Mapy turystyczne w aplikacji

Zakochaj się w urokliwej Pradze – oto miasto, które niejedno ma imię

Wąskie uliczki, imponujące mosty i majestatyczna architektura – witajcie w Pradze. Stolica Czech kusi niezliczoną ilością atrakcji i bogactwem wydarzeń kulturalnych. Zarówno pasjonaci historii, jak i miłośnicy aktywnych wędrówek znajdą tutaj coś dla siebie. Do tego pyszna kuchnia i regionalne piwa. Na podróż do Pragi chyba nie trzeba nikogo namawiać. Teraz wystarczy znaleźć dogodne połączenie kolejowe i ruszać w drogę!

Stolica Czech, która urzeknie Cię niezwykłością

Praga to miasto wielu możliwości, które sprosta oczekiwaniom każdego z nas. Bez względu na to, czy lubimy zwiedzać, czy też zależy nam na życiu nocnym – w stolicy Czech poczujemy się jak w domu. Miasto dba o szeroką ofertę turystyczną i oferuje nam różne formy spędzania wolnego czasu. Z racji na dużą ilość atrakcji, warto na zwiedzanie Pragi przeznaczyć więcej niż dwa dni albo po prostu przyjechać tutaj ponownie.

praga.jpg

Podczas podróży do Pragi…

Jak zaplanować zwiedzanie Pragi? Najlepiej zapoznać się z tym, co proponują nam autorzy przewodników i blogów podróżniczych. Na miejscu możemy skorzystać z objazdowych wycieczek, podczas których zobaczymy najważniejsze punkty miasta. Jedno jest pewne: na liście miejsc, w które warto się wybrać, muszą się znaleźć:

  • rynek i Stare Miasto –  centralna część miasta urzeknie nas piękną i wyszukaną architekturą. Warto pospacerować wśród wąskich uliczek i zajrzeć na podwórza kamienic. Warto także wejść na wieżę ratusza staromiejskiego, skąd rozpościera się malowniczy widok na całą Pragę.
  • Dzielnica żydowska Jodefov – urokliwa dzielnica, położona blisko Starego Miasta. Nazywana przez niektórych „Żydowskim Miastem”, przez ponad 800 lat była zamieszkiwana przez jedną z największych społeczności żydowskich. Osoby zainteresowane kulturą żydowską powinny koniecznie odwiedzić Praskie Muzeum Żydowskie, najstarszą działającą europejską synagogę oraz cmentarz żydowski.
  • Most Karola – najstarszy i najbardziej znany most w stolicy Czech, łączący Stare Miasto z dzielnicą Mała Strana. Został wzniesiony w 1357 roku w stylu gotyckim na polecenie Króla Karola IV. Dopiero w XVII wieku na balustradach umieszczono 30 rzeźb w stylu barokowym, przedstawiających świętych.
  • Zamek Hradczany – potężny kompleks zamkowy, będący dawną siedzibą czeskich królów. Znajduje się w dzielnicy Pragi, zwanej Hradczanami. Został założony w IX wieku, a obecnie jest siedzibą prezydenta Czech. Wybierając się na zamek, warto też przespacerować się Złotą Uliczką, która przylega do murów i, jak głosi legenda, w średniowieczu zamieszkiwali ją alchemicy wyrabiający złoto.
  • Wzgórze Petrin – 327 metrowe wzgórze usytuowane w centrum miasta, na szczycie którego wznosi się kopia Wieży Eiffla. Czeka tu na nas wiele atrakcji, dlatego warto przeznaczyć czas na zobaczenie tego wzgórza. Aby podziwiać piękną panoramę miasta, możemy wejść pieszo lub wjechać kolejką linowo-terenową – co ważne, obowiązują na nią te same bilety, co w komunikacji miejskiej.

Wsiąść do pociągu…

Dzisiaj w wygodny i szybki sposób dostaniemy się do Pragi pociągiem. Podróż do stolicy Czech odbędziemy w komfortowych warunkach i przyjemnej atmosferze. Dzięki dużej ilości połączeń kolejowych do Pragi z łatwością zaplanujemy swoją podróż w wymarzonym terminie. PKP Intercity oferuje nam aż trzy codzienne połączenia Warszawa - Praga oraz dwa z Krakowa i Katowic. Do wyboru mamy zarówno pociągi dzienne, jak i nocne, więc każdy z nas będzie mógł wybrać taki rodzaj podróżowania, który najbardziej mu odpowiada. Wybierając pociąg nocny, możemy wybrać zarówno miejsca siedzące, jak i kuszetki oraz wagony sypialne – dzięki takiemu udogodnieniu podróż będzie naprawdę komfortowa, a zwiedzanie będziemy mogli zacząć już z samego rana. Aby kupić bilet, wystarczy odwiedzić stronę przewoźnika i zarezerwować interesującą nas datę. Potem wystarczy już tylko spakować bagaże i ruszać na podbój stolicy Czech!

Chcesz wybrać się w podróż pociągiem do Pragi? Wejdź na stronę PKP Intercity i zarezerwuj bilety!

Opublikowano 7 sierpnia 2018 przez traseo
All Comments (0)
No Comments