję, by spędzał czas tak, jak lubi. I choć Zakopane ma bardzo rozbudowaną bazę noclegową, to o rezerwacjach warto pomyśleć dużo wcześniej, ponieważ szczególnie atrakcyjne miejsca bardzo szybko znikają z oferty. Szczególnie w sezonie, gdy tysiące turystów odwiedzają Zakopane i okolice, poszukiwanie kwatery na ostatnią chwilę może być stresujące. Jesienią i wiosną jest nieco łatwiej.

Stolica polskich Tatr jest miejscowością typowo turystyczną, więc bez trudu znaleźć można zarówno luksusowe hotele niemal w samym centrum miasta, jak i klimatyczne pensjonaty na jego obrzeżach, a nawet kwatery przy wejściach na najważniejsze szlaki. W każdym wariancie można liczyć na dobre ceny oraz wysoki standard, bo przy tak dużej konkurencji jakość usług musi być na najwyższym poziomie.

Opublikowano 19 marca 2021 przez traseo